Strona 11 z 48 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 474

Temat: Rozrząd 2.2 JTS (P0013,P0014,P0015,P0016, rozciągnięty łańcuch, brak mocy)

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Tak BTW, czy ktoś z Was orientował się w zamiennikach dla łańcucha? Chodzi o coś trwalszego niż ori... Są firmy które robią łańcuchy na zamówienie np do motocykli, może dałoby się dopasować jakiś który by się nie rozciągał?

  2. #102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Błędy te nie muszą od razu oznaczać wymiany kompletnego układu rozrządu. P0013 i P0014 oznaczają wymianę elektrozaworu na wałku ssącym. Miałem przyjemność z tymi błedami (opisane TUTAJ). Co do pozostałych błędów - nie wiem. Najlepiej jechać do ASO - wydasz na diagnozę 280 zł, ale przynajmniej będziesz wiedział co jest nie tak i nikt Cię nie oskubie (chociaż nigdy nie wiadomo - w ASO też różne dziwne akcję się dzieją ).

    Moja rada : nie idź na skróty - chytry dwa razy traci

    Zdrowia!
    Czarek

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał CodeMaker Zobacz post
    Są firmy które robią łańcuchy na zamówienie np do motocykli, może dałoby się dopasować jakiś który by się nie rozciągał?
    Co do dobierania łańcucha we własnym zakresie (na zamówienie), to byłbym bardzo ostrożny. Miałem okazję współpracować z jedną z firm specjalizujących się w produkcji łańcuchów do przemysłu samochodowego. Jest bardzo wiele zmiennych wpływających na trwałość takiego układu. A jeżeli zdarzy się takiemu łańcuchowi tzw. skok, to można od razu dzwonić po lawete i zabawa zaczyna się od początku

  3. #103
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezar_DE Zobacz post
    Co do dobierania łańcucha we własnym zakresie (na zamówienie), to byłbym bardzo ostrożny. Miałem okazję współpracować z jedną z firm specjalizujących się w produkcji łańcuchów do przemysłu samochodowego. Jest bardzo wiele zmiennych wpływających na trwałość takiego układu. A jeżeli zdarzy się takiemu łańcuchowi tzw. skok, to można od razu dzwonić po lawete i zabawa zaczyna się od początku
    Numer z łańcuchami w JTSach polega na tym że producent zdupczył i łańcuch się rozciąga. Zastosowanie łańcucha z innego stopu mogłoby wyeliminować ten problem lub znacznie odłożyć w czasie konieczność wymiany.
    W motocyklach jest to częsta praktyka że zmienia się łańcuchy na innych producentów o lepszych parametrach...

  4. #104
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest Alfa Romeo Brera 2.2 JTS/ była alfa romeo 147 2.0 selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam,
    jakieś dwa tygodnie temu w mojej Brerze 2.2 jts przebieg 86 tyś km. pojawił mi się błąd P0016 skasowałem go, wczoraj przy odpalaniu pojawił się ponownie. Po podłączeniu do MES odczytałem że jest on już nie aktywny i żeby go skasować i obserwować co będzie dalej. Co ciekawe za pierwszym i drugim razem pojawił się podczas odpalania i jak auto było przechylone na bok tzn. stałem na podjezdzie do garażu bokiem (może to zbieg okoliczności). Czy czeka mnie wymiana kompletnego rozrządu, czy może najpierw wymienić czujnik?
    Mam też pytanie są dwa czy jeden czujnik położenia wałka rozrządu. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Ps. Możecie polecić jakiegoś godnego zaufania mechanika który się zna na tych silnikach? Może być Kraków lub okolice. Pozdrawiam

  5. #105
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest Alfa Romeo Brera 2.2 JTS/ była alfa romeo 147 2.0 selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie Błąd P0016 odrazu wymiana kompletnego rozrządu ???

    Witam,
    jakieś dwa tygodnie temu w mojej Brerze 2.2 jts przebieg 86 tyś km. pojawił mi się błąd P0016 skasowałem go, wczoraj przy odpalaniu pojawił się ponownie. Po podłączeniu do MES odczytałem że jest on już nie aktywny i żeby go skasować i obserwować co będzie dalej. Co ciekawe za pierwszym i drugim razem pojawił się podczas odpalania i jak auto było przechylone na bok tzn. stałem na podjezdzie do garażu bokiem (może to zbieg okoliczności). Czy czeka mnie wymiana kompletnego rozrządu, czy może najpierw wymienić czujnik?
    Mam też pytanie są dwa czy jeden czujnik położenia wałka rozrządu. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Ps. Możecie polecić jakiegoś godnego zaufania mechanika który się zna na tych silnikach? Może być Kraków lub okolice. Pozdrawiam

  6. #106
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Tu masz historię z P0016
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-actuator.html
    I spoke to the mechanic who did the work on my car at the dealership.. he said the chain had stretched 1cm and the tensioner was open fully.
    Wygląda na to, że warto najpierw sprawdzić, czy faktycznie to łańcuch jest problemem.

  7. #107
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest Alfa Romeo Brera 2.2 JTS/ była alfa romeo 147 2.0 selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie

    A możesz mi polecić jakiegoś mechanika, czy najlepiej jechać z tym odrazu do ASO na Zakopianke??

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Z Krakowa to Tomek_KrK. Z tego to sie czyta to jeden z lepszych od Alfiszonow w Kraku.
    Ja sie osobiscie radzilem Tomka w kilku sprawch i jego cenne uwagi pomogly mi przy zakupie.
    Zadzwon, porozmawiaj. Na pewno nie odesle Cie z kwitkiem (tak mysle;-)

    Pozdrawiam

  9. #109
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Ja niestety zacząłem moje przygody serwisowe od Zakopiańskiej (akurat mieli pewne rzeczy niemalże od ręki), po domknięciu ostatniej sprawy najprawdopodobniej z nich zrezygnuję (męczy mnie robienie czegoś na kilka podejść) na rzecz autka.pl

  10. #110
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest Alfa Romeo Brera 2.2 JTS/ była alfa romeo 147 2.0 selespeed
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj się wybiorę do autka pl tym nardziej ze mieszczą się zaraz kołomnie a nawet o nich nie wiedziałem Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. [159] jts P0014
    Utworzone przez noel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 20:29
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [159] Brak mocy i błąd p0016
    Utworzone przez daffi0808 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 12:21
  5. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory