Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Temat: System BOSE - poprawa jakości dźwięku

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie System BOSE - poprawa jakości dźwięku

    Jak zapewne zauważyli użytkownicy Alf Romeo 159/Brera/Spider, wyposażonych w system BOSE - fabryczne audio ma ograniczoną funkcjonalność, jeżeli chodzi o korektę dźwięku. Producent tłumaczy to w ten sposób, że nastawy korektora dobrane są tak, żeby uzyskać najlepszą jakość brzmienia i przez to nie ma możliwości włączenia podbicia dźwięku (Loudness) oraz uaktywnienia korektora (Equalizer). Obejść to można w prymitywnie wręcz prosty sposób - radio, aby przejść w tryb BOSE, podawany ma na jeden z pinów kostki ISO (oznaczony Booster Det) napięcie 12V. Aby przywrócić pełny zakres regulacji brzmienia - należy odłączyć z kostki kabelek idący do pinu tak oznaczonego (na górze każdego radia jest naklejka z opisem pinów) - i już można sobie do woli zmieniać brzmienie w zależności od indywidualnych preferencji. Czas wykonania takiej przeróbki - 5 minut od momentu wyjęcia radia...

    I kolejna rzecz - system BOSE ma 2 wzmacniacze. Jeden duży obsługujący głośniki w drzwiach i w desce rozdzielczej, drugi - mały - widoczny po odkręceniu dużego wzmacniacza - obsługujący wyłącznie głośnik basowy. Mały wzmacniacz, jak się na niego popatrzy, to już samą budową nie obiecuje wiele i po podłączeniu alternatywnego wzmacniacza z prawdziwego zdarzenia subwoofer dopiero pokazuje, na co go stać.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Rozumiem, że ten mały jest jakimś marnym monofonicznym wzmacniaczem? Nie ukrywam, że jestem zachwycony możliwością korekty dźwięku Jakieś propozycje co do alternatywnych wzmacniaczy?

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawraf Zobacz post
    Rozumiem, że ten mały jest jakimś marnym monofonicznym wzmacniaczem? Nie ukrywam, że jestem zachwycony możliwością korekty dźwięku Jakieś propozycje co do alternatywnych wzmacniaczy?
    A jest to jakieś takie małe coś, co wygląda bardziej jak owoc pracy braci z Chin, a nie sprzęt firmowany logo znanego producenta nagłośnień samochodowych (notabene na obudowie jest napis Made in Mexico ). Jak zamiast tego wynalazku podpiąłem wzmacniacz wcale nie jakiś szałowo drogi - Voice Kraft VK-1200 - to przy pełnym podbiciu basu głośnik chciało wyrwać z obudowy... I słychać zdecydowaną poprawę brzmienia... Zastanawiam się, co by było, jakby go zapiąć zamiast obu wzmacniaczy BOSE... i zasilić w ten sposób także głośniki w drzwiach. Jak znajdę czas to chyba się z tym pobawię.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Snowfox
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 2.4 210 CV
    Postów
    23

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Czy radio do systemu Bose różni się od zwykłego? Kiedyś zakupiłem radio z mp3 na zmianę, ale po podłączeniu brak dźwięku. Sprzedawca zapewniał, że radio jest sprawne tylko trzeba zmienić tryb w examinerze. Nie bardzo chciało mi się to sprawdzać. Czy tak jest rzeczywiście?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Snowfox Zobacz post
    Podepnę się pod temat.
    Czy radio do systemu Bose różni się od zwykłego? Kiedyś zakupiłem radio z mp3 na zmianę, ale po podłączeniu brak dźwięku. Sprzedawca zapewniał, że radio jest sprawne tylko trzeba zmienić tryb w examinerze. Nie bardzo chciało mi się to sprawdzać. Czy tak jest rzeczywiście?
    Radio niczym się nie różni. Przy czym żeby zaktywować BOSE - musisz podać 12V na pin oznaczony Booster ACT na małej wtyczce ISO. Jeśli radio jest uwalone - to nie będzie miało wyjścia 12V w tym miejscu i trzeba podać wtedy na wzmacniacz 12V np. po stacyjce.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe rozwiazanie bravvo panie Tomku
    A tak sie zapytam to czy w kazdej 159 byly glosniki z Bose? Ja np nie mam suba ale jak rozbieralem tylne drzwi to obydwa byly na obudowie opisane jako Bose, to w koncu jak to jest? bo pewnie bose jesli nie ma to i tak zapewne daloby sie go zaadoptowac

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Bardzo ciekawe rozwiazanie bravvo panie Tomku
    A tak sie zapytam to czy w kazdej 159 byly glosniki z Bose? Ja np nie mam suba ale jak rozbieralem tylne drzwi to obydwa byly na obudowie opisane jako Bose, to w koncu jak to jest? bo pewnie bose jesli nie ma to i tak zapewne daloby sie go zaadoptowac
    System BOSE to: wzmacniacz zasilający głośniki drzwiowe, wzmacniacz subwoofera oraz subwoofer w bagażniku. Były wersje 159 z BOSE ze zwykłymi maskownicami głośników, były z maskownicami z napisem "BOSE", ale nie było 159 z systemem BOSE bez subwoofera...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Świetnie, że jest taka możliwość - mam na myśli korektor.
    Czy tą funkcję można uaktywnić również w przypadku kiedy ma się BOSE w połączeniu z naviconnect?
    I jeszcze jedno pytanie - gdzie w sedanie umieszczony jest ten mniejszy wzmacniacz do subwoofera?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie delikatnie z innej beczki:
    Czy da sie wyprowadzic Aux z radia Bose?
    Normalny sposob nie dziala...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał FISHA159JTDM Zobacz post
    Witam
    Pytanie delikatnie z innej beczki:
    Czy da sie wyprowadzic Aux z radia Bose?
    Normalny sposob nie dziala...
    A co to jest "normalny sposób"?
    AUX Out te radia nie mają. Dlatego jeżeli chcesz pod takie radio podpiąć inny wzmacniacz - trzeba kupić taki, który ma wejścia na sygnał wysokiego poziomu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Świetnie, że jest taka możliwość - mam na myśli korektor.
    Czy tą funkcję można uaktywnić również w przypadku kiedy ma się BOSE w połączeniu z naviconnect?
    I jeszcze jedno pytanie - gdzie w sedanie umieszczony jest ten mniejszy wzmacniacz do subwoofera?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Da się uaktywnić i w przypadku normalnego radia i navi connect.
    Mniejszy wzmacniacz jest włożony pod większym - trzeba odkręcić duży wzmacniacz i tyle.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1FL Audio Bose, a w zasadzie jego poprawa.
    Utworzone przez endryou w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 18:09
  2. Poprawa osiągów i dźwięku AR GT JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:52
  3. System BOSE
    Utworzone przez grubys w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory