Strona 1 z 41 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 408

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    podlasie
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 16v 2007
    Postów
    34

    Domyślnie Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

    Witam.

    Niedawno w mojej 159 1,9 16v zaczął pojawiać się dziwny błąd po włączeniu zapłonu. Zapala się kontrolka podgrzewania świec żarowych i wyświetla się komunikat "PRE-HEATING GLOW PLUGS NOT AVALIBLE" kontrolka jak i komunikat gaśnie kilka sekund po uruchomieniu silnika. Poza tym wydaje mi się że silnik pracuje w porządku. Przed kupnem auta sprawdzałem go w ASO na kompie i mechanik powiedział że jest tam zapisany jakiś błąd ale powiedział że to pewnie nic poważnego i go skasował. no i tak jeździłem ze 2 tygodnie i nic się nie działo aż do teraz.

    Jestem trochę zielony w tym temacie ale słyszałem że ta kontrolka ma również powiązanie z wtryskiem paliwa oraz że może oznaczać początek końca jakiejś centralki sterującej (chodzi o komputer czy co?)

    Czy ktoś wie o co może chodzić? Byłbym wdzięczny za pomoc bo auto mam od niedawna i nie chcę ewentualnie doznać szoku u mechanika dowiedziawszy się że muszę wydać kupę kasy na naprawę (bo jednak naprawy ukł paliwowego nie należą do najtańszych...)

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie

    Może być walnięta któraś ze świec żarowych.Sprawdz świece.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Padła Ci świeca żarowa - wymienisz i będzie po problemie.

    PS. Są dwie szkoły dot. wymiany świec - jedna mówi, że wymienia się od razu komplet, druga natomiast, że można wymienić tylko jedną (tą wadliwą). Wybór należy do Ciebie.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Tak masz problem ze świecami. Ja wymieniłbym wszystkie. Jednak - tak jak Franek - wybór należy do Ciebie.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    W grudniu zeszłego roku i u mnie padła jedna,żadnych problemów z odpalaniem,mechanik namówił mnie na wymianę wszystkich pięciu,nie żałuję,pali lepiej niż zawsze,tzn.czuję że łapie szybciej niż kiedyś

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    podlasie
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 16v 2007
    Postów
    34

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi. podpinałem pod kompa i dokładnie nie pamiętam... nie zapisałem ale było coś właśnie o świecach żarowych sygnał nieciągły czy przerwany... w każdym razie myślę że dopóki jest ciepło to nie będę nic ruszał bo i tak za bardzo kasy nie mam, ale na zimę powymieniam te świece.

    pozdro.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Świece to raczej jeden z tych niewielkich wydatków w eksploatacji 159, więc dla własnego spokoju i aby ułatwić rozruch silnikowi (przede wszystkim) wymieniłbym chociaż tą jedną, jeżeli nie masz $$$ na komplet. Szkoda męczyć motor...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #8
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Miałem do ubiegłego tygodnia podobny problem, i na komp wychodził błąd zmienny płytki temp w centralce odpowiadającej za grzanie świec. W ubiegłym tygodniu wymieniłem akumulator na nowy z dużym prądem rozruchu i problem już się nie powtórzył a do tego czasu co ok 10 odpalenie wyrzucało błąd. Jeśli masz możliwość to na próbę podmień akumulator tylko naprawdę na mocny i sprawdzony a to nic nie kosztuje po za 10 min pracy i uprzejmości jakiegoś znajomego. U mnie problem z rozruchem polegał jeszcze na dużym wstrząsie silnikiem ale to opisuję w innym wątku.
    Ostatnio edytowane przez Robert_159 ; 08-06-2011 o 12:18

  9. #9
    eilat1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Miałem do ubiegłego tygodnia podobny problem, i na komp wychodził błąd zmienny płytki temp w centralce odpowiadającej za grzanie świec. W ubiegłym tygodniu wymieniłem akumulator na nowy z dużym prądem rozruchu i problem już się nie powtórzył a do tego czasu co ok 10 odpalenie wyrzucało błąd. Jeśli masz możliwość to na próbę podmień akumulator tylko naprawdę na mocny i sprawdzony a to nic nie kosztuje po za 10 min pracy i uprzejmości jakiegoś znajomego. U mnie problem z rozruchem polegał jeszcze na dużym wstrząsie silnikiem ale to opisuję w innym wątku.
    co dokładnie było z tym trzęsieniem przy rozruchu??
    czasami mam tak samo.
    podaj linka do tematu
    pozdrawiam

  10. #10
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Tutaj znajdziesz opis co mi się przytrafiło:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...iadczenie.html

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory