Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Temat: System BOSE - poprawa jakości dźwięku

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar SiwyAlfa
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Brera 1.75 tbi
    Postów
    67

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem po tej operacji, odbiór muzyki bez porównania. Tomek dzięki za info. I pomysleć, że od roku jeździłem i nie wiedziałem jaki sprzęt mam grający w aucie. Fabryke jednak często trzeba poprawiać.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiwyAlfa Zobacz post
    Ja właśnie jestem po tej operacji, odbiór muzyki bez porównania. Tomek dzięki za info. I pomysleć, że od roku jeździłem i nie wiedziałem jaki sprzęt mam grający w aucie. Fabryke jednak często trzeba poprawiać.
    a jaki masz radioodbiornik? Z navi czy bez?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar SiwyAlfa
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Brera 1.75 tbi
    Postów
    67

    Domyślnie

    Z Navi.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiwyAlfa Zobacz post

    Z Navi.
    Czyli tak jak i ja. Możesz mi podpowiedzieć jak to zrobić? Jeśli chodzi o elektrykę to raczej nie moja bajka, a nie chciałbym czegoś spalić
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar SiwyAlfa
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Brera 1.75 tbi
    Postów
    67

    Domyślnie

    Moja bajka to też nie jest dlatego podjechałem do znajomego, który się na tym zna. W moim radiu nie było naklejki z rozpiską kabli ale chłopak sobie z tym poradził. U mnie był to żółty kabel w górnej kostce ale u ciebie może być to inny kolor. Najlepiej podjedź do jakiegoś zaufanego elektryka, aha i do wyjęcia radia to raczej trzeba mieć klucze serwisowe.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Zaufanego i sprawdzonego elektryka mam, ale nie wiem co mam mu powiedzieć, kiedy do niego podjadę.
    Z kluczami serwisowymi może być problem... Nie wystarczą dwa długie i cienkie śrubokręty, żeby wyjąć?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Zaufanego i sprawdzonego elektryka mam, ale nie wiem co mam mu powiedzieć, kiedy do niego podjadę.
    Z kluczami serwisowymi może być problem... Nie wystarczą dwa długie i cienkie śrubokręty, żeby wyjąć?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Łopatologicznie - jak masz kostkę ISO, w której idzie zasilanie do radia (kostki są 2 - jedna z kablami do głośników, druga z zasilającymi i siecią CAN) - to odpiąć należy kabel z pinu najbliższego zatrzaskowi blokującemu wtyczkę w gnieździe.
    http://i798.photobucket.com/albums/y...psa49ce835.jpg
    Na powyższym linku - będzie to pin 2 ze złącza A.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jak zapewne zauważyli użytkownicy Alf Romeo 159/Brera/Spider, wyposażonych w system BOSE - fabryczne audio ma ograniczoną funkcjonalność, jeżeli chodzi o korektę dźwięku. Producent tłumaczy to w ten sposób, że nastawy korektora dobrane są tak, żeby uzyskać najlepszą jakość brzmienia i przez to nie ma możliwości włączenia podbicia dźwięku (Loudness) oraz uaktywnienia korektora (Equalizer). Obejść to można w prymitywnie wręcz prosty sposób - radio, aby przejść w tryb BOSE, podawany ma na jeden z pinów kostki ISO (oznaczony Booster Det) napięcie 12V. Aby przywrócić pełny zakres regulacji brzmienia - należy odłączyć z kostki kabelek idący do pinu tak oznaczonego (na górze każdego radia jest naklejka z opisem pinów) - i już można sobie do woli zmieniać brzmienie w zależności od indywidualnych preferencji. Czas wykonania takiej przeróbki - 5 minut od momentu wyjęcia radia...

    I kolejna rzecz - system BOSE ma 2 wzmacniacze. Jeden duży obsługujący głośniki w drzwiach i w desce rozdzielczej, drugi - mały - widoczny po odkręceniu dużego wzmacniacza - obsługujący wyłącznie głośnik basowy. Mały wzmacniacz, jak się na niego popatrzy, to już samą budową nie obiecuje wiele i po podłączeniu alternatywnego wzmacniacza z prawdziwego zdarzenia subwoofer dopiero pokazuje, na co go stać.
    Mam pytanie bo akurat mi się zdarzyła taka sytuacja, po osiowaniu instant nav w radiu zmieniło się podawanie 12V na bose z jednego pina na inny (czyli na bose nie było podawane 12v- bose się nie wzdzubił i mi nie grał głos z radia) musiałem odnalesc wzbudzenie 12v zmieniłem pin i zaczeło grać) dlatego pisze bo Ty piszesz ze trzeba to wzbudzenie rozłączyć . Jeżeli nie wzbudzimy bose to wogóle nie bedziemy mieli głosu w głosnikach.A podbicie Loudness u mnie działa.A equalizera nie sprawdzałem .

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord8 Zobacz post
    Mam pytanie bo akurat mi się zdarzyła taka sytuacja, po osiowaniu instant nav w radiu zmieniło się podawanie 12V na bose z jednego pina na inny (czyli na bose nie było podawane 12v- bose się nie wzdzubił i mi nie grał głos z radia) musiałem odnalesc wzbudzenie 12v zmieniłem pin i zaczeło grać) dlatego pisze bo Ty piszesz ze trzeba to wzbudzenie rozłączyć . Jeżeli nie wzbudzimy bose to wogóle nie bedziemy mieli głosu w głosnikach.A podbicie Loudness u mnie działa.A equalizera nie sprawdzałem .
    Ty piszesz o wzbudzeniu (oznaczenie Booster ACT, na małej kostce ISO), a ja o sygnale zwrotnym 12V ze wzmacniacza (oznaczeine Booster DET na dużej kostce ISO).
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Łopatologicznie - jak masz kostkę ISO, w której idzie zasilanie do radia (kostki są 2 - jedna z kablami do głośników, druga z zasilającymi i siecią CAN) - to odpiąć należy kabel z pinu najbliższego zatrzaskowi blokującemu wtyczkę w gnieździe.
    http://i798.photobucket.com/albums/y...psa49ce835.jpg
    Na powyższym linku - będzie to pin 2 ze złącza A.
    Dzięki Tomek.
    Wystarczy odpiąć kabel z pinu i już?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1FL Audio Bose, a w zasadzie jego poprawa.
    Utworzone przez endryou w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 18:09
  2. Poprawa osiągów i dźwięku AR GT JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:52
  3. System BOSE
    Utworzone przez grubys w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory