Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Lekko ściąga po zmianie felg i założeniu nowych letnich opon

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    Przeczytalem z zaciekawieniem ale widze, ze nie udalo sie nic zaradzic. Ja mam troche inny klopot. Jak kupilem belle ponad dwa lata temu wszystko bylo ok a zmienialem przod komplet wahaczy, robilem gometrie, mialem poprzedniego wlasciciela opony. Na ten sezon kupilem nowe letnie ale juz nie pamietam czy idealnie moje klopoty sie zbiegly z wymiana opon.

    U mnie wyglada to tak. Jak trzymam kierownice i nie dodaje gazu to jedzie prosto, kierownica idealnie ustawiona. Jak puszcze to delikatnie sie odkreca w prawo. Jak trzymam sztywno i dodam gazu to tez sciaga w prawo, jak puszcze gaz to wraca. Objawy typowe dla luzow na wahaczach. Mialem tak w drugiej mojej, czyli 145 i wymiana wahaczow (luz na gumach) zalatwil wszystko i jedzie prosto jak dawno jej sie nie zdarzalo .

    Klopot ze 159 . Bylem na geometrii i jest ok, luzow rowniez nie stwierdzono, ani z przodu ani z tylu. Niedawno wymienialem dwie sprezyny na tyle, gdyz prawa miala dwa zwoje ulamane. Myslalem, ze to to, gdyz teoretycznie prawa strona mogla byc ze 3 cm nizej co logicznie powodowaloby sciaganie. Po wymianie klopot pozostal i nie bardzo wiem co dalej sprawdzac, probowac. Chce jeszcze przelozyc kola z przodu na tyl i vice versa ale cos czuje, ze pewnie i to nie pomoze.

    Jakies pomysly?

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lcs Zobacz post
    Przeczytalem z zaciekawieniem ale widze, ze nie udalo sie nic zaradzic. Ja mam troche inny klopot. Jak kupilem belle ponad dwa lata temu wszystko bylo ok a zmienialem przod komplet wahaczy, robilem gometrie, mialem poprzedniego wlasciciela opony. Na ten sezon kupilem nowe letnie ale juz nie pamietam czy idealnie moje klopoty sie zbiegly z wymiana opon.

    U mnie wyglada to tak. Jak trzymam kierownice i nie dodaje gazu to jedzie prosto, kierownica idealnie ustawiona. Jak puszcze to delikatnie sie odkreca w prawo. Jak trzymam sztywno i dodam gazu to tez sciaga w prawo, jak puszcze gaz to wraca. Objawy typowe dla luzow na wahaczach. Mialem tak w drugiej mojej, czyli 145 i wymiana wahaczow (luz na gumach) zalatwil wszystko i jedzie prosto jak dawno jej sie nie zdarzalo .

    Klopot ze 159 . Bylem na geometrii i jest ok, luzow rowniez nie stwierdzono, ani z przodu ani z tylu. Niedawno wymienialem dwie sprezyny na tyle, gdyz prawa miala dwa zwoje ulamane. Myslalem, ze to to, gdyz teoretycznie prawa strona mogla byc ze 3 cm nizej co logicznie powodowaloby sciaganie. Po wymianie klopot pozostal i nie bardzo wiem co dalej sprawdzac, probowac. Chce jeszcze przelozyc kola z przodu na tyl i vice versa ale cos czuje, ze pewnie i to nie pomoze.

    Jakies pomysly?
    Sprawdź luzy na drążkach kierowniczych/przekładni. Jeśli tam jest wszystko perfekt - to obstawiam któryś dolny wahacz do wymiany - zbyt miękka jedna z dużych tulei.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Sprawdź luzy na drążkach kierowniczych/przekładni. Jeśli tam jest wszystko perfekt - to obstawiam któryś dolny wahacz do wymiany - zbyt miękka jedna z dużych tulei.
    Czy w 159 jest problem z maglem, stuki lub spory luz? Z magla nie leci, zbiorniczek zmieniony? Coś mi stuka i albo są to dolne wahacze albo magiel.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    Tomku, luzow brak, wahacze w komplecie wymieniane jakies 15k temu i nie stwierdzono nieprawidlowosci . Z zawieszeniem i przekladnia wg stacji diagnostycznej wszystko perfekt.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Pytanie teoretyczne: czy uszkodzone (przytarte) łożysko może powodować lekkie ściąganie auta przy większych prędkościach, czy jest to niemożliwe ?

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Może. Większy opór (tarcie) i problem murowany. Sprawdź jeszcze po dłuższej jezdzie jak wyglądają koła pod względem nagrzewania się. Czy czasem któreś przypadkiem mocniej się nie grzeje.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Sprawdzę. Dzięki !

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar kolucho
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    41

    Domyślnie

    Nie wiem czy to przypadek, ale wszystkim ściąga w prawo? To wszyscy maja problem z jakimś elementem odpowiadającym za prawą stronę? Troche dziwne. Ja też po zmianie opon z 205/55/16 na nowe 235/45/18 zaobserwowałem ściąganie w prawo. Geomertia była robiona, wahacz prawy wymieniony, a problem dalej występuje:/

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SebaStol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź/Almelo
    Auto
    159 SW 1.9 jtdm 16V 150 KM
    Postów
    317

    Domyślnie

    U mnie też zauważyłem, że ściąga na prawo, ale wystarczyło zacząć jeździć po polskich drogach i odrazu zaczęło skrzypieć/pukać w zawieszeniu.
    28 tys km po autostradach i drogach w NL (w PL tylko autostradą do domu i garaż na czas pobytu) - cisza
    1 (jeden) tys km po polskich (łódzkich) drogach - skrzypi i puka
    ehhh

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    U mnie to samo. Zbieżność zrobiona-tył przód. Pow. 80km/h auto zaczyna ściągać do prawej. Ktoś już to wyeliminował skutecznie?

Podobne wątki

  1. Auto ściąga - nie wina opon
    Utworzone przez Arbeldes w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 11:43
  2. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  3. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:57
  4. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory