Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Temat: silnik 2.4 JTDM

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Eeee no tak, sory Panowie i Panie ,jezeli takowe są na forum, za nazwe postu, jestem tu nowy i w zasadzie to byl moj pierwszy temat jaki zakladalem na forum - wezmę to pod uwagę przy zakładaniu następnego

    Zauważyłem właśnie że 2,4 ciężko dostać a śledząc wątki na forum po prostu dałem sobie spokój z szukaniem alfy u nas w Polsce. Szukam tylko i wyłącznie na zagranicznych stronach, upatrzoną alfe znalazlem u niemca (daleko od polskiej granicy co wazne)...ale oczywiscie to nie gwarantuje podanego przebiegu. Ale z drugiej strony kiedyś na coś trzeba będzie się zdecydować a nawet patrzac na oferty z innych krajów 2,4 jest ciężko wy haczyć.

    Pytanie do szewiego...no własnie sie zastanawiałem jak można sprawdzić przbieg takiej alfy za granicą ?? Czy mozliwe sa takie akcje jak u nas ze nawet jezeli samochod ma przeglady w autoryzowanym serwisie to nie jest to gwarancja autentycznego przebiegu? Bo zakladam ze jezeli koles mi wyskoczy z ksiazka serwisowa ze spisanymi licznikami za granica to chyba dosc satysfakcjonujacy dowod na autentczny przebieg (moze sie myle)???

    Co do cen czesci zamiennych to juz przywyklem do tej mysli ze tani interes to to nie bedzie ale CHCE ją mieć !

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Kolego swierzak7 będzie ciężko sam szukam 2.4 ale TI i powiem że nie jest to prosta sprawa. Ale jak znajdę to moja będzie do sprzedania
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Z ksiazka serwisowa to uwazaj, mozesz kupic za kilka zlotych, jak ktos cwaniakuje to podrobienie pieczatek itp nie stanowi dla takich ludzi problemu.
    Wiec to, ze jest ksiazka to jeszcze o niczym nie swiadczy - jak chcesz miec pewnosc to zadzwon pod numer wskazany i dowiedz sie czy auto faktycznie bylo tam serwisowane.
    Przebieg stwierdzisz podpinajac komputer np programem MultiECUscan patrzac kiedy byl programowany licznik, ASO tez CI to powie (kompem przy okazji mozna sprawdzic stan zapchania i sprawnosc filtra czastek stalych, EGR, korekty wtryskiwaczy, klapy wirowe czy chodza, czy nie ma bledow itp), warto tez naocznie zerknac pod maske i oblookac osprzet w tym szpilki kolektora wydechowego czy sa (czy urwane...), listwa klap wirowych w kolektorze czy jest na swoim miejscu i czy nie ma zapocen i sladow oleju przy uszczelnieniach
    Autem pojezdzij az sie rozgrzeje do 90 stopni (zerknij przy tym czy nie ma wahan temp na wskazniku w trakcie jazdy bo to znaczy ze termostat szwankuje),
    jak chodza biegi, czy nie ma skokow w przysppieszeniu, czy rownomiernie sie wkreca, jak pracuje silnik na wolnych obrotach (czy nie faluja), czy nic nie stuka (dwumasa, sprzeglo), jak sie rozpedza, czy rownomiernie, czy odpala od pierwszego strzalu, stan opon i tarcz, jak dziala turbo, czy kierownica chodzi lekko, czy magiel nie halasuje, stan plynow oleju i plynu chlodniczego, wspomagania (czy sie nie pieni jak krecisz kierownica), czy nie stuka zawieszenie,
    i takie tam
    zapomnialem o mierniku lakieru.
    jest troche rzeczy do sprawdzenia. Warto podejsc rzeczowo do tematu, to gwarantuje pozniejsza satysfakcje - dobrze jechac z kims kto jest obiektywny i sie na alfach zna.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 09-04-2013 o 15:48

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Szewi znajdziesz kilka dni w czerwcu ? sponsoruje wycieczkę na saksy A tak poważnie to będę ją kupował w czerwcu i wiem, że ktoś taki by mi sie przydał bo przyznam sie z reką na ramieniu ze ekspertem nie jestem. A chciałbym kupić może nie żyletę (bo czuje ze bedzie ciezko) ale samochod ktory bo wkladzie kilknastu stówek bedzie mi smigał jak samolot, na tym mi najbardziej zalezy.

    Ernest jakbyś znalazł i sprzedawał to jestem pierwszy w kolejce

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Jakby Szewi sprzedawał ....
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    swierzak a skad jestes? bedzie ciezko z tym czerwcem, ale nie mowie nie... Daj mi znak na priv kiedy planujesz jechac dokladniej i gdzie, co i jak
    zanim w ogole zdecydujesz sie jechac warto wkleic ogloszenie i poprosic o opinie w dziale 'porady przy kupnie AR159', czasem juz po ogloszeniu mozna duzo sie dowiedziec, czy warto, zdobadz numer nadwozia VIN, numer oryginalnej rejestracji i tez daj pytanie w odpowiednim dziale (po tym mozna rozkodowac kilka informacji jak co bylo robione w ASO, data produkcji i wyposazenie) potem kontakt ze sprzedajacym i info odnosnie auta, im wiecej powie tym lepiej.
    Jak masz jakies watpliwosci zawsze na forum ktos moze je rozwiac, ale wiadomo co innego na odleglosc.

    Pamietaj, ze to kawalek drogi jest i psychologicznie czesto czlowiek sie nastawia: nie po to jechalem taki kawal, zeby wrocic z pustymi rekami, a kupie i jakos to bedzie, mimo ze auto ma jakies niedomagania - najlepiej nie wychodz z takich zalozen!
    Nie szukaj tez okazji cenowych, dobrych aut nie rozdaja za pol ceny.
    W najgorszym razie bedziesz mial wycieczke krajoznawcza
    Troche Cie nastraszylismy, moze niepotrzebnie, bo to fajne auto jest jak sie je kupuje z glowa.
    POWODZENIA !

    ernest159: jakby babcia miala wasy....
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 10-04-2013 o 08:10

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Wiem, chodzi o to ze ja teraz wyjeżdżam na kontrakt na 4 tyg i wracam pod koniec maja...i wtedy bede szukał i wklejał i pytał o szczegóły na dzień dzisiejszy mam 2 oferty na oku ale nie ma sensu sie nad nimi spuszczac na forum bo jak wrócę, może ich juz nie być ja mieszkam w Gdańsku ale cos by sie wymyslilo

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierzak7 Zobacz post
    Wiem, chodzi o to ze ja teraz wyjeżdżam na kontrakt na 4 tyg i wracam pod koniec maja...i wtedy bede szukał i wklejał i pytał o szczegóły na dzień dzisiejszy mam 2 oferty na oku ale nie ma sensu sie nad nimi spuszczac na forum bo jak wrócę, może ich juz nie być ja mieszkam w Gdańsku ale cos by sie wymyslilo
    hmm,

    bo ja wiem czy 2.4 to az tak malo spotykana jest ? 2.4 ti w to uwierze ale zwykla 2.4 W krakowie jest przynajmniej kilka, jedna byla nawet szeroko omawiana ze wzg na przebieg poza mega watkiem o zakupie 159

    http://www.forum.alfaholicy.org/kupi..._4_krakow.html

    Poza tym w w wawie tez troche widzialem.

    Wyprawa do Reichu to fajna sprawa ale przy rejestracji 18% za akcyze to troche boli

    W kazdym badz razie powodzenia w zakupie

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    to prawda...akcyza boli ale patrzac na ceny tych alf za granica to jest ona znacznie mniejsza niz w polsce...czyli kupujac auto w polsce i tak placi sie za akcyze ktora ktos zaplacil tyle ze jest ona wliczona w cene...co do tego linku ktory zamiesciles to bardzo fajne auto...biala w srodku plus navi czyli to na czym mi zalezy ALE to sportwagon ja biore pod uwage tylko sedany

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    sedan powiadasz ?

    http://deft.otomoto.pl/alfa-romeo-15...C28173230.html

    a cena wynika byc moze dlatego ze patrzysz na cene netto ktora jest dla firm. Nawet jezeli zakupisz w cenie netto na siebie to US i tak sie o VAT upomni

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 SW - jaki silnik 1.9 JTDM vs 2.4 JTDM?
    Utworzone przez kamil.lignar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 14:19
  2. [159] silnik 2,4 JTDM
    Utworzone przez bastersebek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 15:36
  3. [159] Silnik 1.9 JTDM (120km) czy 2.0 JTDM (136km) - za i przeciw?
    Utworzone przez Waldi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory