Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Parownik klimatyzacji odgrzybianie

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raf878 Zobacz post
    Ja nie wiem bo tego nie mam , na razie robiłem sprayem, a nad ozonowaniem dopiero będę myślał


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jeżeli poważnie myślisz o ozonowaniu i zakupie ozonatora to przedzwoń do firmy produkującej lub sprzedającej takie urządzenia a oni zaproponują Ci urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raf878
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 159 SW 2,0 JTDM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Zastosowałem 2 środki z Wurtha , jeden do dezynfekcji na parownik i drugi Air fresh we wnętrzu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat. Szukam sposobu na porządne odgrzybienie klimatyzacji. Ozonowanie sobie zostawiam na wiosnę, teraz chciałem użyć Wurtha. Zacząłem szukać dojścia do parownika, niestety poprzez filtr przeciwpyłkowy nie da się dostać do parownika. Na drodze staje wentylator. Dopiero wyjęcie wentylatora umożliwiło teoretyczne dojście do parownika. Teoretyczne, bo dojście jest bardzo trudne, od dołu, od strony pasażera, jeden wąski kanał, bez możliwości manewrowania. Rurka Wurtha niestety nie chce się słuchać i dotrzeć do tego miejsca. Na zdjęciu widać, że został spryskany tylko częściowo.

    Stąd pytanie – czy jest jakiś prostszy sposób na dojście do parownika? Czy odgrzybianie parownika ma w ogóle sens? I czy to na zdjęciu poniżej to na pewno parownik?

    Drugie pytanie – gdzie jest ten przeklęty opływ od klimatyzacji. Pogrzebałem dzisiaj sporo i nie widzę tam nic takiego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159_parownik.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	61.1 KB
ID:	178061

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0728.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	40.3 KB
ID:	178062

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Na stronie wurtha (czy też innego producenta środków) znalazłem instrukcję, która mówi, że należy wykręcić czujnik temperatury (z tego co pamiętam od strony kierowcy) i tam wypsikać puszkę odgrzybiacza. Ja tak zrobiłem i wszystko było OK.
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Udało mi się spryskać bezpośrednio parownik przez przywiązanie rurki Wurtha do drutu, którym łatwiej mi się operowało niż samą rurką. Coś tam popsikałem, dodatkowo napsikałem Wurthem przez odpływ wody, który namierzyłem dość blisko ściany grodziowej, po stronie pasażera, w środkowym tunelu. Porobiłem zdjęcia, później to jakoś przygotuję i zamieszczę tutaj. Zobaczymy za kilka tygodni czy ten Wurth jest coś warty, czy szukać czegoś innego.

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Zobaczymy za kilka tygodni czy ten Wurth jest coś warty, czy szukać czegoś innego.
    Niestety Wurth niewiele pomógł, dalej pozostawał dziwny obcy zapach przy włączaniu i przy wyłączaniu klimatyzacji. Teraz skusiłem się na zabieg przy użyciu środka Tunap i jest poprawa. Aplikowane było też na parownik i też bezpośrednio przez otwór po wyjętym wentylatorze.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar kolucho
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    41

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć temat - gdzie mogę znaleźć rurkę z wylotem skroplin?

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Mam podobny problem tz. dziwny zapach po włączeniu nawiewu i pomimo ozonowania i wymianie filtra kabiny nic się praktycznie nie zmieniło:/
    Teraz planuję pranie wykładziny i podsufitki jak będzie ciepło. Zdemontuje fotele i może uda mi się dostać do tego tunelu z tymi przewodami.
    Przydał by się jakiś tutorial na Youtube jak oczyścić to wszystko żeby nie smierdzialo.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfamat
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM; ALFA 156 2.0 JTS
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jeżeli nie pomaga ozonowanie i stosowanie różnego rodzaju preparatów to niestety pomoże tylko i wyłącznie demontaż modułu klimatyzacji, wyjęcie parownika i jego czyszczenie.
    Walczyłem z tym problemem dosyć długo stosując różnego rodzaju preparaty do odgrzybiania, co spowodowało, że tapicerka przeszła tymi zapachami i " śmierdziało" gorzej niż z klimy.
    Skończyło się na praniu całej tapicerki.
    Najlepiej sprawdzało się ozonowanie, ale niestety na krótka i nieprzyjemny zapach z klimy zaraz po uruchomieniu silnika powracał ponownie.

    Skończyło się na tym, że wyciągnąłem cały moduł klimatyzacji, z niego parownik i ujrzałem przyczynę problemu. W kanałach parownika było mnóstwo małych kawałków liści i nasion brzozy oraz białej pleśni, grzybni. Poprzedni właściciel musiał prawdopodobnie samochód parkować pod drzewami.

    Dwie godziny moczenia, płukania, czyszczenia i parownik jak nowy. Po złożeniu całości, zamontowaniu i uruchomieniu problem znikł, żadnego smrodu z klimy.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Ar159/2010/2,0/170KM/
    Postów
    103

    Domyślnie

    Mam podobny problem z cuchnącym zapachem z klimy. Odświerzacze typu bombka różnych firm to tylko porażka. Czeka mnie przeprawa z parownikiem. Opiszę jak się uda.
    Alfaholik

Podobne wątki

  1. Odgrzybianie klimy
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:07
  2. Odgrzybianie klimy
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 07:48
  3. Odgrzybianie klimy 166 UWAGA!!
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 20:34
  4. Odgrzybianie ,czyszczenie klimatyzacji
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 14:27
  5. LPG parownik
    Utworzone przez Lukasik w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory