Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 99

Temat: System BOSE - poprawa jakości dźwięku

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    jelenia gora
    Postów
    74

    Domyślnie

    Właśnie dołozyłem sobie bose i ....straszna lipa.Dzwięk jakby z kibla.Służę pomocą jakby ktoś to g..... chciał sobie dołożyć.Szkoda było kasy na te gadzety made in china.Bose to kpina w moim odczuciu.Jak szybko dołozyłem tak szybko wywalalam to ustrojstwo.To jest moje własne ,subiektywne odczucie.A już na sam koniec chińczyk w stylu gms /6301/plus bose to okropność dla uszu.
    Pozdrawiam

  2. #62
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja mam bose oryginalne i juz nie mogłem wytrzymać i na przód dałem jbl gto 6506 o takie:



    I juz wiem dlaczego seryjnie nie dają tweeterow - poziom szumu własnego jest bardzo wysoki. Aleeeee, i tak jest duzo lepiej niż było a nie chce mi sie wkładać dodatkowych wzmakow (macaudio 4x45 jakistam model leży na polce) ani obcego radia (Nakamichi cd30 leży na polce).
    Nie wiem ile dałeś za bose ale jeśli wiecej niż 500-600 to lepiej inne audio kupic.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    jelenia gora
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Ja mam bose oryginalne i juz nie mogłem wytrzymać i na przód dałem jbl gto 6506 o takie:



    I juz wiem dlaczego seryjnie nie dają tweeterow - poziom szumu własnego jest bardzo wysoki. Aleeeee, i tak jest duzo lepiej niż było a nie chce mi sie wkładać dodatkowych wzmakow (macaudio 4x45 jakistam model leży na polce) ani obcego radia (Nakamichi cd30 leży na polce).
    Nie wiem ile dałeś za bose ale jeśli wiecej niż 500-600 to lepiej inne audio kupic.

    Mam o tyle dobrą sytuację,że mam bose za tzw" przysługa za przysługe".Sugerowałem sie tym co miałem w lybrze.bose w alfie to przepaść pomiędzy lybrą.Najbardziej wyj....jest wzmacniacz subwoofera/toż to mistrzostwo świata/ w popelinie do spółki z chińczykiem istny koszmar.Ale coś za coś /funkcjonalność lub jakość dzwieku do 1kPLN tego nie da rady połączyć/Razem koszta takiej przeróbki:
    1.Radio gms 6301-750PLN/nowe z chin/
    2.Kable plus końcówki do "wzmacniaczy"-120PLN
    3. Ramka od kol misia-85PLN/z tego wszystkiego najlepiej wykonany produkt/
    4. Montaż-Jeden dzień 0PLN

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Jak podpieliscie centralny glosnik ten z nawiewu z przodu ? Jest tam wtyczka ?
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    jelenia gora
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoNiuS Zobacz post
    Jak podpieliscie centralny glosnik ten z nawiewu z przodu ? Jest tam wtyczka ?
    Nie miałem/nie znalazłem zadnej wtyczki pod nawiewem tylko puściłem dodatkowy kabel od wzmaka do głosnika.Chociaż w złączu D20B te pod osłoną przedniego tunelu/obok pasażera/ "wiszą"/ piny pod ów głosnik jednak gdzie jest jego drugi koniec nie szukałem prościej jest połozyć nowy kabel.

  6. #66
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan123456 Zobacz post
    Właśnie dołozyłem sobie bose i ....straszna lipa.

    (...)

    Jak szybko dołozyłem tak szybko wywalalam to ustrojstwo.
    Masz kompletne BOSE razem ze wszystkimi głośnikami, od kombi? Nie chcesz sprzedać? Jakby co to pisz na PW

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rusek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 16V
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Ja mam bose oryginalne i juz nie mogłem wytrzymać i na przód dałem jbl gto 6506 o takie:



    I juz wiem dlaczego seryjnie nie dają tweeterow - poziom szumu własnego jest bardzo wysoki. Aleeeee, i tak jest duzo lepiej niż było a nie chce mi sie wkładać dodatkowych wzmakow (macaudio 4x45 jakistam model leży na polce) ani obcego radia (Nakamichi cd30 leży na polce).
    Nie wiem ile dałeś za bose ale jeśli wiecej niż 500-600 to lepiej inne audio kupic.
    Też mam oryginalne. I tak naprawdę chciałem tylko podziękować za stwierdzenie bardzo wysokiego poziomu szumów własnych. Wcześniej pytałem gdzieś na forum i padło stwierdzenie, że coś mam nie tak. Ale jak dla mnie to masakra jakaś. Podczas jazdy nie ma problemu, ale słuchanie czegokolwiek przy wyłączonym silniku i poziomie głośności do 5 to naprawdę uciążliwe. Jakiś pomysł na zredukowanie problemu u źródła? W sensie poprawa firmowego wzmaka?

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  8. #68
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Szum pochodzi ze wzmacniacza i/lub źrodła. Jeśli podepniesz obcy wzmak i sie poprawi to ok, jeśli nie to zródło do wymiany i byc moze sie wtedy okazać ze dalej wzmak szumi.

  9. #69
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Auto
    Lancia Delta 2,0 Multijet & Lancia Delta HPE 1,8 GT
    Postów
    7

    Domyślnie

    Hej,

    W zasadzie mogę się podpiąć pod post kolegi spoker, bo mam Lancię Deltę.

    Ściągnąłem sobie schemacik podłączeń radia z Bose.

    Chciałbym się upewnić - czy w przypadku kiedy chciało by się uaktywnić korektor i loudness muszę odpiąć przewód nr 14 ze złącza A? W tłumaczu gogle wyskoczyło mi mniej więcej "dostarczenie sygnału do umożliwienia systemu Bose". Obstawiam zatem, że to ten.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	140.7 KB
ID:	191017

    Przy okazji rozebrałem ten sub i zobaczyłem pseudo wzmacniacz do niego - woła o pomstę do nieba. W 159 też jest taki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-02-14-2460.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	191020

    Ma jakieś dziwne złącze, czy idzie go jakoś łatwym sposobem wymienić na coś co chociaż przypomina wzmacniacz?

  10. #70
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Pytanie mam o poziomy głośności z Bose widzialnym przez radio. Czy w miarę slyszalne poziomy głośności przy Bose macie przy ok 10-14? A przy Bose nie widocznym dla radia będzie ta sama głośność slyszalna dla poziomu 4-6 ?

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1FL Audio Bose, a w zasadzie jego poprawa.
    Utworzone przez endryou w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 18:09
  2. Poprawa osiągów i dźwięku AR GT JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:52
  3. System BOSE
    Utworzone przez grubys w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory