Strona 7 z 94 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Moze ktos juz grzebal ze nie ma 2 klap. Ale kto by 2 zostawil... . Turbo dobrze dziala ? moze te 2 klapy przylepily sie do tloka i narazie jet ok.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  2. #62
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Trzymajcie się tematu - dla przypomnienia są następujące tematy dot klap wirowych (i tak jest ich już za dużo


  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Odebrałem auto 3 dni temu miałem napisać po dłuższym czasie aby zaobserwować lepiej różnicę ale zmiana jest ogromna już od pierwszego ruszenia. Regeneracja kolektora spowodowała że auto jest zrywniejsze już od samego dołu, poprzednio przed naprawą ruszyć tym autem normalnie bez wyższych obrotów było utrudnione a wręcz irytujące, już nie wspomnę kiedy trzeba było przyhamować nagle i ruszyć po redukcji. Nie wiem jak to by było jak bym miał teraz zaspawane ale wolę jednak jak z fabryki. Teraz to z tego auta wysiadać się nie che. Jeśli ktoś się waha nad naprawą czy usuwaniem (spawanie) to u mnie znajdzie poparcie na naprawę koszt regeneracji 427 zł z wysyłką. Dla tych którzy jeszcze w ogóle tam nie zaglądali i mają więcej przejechane niż 130 tys posiadają plastikowy kolektor to proponuję szybciutko to załatwić żeby nie skończyło się tak jak u mnie, gdzie silnik zjadł wszystkie klapki przy przebieg 170 tys zjadł 4 ostatnią. U znajomego ten sam rocznik 130 tyś urwała się pierwsza.

    Więc jak kupiłeś auto i zmieniasz rozrząd to zdejmij kolektor i sprawdź co jest a czego już nie ma

  4. #64
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    kolego ja tez na poczatku chcialem miec jak fabryka i zregenerowali mi kolektor ktory to po ok.6 tys.km. zaczal sie rozszczelniac wiec wywalilem klapy i zaspawalem kolektor.Gdyby Twoj silnik zassal jak piszesz te 4 klapy to pewnie nie mialbys juz silnika i turbiny wiec nie pisz takich rzeczy jak nie jestes tego pewny.Pozdrawiam

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Gdzie naprawiałeś to raz. Dwa kilka wpisów wcześniej jest użytkownik który zdjął kolektor i oczom nie wierzył że nie ma już dwóch. U znajomego mechanika sytuacja podobna z tym że brak było jednej. Auto normalnie pracowało moje też o własnych siłach dojechało pomimo braku czterech. Wychodzi że te klapki są na tyle małe i wystarczająco kruche że je po prostu zmieliło.

    Moje zdanie to takie że skoro ktoś je wymyślił to nie bez powodu tam mają być, tym bardziej że sterują odpowiednim dostarczaniem powietrza do mieszanki u ciebie takiej regulacji już nie ma. No i jeszcze kolejna myśl czy zastanawiałeś się czemu w większości nowoczesnych diesel są klapki nie tylko w AR. Owszem są awaryjne ale napewno to nie jest sposób na zarabianie na częściach bo w ASO przy najmniej na chwilę obecną nie jest dostępny i nie wiadomo kiedy będzie taką informacje otrzymałem z serwisu autoryzowanego

    Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    kolego to dlaczego w silniku 2.0 JTDm alfa zrezygnowala z klap wirowych.Nie musisz mi pisac takich rzeczy ze dostarczaja odpowiednia mieszanke powietrza bo to ja wiem od dawna jaki i to, ze te klapy do niczego nie sa potrzebne

  7. #67
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    trochę teorii.

    Zasadniczą funkcję jaką pełnią klapy to wytwarzanie zawirowań zasysanego powietrza które wpada do cylindra celem lepszego wymieszania powietrza z paliwem tworząc mieszankę paliwowo powietrzną.
    Trzeba zaznaczyć że klapy działają tylko przy małym obciążeniu silnika i w niskich prędkościach obrotowych silnika. ( tak samo jak EGR )

    ad EGR w silnikach ZS zawór został zamontowany ponieważ silniki diesela bez recyrkulacji spalin sa z założenia "przetlenione" ( silniki te nie posiadają przepustnicy ) tzn że za każdym suwem ssania do cylindra dostaje sie maksymalna ilość tlenu. W przypadku pracy silnika w małych i średnich prędkościach obrotowych nie ma potrzeby aby masa powietrza dostająca sie co cylindra była większa niż masa powietrza konieczna do spalenia wtryśniętego paliwa. Dlatego też przy małych i średnich prędkościach obrotowych część masy płynącej do cylindra stanowi masa spalin wprowadzana do kolektora z zaworu EGR. Dzięki temu ograniczamy tlenki azotu i inne efekty spalania.

    I teraz aby to miało sens i ładnie się mieszało razem z klapami pracuje EGR. W przypadku maksymalnego obciążenia klapy się otwierają aby uzyskać jak najlepszy stopień napełnienia a EGR się zamyka i nie wprowadza spalin.

    tyle Ad teorii działania tych systemów.

    W praktyce to wygląda tak że spaliny wpuszczane do kolektora mieszają sie z oparami oleju tłoczonymi przez turbinę i tworzą oleistą maź osadzająca się na ścianach kolektora i powodując że klapy się zacierają i wpadają do cylindra. Sam Fiat też nie jest zdecydowany jak to jest z tym kolektorem bo np w Fiacie Croma z silnikiem 1.9 JTDm 150 koni kolektor jest bez klap wirowych a w Alfie już jest. Kolejne konstrukcje Fiata też już nie posiadają klap.

    Podsumowując klapy zostały zamontowane aby pomóc spełniać normy EURO ale życie pokazało że w sumie przysparzają więcej problemu niż pożytku a ich wpływ na spełnienie norm EURO jest znikomy = kolejna pierdoła która została wymyślona żeby zieloni trochę przymknęli pyski
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 28-11-2013 o 22:55

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Potwierdzam i popieram PAMPIK.
    Nie wszystko co daje fabryka jest dobre. Gadanie, ze one tam "po cos sa" swiadczy tylko tyle, ze osoba nie ma pojecia do czego to sluzy lub mialo sluzyc.

    Osobiscie mam wywalone klapki i auto naprawde jedzi bardzo fajnie. Poza tym raz na zawsze mam spokoj i nie ryzykuje powazna awaria.

    Kolega z swojej BMW wywalil klapki i zauwazyl, ze dol jest ciutke slabszy... chip zalatwil sprawe to raz, a dwa- tak czy siak nie rozpedza sie auta na tak niskich obrotach bo to jest dla wszystkich niezdrowe
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #69
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Dokładnie - wszystko wskazuje na to, że w 159 podstawowym celem klap wirowych jest osiągnięcie bardziej czystych spalin. Inne cele są raczej poboczne.
    Ważne, że usuwając klapy w autach z aluminiowym kolektorem eliminujemy nieszczelność (która potrafi zabić silnik), a w aucie z plastikowym kolektorem likwidujemy możliwość zabicia silnika przez urwane klapki (kompletnego zabicia, tzn. uszkodzenia głowicy, zaworów, cylindrów, tłoków i turbiny).


    BTW Czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć jak klapka może przelecieć przez silnik i nie zrobić spustoszenia? Przecież klapka nie przeleci przez turbinę, jest za duża. A takie przypadki się zdarzają.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-11-2013 o 12:29

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Witam!Mam pytanko;w którym skrajnym polożeniu klapy są max otwarte a w którym max zamknięte?Mamy 2.4 Jtd z alu kolektorem,okazało się że ma spadniętą listwę i jest tępa jakby miala 50 koni a nie 200!Myślę założyć listwę i zablokować ją w pozycji max otwarte na próbę zanim wyjmę kolektor i wszystko z niego wywalę!Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory