Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Lekko ściąga po zmianie felg i założeniu nowych letnich opon

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja na razie nie. Sprawdzę jeszcze, co ew. z tym łożyskiem. Pytałem o to, bo słyszę jak mi łożysko (najprawdopodobniej) buczy i zastanawiam się, czy to nie ono jest powodem. Nie mam jednak na razie za bardzo czasu, by to sprawdzić.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Sprawa została rozwiązana. Winne ściągania samochodu było zużyte łożysko. Nie miało to nic wspólnego ani z geometrią, ani z oponami.

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    no co ty? jedno? Napisz coś więcej.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Było tak, że po wymianie opon i felg na letnie zaczęło mi ściągać auto. Zaznaczam, że nie było to od razu po zmianie tylko w jakiś czas po tym. Dlatego właśnie początkowo łączyłem ze sobą te dwa zdarzenia. Co do specyfiki ściągania, to jakby to określić... sekundę - dwie po puszczeniu kierownicy niewidzialna ręka spychała auto Wystąpiło to przed buczeniem łożyska. Potem, za jakiś czas, zaczęło buczeć mi łożysko z tyłu. Dzisiaj wymieniłem to łożysko, pojechałem przetestować na obwodnicę i samochodu już nie ściąga. Słyszę jeszcze (tak mi się wydaje) drugie tylne łożysko, które też może być do wymiany. Na razie tego jednak nie ruszałem, gdyż po pierwsze - jest to bardzo ciche, prawie niesłyszalne, a po drugie - właściwie nie jestem pewien, czy to jest dźwięk drugiego łożyska. Jakiś czas pojeździłem z buczącym łożyskiem i teraz nie mam za bardzo porównania/nie pamiętam jak było przedtem. W każdym razie to jest prawie nic, a przed wymianą buczało już baaaardzo mocno.
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 19-09-2013 o 18:16

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    A zapytam tak, które łożysko wymieniłeś a w którą stronę sciągało auto?

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 159 2,4 Jtdm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam, nie będę zakładał nowego tematu. Wymieniałem dzisiaj opony na zimowe i przy wymianie mechanik zalecił mi kontrole zbieżności bo zauważył że opony są ścięte z tyłu i z przodu od wewnątrz. Pojechałem na stacje sprawdzili powiedzieli że wszystko ok i dali mi wydruk. Wdg którego są lekkie odchylenia od normy ale gość stwierdził że nie powinno się nic dziać przy takich wartościach. W załączniku wydruk. Jeśli nie to to co może być przyczyną?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	35.6 KB
ID:	185347  

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli nie masz Q4, to masz nieprawidłowe ustawienie zbieżności na tylnej osi.
    Wg instrukcji zbieżność powinna być dodatnia (+) - koła rozbieżne (skierowane do zewnątrz). Tak to jest często z automatami do ustawiania geometrii w samochodach, potrafią mieć nieprawidłowe dane, a "ustawiacze" bezmyślnie jadą na zielone.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam. Podepnę się i ja. Wymieniałem praktycznie całe zawieszenie z przodu więc pojechałem ostatnio na zbieżność. Po ustawieniu zbieżności auto zaczęło ściągać na prawo. Tzn aby jechać prosto muszę dać kierownicę lekko w lewo, kiedy trzymam ją prosto auto ściaga w prawo. Do tego mam wrażenie jakby samochód pływał po drodze, zwłaszcza jazda w zakręcie to jest tragedia. Zawieszenie nowe, opony nowe dodam, że po odbiorze od mechanika przez kilka dni jeździłem i wydaję mi się, że auto prowadziło się pewniej niż teraz po ustawieniu zbieżności i geometrii. Jadę jutro do zakladu który robił zbieżność niech sprawdza czy jest ok bo jeździ się tragicznie. Wydaje mi sie ze kierownica jest nie do końca prosto ustawiona, to może powodować to ściąganie? No ale pogorszenie prowadzenia? Wcześniej jak wchodziłem w zakręt to była pewna jazda, teraz mam wrażenie jakby miało mnie za chwilę z tego zakrętu wyrzucić.

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Miałem tak kiedyś na niskiej jakości oponach. Położenie kierownicy nie ma wpływu na ściąganie. Jeśli by wykluczyć opony to spieprzona geometria.
    Jakie koła i jak ustawiona jest geometria?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Opony kupiłem Laufenn 225/50/17 miałem takie zimówki więc i letnie kupiłem tej firmy. Geometria jeździłem sprawdzić, faktycznie tył był źle ustawiony ale poprawiali już przy mnie i teraz jest ok, aczkolwiek auto nadal trochę ciągnie na prawo.

Podobne wątki

  1. Auto ściąga - nie wina opon
    Utworzone przez Arbeldes w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 11:43
  2. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  3. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:57
  4. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory