Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    159 1,9jtdm 150KM
    Postów
    117

    Domyślnie

    Zalezy czego szukasz. Ja zawsze patrzylem na bezpieczenstwo, niewazne jakie koszta. używałem Bimbo G 0/I Fix - baza osobno. Najpierw mocowalem go tylem do kierunku jazdy, potem jak maly podrosl kupilem baze i wpinalem go przodem do kier jazdy. Pasowal tez do drugiego auta bez Iso fix. Potem kupilem Pallas 2 fix i uzywam do dzis- uchwyty Iso fix chowane, wiec latwo wpiac na tylna kanape, co nie jest proste w 159 w porownaniu z innymi autami, ktore mialem. Fotel rosnie razem z dzieckiem i faktycznie pasy na poczatku go nieograniczaly. Przewaga Bimbo to wiekszy zakres pochylenia fotelika do spania.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj-o Zobacz post
    A moja do takiego za chiny wsiąść nie chciała. No i na recaro się skończyło (roemer Kingplus jest mniejszy - jak masz większe dziecko zwróć na to uwagę żeby zimą się nie okazało że się nie mieści na szerokość)
    U mnie Mlody jak siada w foteliku to sam podnosi lapki do gory zaby zalozyc mu belke. Do tego belka sluzy mu do zabawy. Jezdzi po niej samochodzkami itp...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocł‚aw, Poland
    Auto
    A4 B5
    Postów
    58

    Domyślnie

    Myśmy mierzyli concord Transformer i kiddy Cruzefix oba cisnely ja w nogi ta belka.
    No A wąski jest recaro young sport - za to trzyma dobrze na boki :-).

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabo_s Zobacz post
    Zalezy czego szukasz. Ja zawsze patrzylem na bezpieczenstwo, niewazne jakie koszta. używałem Bimbo G 0/I Fix - baza osobno. Najpierw mocowalem go tylem do kierunku jazdy, potem jak maly podrosl kupilem baze i wpinalem go przodem do kier jazdy. Pasowal tez do drugiego auta bez Iso fix. Potem kupilem Pallas 2 fix i uzywam do dzis- uchwyty Iso fix chowane, wiec latwo wpiac na tylna kanape, co nie jest proste w 159 w porownaniu z innymi autami, ktore mialem. Fotel rosnie razem z dzieckiem i faktycznie pasy na poczatku go nieograniczaly. Przewaga Bimbo to wiekszy zakres pochylenia fotelika do spania.
    Przymierzam się właśnie do zakupu Pallas'a, o wady i zalety pytał nie będę, zapytam tylko czy kupiłbyś go drugi raz

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Ktoś jeszcze wypowie się na temat fotelika?
    Zastanawiam się czy wybrać 9-18, czy może 9-36?
    To, że z ISOfixem to już jasne, tym bardziej, że mam skórzaną tapicerkę.
    Możecie polecić jakiś sensowny model, który w przyzwoitej cenie będzie oferował wysokie bezpieczeństwo i komfort dla dziecka?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ja pol roku kupilem ten model
    http://allegro.pl/fotelik-driver-cos...547944308.html

    I powiem tak: solidny, łatwo się montuje, dobra cena, mały nie narzeka i spi jak zabity :-) .. no i ten wygląd z logo ferrari :-)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    159 1,9jtdm 150KM
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał łuk4sz Zobacz post
    Przymierzam się właśnie do zakupu Pallas'a, o wady i zalety pytał nie będę, zapytam tylko czy kupiłbyś go drugi raz
    Tak, jestem z niego zadowolony.

    Ale, innych w 159 nie montowalem, po wstawieniu pallas na tylna kanape ciezko jest zapiac pas - malo miejsca, zaczep pasa b.blisko fotelika (w porownaniu do signum to masakra)

    Dodano po 3 minutes:

    łuk4sz,
    Tak, jestem z niego zadowolony.

    Ale, innych w 159 nie montowalem, po wstawieniu pallas na tylna kanape ciezko jest zapiac pas - malo miejsca, zaczep pasa b.blisko fotelika (w porownaniu do signum to masakra)
    Ostatnio edytowane przez grabo_s ; 07-09-2014 o 19:36 Powód: Dodano

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Ok, dzięki za info. Zatem raczej się na niego zdecyduję.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    156 2.4 20V 03', 147 1.9 JTD 06', 159 2.0 JTD 10'
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał łuk4sz Zobacz post
    Przymierzam się właśnie do zakupu Pallas'a, o wady i zalety pytał nie będę, zapytam tylko czy kupiłbyś go drugi raz
    ja mam już Cybex'a z osłoną tułowia i ISOfix od prawie 3 lat (poprzedni model Pallas) i fotelik jest genialny i (według testów) bardzo bezpieczny.
    ma dwa minusy:
    - trudniejsze zapinanie dziecka w porównaniu do fotelika z pasami
    - mały zakres pochylenia gdy dziecko śpi

    reszta to plusy:
    - chowany ISOfix - można zamontować fotelik na przednim siedzeniu
    - dziecku jest bardzo wygodnie ponieważ nie ograniczają go pasy
    - bardzo bezpieczny (według testów)
    - fotel rośnie z dzieckiem, moja Jula ma 3 lata i 9 miesięcy, 18kg żywej wagi i jeździ jeszcze z przesłoną.

    Odpowiadając na pytanie (choć nie było skierowane do mnie), tak z pewnością kupiłbym go ponowie bez wahania.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesioz Zobacz post
    ja mam już Cybex'a z osłoną tułowia i ISOfix od prawie 3 lat (poprzedni model Pallas) i fotelik jest genialny i (według testów) bardzo bezpieczny.
    ma dwa minusy:
    - trudniejsze zapinanie dziecka w porównaniu do fotelika z pasami
    - mały zakres pochylenia gdy dziecko śpi

    reszta to plusy:
    - chowany ISOfix - można zamontować fotelik na przednim siedzeniu
    - dziecku jest bardzo wygodnie ponieważ nie ograniczają go pasy
    - bardzo bezpieczny (według testów)
    - fotel rośnie z dzieckiem, moja Jula ma 3 lata i 9 miesięcy, 18kg żywej wagi i jeździ jeszcze z przesłoną.

    Odpowiadając na pytanie (choć nie było skierowane do mnie), tak z pewnością kupiłbym go ponowie bez wahania.
    Dzięki wielkie za info

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeMaker Zobacz post
    Nie ma pasow tylko belke zapinana pasami auta.
    Do tego jest to 1 z 2 modeli w przedziale 9-18 ktory ma 5 gwiazdek w testach adac.
    Cytat Napisał grzesioz
    ja mam już Cybex'a z osłoną tułowia i ISOfix od prawie 3 lat (poprzedni model Pallas) i fotelik jest genialny i (według testów) bardzo bezpieczny.
    ma dwa minusy:
    - trudniejsze zapinanie dziecka w porównaniu do fotelika z pasami
    - mały zakres pochylenia gdy dziecko śpi
    Testy faktycznie wysoko plasują foteliki tego typu jednakże ostatnio pojawiły się wątpliwości co do zabezpieczenia dzieci w przypadku dachowania (http://www.youtube.com/watch?v=BFEtUxDu-bI) co wydaje mi się powinno zostać przez producentów jakoś wyjaśnione bo może to być zwykła wojna marketingowa, a może faktycznie coś jest na rzeczy. Myślę że osoby zainteresowane zakupem takiego fotelika powinny zgłębić temat.
    Poza tym według mnie przed zakupem takiego fotelika koniecznie trzeba przymierzyć do niego dziecko bo np. moja córka mając ok. 10 kg była na tyle drobna że osłona tułowia po założeniu sięgała jej pod same paszki i praktycznie uniemożliwiała jakikolwiek ruch rączek.

    Cytat Napisał alces1
    Ktoś jeszcze wypowie się na temat fotelika?
    Zastanawiam się czy wybrać 9-18, czy może 9-36?
    I słusznie, ja też się zastanawiałem. Weź pod uwagę to że często te foteliki z większym zakresem mają mniejszą możliwość regulacji nachylenia siedziska (robienie "kołyski") co w przypadku tych mniejszych dzieci, długich podróży i snu w trakcie jazdy ma jakieś tam znaczenie. Mojej córce głowa leciała w trakcie snu w bardziej pionowej pozycji i wolała do spania pochylanie fotelika. Ponadto te większe foteliki rzadziej mają własny pas a dziecko trzyma pas samochodu co dla maluchów jest na pewno mniej wygodne a gdy jeździsz z pustym fotelikiem to bez jego zapięcia może "latać" po aucie. Te foteliki mniejsze mają własny pas, a samochodowym są przymocowane na stałe do kanapy. Jak często będziesz woził dziecko (np. codziennie do przedszkola) to zapięcie fotelikowego pasa i jego ściągnięcie żeby dobrze trzymał jest wygodniejsze niż nurkowania do wnętrza żeby wpiąć pas samochodowy, szczególnie zimą w kurtce itd.
    Ja skończyłem z Romer king plus i z czystym sumieniem mogę go polecić choć kupowałem go już 2,5 roku temu więc od tego czasu pojawiło się też trochę nowości. Warto przejrzeć niemiecką stronę adac tam są testy w odpowiednich kategoriach i można sobie coś wynaleźć.

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory