Strona 8 z 48 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 474

Temat: Rozrząd 2.2 JTS (P0013,P0014,P0015,P0016, rozciągnięty łańcuch, brak mocy)

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rozciągnięty łańcuch to temu zjawisku towarzyszy kilka błędów (o ile pamiętam P0013, P0014 i jeszcze jakieś 2).
    Jeżeli nie ma takich błędów to łańcuch jest OK.

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MK22
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Ch-ce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 m-jet 150 KM Q2
    Postów
    35

    Domyślnie

    U mnie było to zdiagnozowane na podstawie błędów oraz stuków spod maski (takiego charakterystycznego uderzania łańcucha o obudowę). Gdybym był mądry wtedy, to bym go nie wymieniał tylko od razu dobrał się do elektrozaworów, których awaria ponoć podnosi spalanie. Tak naprawdę, to czytanie internetu również ogłupia, ponieważ teorii na temat łańuchów jest chyba z milion, a żadna nie jest w pełni dobra.

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    Dokładnie, i człowiek sam sobie też robi zamęt w głowie siła wyższa czasami. Staram też za bardzo sobie nie zaprzątać głowy. Zdarzały się przypadki bardzo szybkich awarii w tych modelach ale były też i takie które robiły ponad 250tys bezawaryjnie.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    No i dzisiaj się potwierdziło , że jednak rozrząd. Dziwne tylko , że na postawie badania examinerem. Błąd P0016. Tyle, to już sprawdziłem u siebie w domu na MES-sie. Gość w ASO w Żorach stwierdził że, żeby czegoś więcej się dowiedzieć trzeba wyciągnąć jednostkę napędową. Ciekawe ile w tym prawdy?

    Jedyny pozytywny aspekt tego badania jest taki, że sprawdzili przebieg i jest oryginalny. Tu pytanie do forumowiczów. Można coś takiego sprawdzić?? Miałem wprawdzie włoskie naklejki na aucie z 2010 z przebiegiem 39k, ale bardzo mi się w to nie chciało wierzyć. Zwłaszcza ,że wychodzą teraz takie szopki z tym rozrządem.
    Jak kogoś będzie to interesowało, to mogę opisać , co zostało zrobione i jak się auto zachowuje po naprawie. Będę raczej inwestował w zamienniki , chyba ,że nie będę miał innego wyjścia.
    pozdrawiam

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_maj Zobacz post
    Póki co "na słuch" to wzięli Jestem umówiony na wtorek na wymianę rozrządu i innych eksploatacyjnych pierdół to od razu z tą kontrolką sprawdzą o co chodzi. Po cichu liczę, że to jakiś błąd czujnika, i że nie będzie konieczna wymiana elektrozaworu. Zresztą pożyjemy zobaczymy, póki co muszę się uzbroić w cierpliwość do wtorku.
    wit_maj robiłeś ten rozrząd we wtorek? Jeżeli tak, to podziel się z łaski swojej co musiałeś wymienić, jakie koszty.
    Dzięki!


    - - - Updated - - -
    Cytat Napisał hageta Zobacz post
    No i dzisiaj się potwierdziło , że jednak rozrząd. Dziwne tylko , że na postawie badania examinerem. Błąd P0016. Tyle, to już sprawdziłem u siebie w domu na MES-sie. Gość w ASO w Żorach stwierdził że, żeby czegoś więcej się dowiedzieć trzeba wyciągnąć jednostkę napędową. Ciekawe ile w tym prawdy?

    Jedyny pozytywny aspekt tego badania jest taki, że sprawdzili przebieg i jest oryginalny. Tu pytanie do forumowiczów. Można coś takiego sprawdzić?? Miałem wprawdzie włoskie naklejki na aucie z 2010 z przebiegiem 39k, ale bardzo mi się w to nie chciało wierzyć. Zwłaszcza ,że wychodzą teraz takie szopki z tym rozrządem.
    Jak kogoś będzie to interesowało, to mogę opisać , co zostało zrobione i jak się auto zachowuje po naprawie. Będę raczej inwestował w zamienniki , chyba ,że nie będę miał innego wyjścia.
    pozdrawiam
    To wygląda na to, że Twoje auto jest pierwszym przypadkiem wymiany łańcucha w 1.9 JTS (o innych na tym forum nie słyszałem).
    Myślę, że wszyscy z chęcią poczytamy o przebiegu naprawy/kosztach, bo chyba wszystkich nas (użytkowników JTSów) to czeka, niestety... Mnie osobiście interesuje to, czy auto na zimnym silniku mniej szarpie - u mnie praca na niedogrzanym silniku jest bardzo szarpana i zastanawiam się czy nie jest to związane właśnie z rozciągniętym łańcuchem...

    Zdrowia!
    Czarek

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Nie chce cię straszyć, ale mam takie same objawy. U mnie jest tak tylko przy starcie. Wystarczy dodać trochę gazu i praca silnika się normuje i do końca jazdy ten problem nie występuje.
    Wiem jednak , że to jest dobre na krótką metę i w końcu muszę się tym zająć , bo któregoś pięknego dnia mogę się nieprzyjemnie zdziwić.
    Pozdrawiam

  7. #77
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Chyba za mało dokładnie opisałem. Pisząc o szarpanej jeździe miałem na myśli np. sytuację, gdy jadąc na 3, 4 biegu (prędkość 50-60km/h) odejmuję gaz (zupełnie lub też nie do końca) czuć wyraźne szarpnięcie - silnik po prostu nie pracuje płynnie. Inna sprawa to odpalanie na zimno - auto wskakuje wtedy na 2000 obrotów, pracuje tak kilka sekund, po czym obroty spadają na 1200, żeby po kilku minutach unormować się na poziomie 700. Zauważyłeś podobne objawy u siebie?

    Zdrowia!
    Czarek

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o obroty mam identycznie, to nic niepokojącego. Nie można szukać na siłę problemu

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziolek Zobacz post
    Nie można szukać na siłę problemu
    Prawda, choć dobrze jest wiedzieć, że wszystko jest ok

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    Pewnie że dobrze. Ja na razie jeżdżę a we wrześniu jadę do PL i zrobię duży serwis wraz ze sprawdzeniem dokładnym silnika. A narazie robię kilometry i cieszę się z jazdy

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. [159] jts P0014
    Utworzone przez noel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 20:29
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [159] Brak mocy i błąd p0016
    Utworzone przez daffi0808 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 12:21
  5. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory