Strona 6 z 48 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 474

Temat: Rozrząd 2.2 JTS (P0013,P0014,P0015,P0016, rozciągnięty łańcuch, brak mocy)

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Witam,
    Podpinam się po temat, chociaż mój silnik to 1.9 JTS.
    Może mi ktoś powiedzieć czy te silniki bardzo się różnią i co wchodzi w skład kompletnego rozrządu i co należy wymienić przy okazji jego wymiany.
    Jaki jest koszt kompletnego rozrządu, bo mechanik mi zaśpiewał 3,5 tys. za same części. (mówił oczywiście o oryginałach).
    Pozdrawiam

  2. #52
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Pewnie rozrząd się nie różni bo koszt oryginalnego do 2.2 jts z kołami zębatymi, czyli cały komplet, to właśnie 3,5 tys. zł Z ciekawości, jaki masz przebieg?

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Niby 63 tys, ale tak naprawdę to nikt tego nie wie.
    Pozdrawiam

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Prosba do moteratorow o polaczenie, zrobienie jednego watku rozrzad JTS bo i tak w 1.9/2.2 jest ten sam a ludzie bladza

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    Dziwne są to sprawy że są takie problemy u co niektórych z rozrządem. U mnie odpukać na razie wszystko ok a jeśli przyjdzie robić no to trudno :/ Jeśli rzeczywiście to tak kruchy temat z rozrządem w JTS-ach to lipa i trochę wtopa z silnikiem. Do minimum 250 tys powinny być bezobsługowe. No ale bywa i tak. Niebawem jak zjadę do Polski pierwsze co wjadę na serwis ASO robię full serwis auta z kompleksowym przeglądem rozrządu. Chyba jednak warto się upewnić.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_maj Zobacz post
    Ja na 99% będę wymieniał z kołami zębatymi. Natomiast jeszcze nie oddałem autka do serwisu i nie mam diagnozy. Natomiast może Wy mi podpowiecie co może być powodem kontrolki pomarańczowej silnika. Świeci cały czas, raz na 5 odpaleń silnika się nie zaświeci. Zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego z rozrządem?

    U mnie rozrząd nadaje się do wymiany po 93000km.

    To moze byc wszystko np sonda mi tak robila, komp lapie bledy fes cos pokazuje?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał koziolek Zobacz post
    Dziwne są to sprawy że są takie problemy u co niektórych z rozrządem. U mnie odpukać na razie wszystko ok a jeśli przyjdzie robić no to trudno :/ Jeśli rzeczywiście to tak kruchy temat z rozrządem w JTS-ach to lipa i trochę wtopa z silnikiem. Do minimum 250 tys powinny być bezobsługowe. No ale bywa i tak. Niebawem jak zjadę do Polski pierwsze co wjadę na serwis ASO robię full serwis auta z kompleksowym przeglądem rozrządu. Chyba jednak warto się upewnić.
    U mnie tez odpukac problemow nie ma jeszcze, co do JTS to znany i nielubiany problem

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_maj Zobacz post
    Ja na 99% będę wymieniał z kołami zębatymi. Natomiast jeszcze nie oddałem autka do serwisu i nie mam diagnozy. Natomiast może Wy mi podpowiecie co może być powodem kontrolki pomarańczowej silnika. Świeci cały czas, raz na 5 odpaleń silnika się nie zaświeci. Zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego z rozrządem?
    Kontrolka silnika oznacza problemy z system wtrysku. U mnie wiązało się to z wymianą elektrozaworu na wałku ssawnym (diagnoza w ASO po kodach błędów P0013 i P0014). Kontrolka wyskakiwała mi co jakiś czas, na kilka godzin/jeden dzień, po czym znikała. Korzystając z okazji zapytałem o wymianę całego systemu łańcucha rozrządu (kiedy trzeba?), na co diagnosta odpowiedział, że nie ma co wymieniać łańcucha na zapas. Jak będzie na tyle wyciągnięty, że będzie podlegał wymianie, komputer wyrzuci błąd.

    Co do Twojego przypadku, to auto było podpinane pod FESa czy mechanicy "na słuch" to wzieli?

    Zdrowia!
    Czarek

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    48

    Domyślnie

    A moje pytanie jest takie: Co z częściami z Vectry C przecież nasz silnik to Oplowski Z22SE z tego co wiem. Inna jest głowica, sterowanie wałkami rozrządu (zmienne fazy), osprzęt wtryskowy i inne pierdoły ale sam blok i rozrząd powinien być taki sam a części tańsze?
    Ostatnio edytowane przez piotrux ; 17-04-2013 o 21:45

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał "Cezar_DE
    Kontrolka silnika oznacza problemy z system wtrysku. U mnie wiązało się to z wymianą elektrozaworu na wałku ssawnym (diagnoza w ASO po kodach błędów P0013 i P0014). Kontrolka wyskakiwała mi co jakiś czas, na kilka godzin/jeden dzień, po czym znikała. Korzystając z okazji zapytałem o wymianę całego systemu łańcucha rozrządu (kiedy trzeba?), na co diagnosta odpowiedział, że nie ma co wymieniać łańcucha na zapas. Jak będzie na tyle wyciągnięty, że będzie podlegał wymianie, komputer wyrzuci błąd.

    Co do Twojego przypadku, to auto było podpinane pod FESa czy mechanicy "na słuch" to wzieli?
    Póki co "na słuch" to wzięli Jestem umówiony na wtorek na wymianę rozrządu i innych eksploatacyjnych pierdół to od razu z tą kontrolką sprawdzą o co chodzi. Po cichu liczę, że to jakiś błąd czujnika, i że nie będzie konieczna wymiana elektrozaworu. Zresztą pożyjemy zobaczymy, póki co muszę się uzbroić w cierpliwość do wtorku.

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    Mi też mechanicy w ASO mówili że na słuch tego się nie robi. Trzeba by rozebrać i zobaczyć co i jak tam wygląda, i jeśli się da spróbować coś zrobić a w ostateczności wymieniać to co jest potrzebne, ale mówili że to ostateczność. Ja na pewno sprawdzę to w pierwszej kolejności, chociaż nie mam żadnych objawów.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. [159] jts P0014
    Utworzone przez noel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 20:29
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [159] Brak mocy i błąd p0016
    Utworzone przez daffi0808 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 12:21
  5. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory