Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #171
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Ja mam Caretero Mundo oraz Lionelo Sander

  2. #172
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Limanowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2,4 JTDM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Przedni fotel nie jest problemem - ze względu na możliwość regulacji oparcia można dopasować pochylenie do fotelika. Ja używam Recaro Monza i Recaro Young Sport. Niestety kąt pomiędzy oparciem a siedziskiem tylnych siedzeń powoduje odsunięcie fotelika przy siedzisku, co znacznie zmniejsza dostępną ilość miejsca na nogi dziecka. Co do jakości fotelików to nie ma żadnych zastrzeżeń - poszycie mimo kilkukrotnego prania jest w nienaruszonym stanie.

  3. #173
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przedni fotel bywa problemem, tak samo jak tylna kanapa. Zwyczajnie fotel się nie mieści lub mocowanie isofix jest zbyt duże i albo powoduje przesunięcie fotela do przodu, albo zbyt mocno opiera się na konstrukcji fotela między siedziskiem a oparciem, powodując jego deformacje. Z tego powodu nie wszedł jakiś Cybex.
    Britax Evolva odrzuciłem ze względu na budowę fotelika (jest mniejszy niż foteliki 15-36, a tylko trochę większy od Maxi Cosi Pearl, w którym młody podróżował do tej pory).
    Finalnie kupiłem Maxi Cosi Kore Pro I-Size. Spełnia najnowsze standardy bezpieczeństwa i cena jest akceptowalna. Trzeba tylko dokupić podkładkę na fotel skórzany.
    Również nie powiem, że aby w zamojskich sklepach był jakiś większy wybór. Wiele marek nie jest dostępnych lokalnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #174
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTS 2006
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo 159 JTS 2006

    Witam muszę zmienić fotelik dla mojego bąbelka. Koniecznie z możliwością zamontowania tyłem do kierunku jazdy A w przyszłości przodem. Zastanawiam się nad Joie Stages 0-25Kg
    Lub Joie Steadi 0-18Kg ktoś posiada bez isofix montowane pasami? A może ktoś poleci fotelik w miarę przystępnej cenie?

  5. #175
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekS19 Zobacz post
    Witam muszę zmienić fotelik dla mojego bąbelka. Koniecznie z możliwością zamontowania tyłem do kierunku jazdy A w przyszłości przodem. Zastanawiam się nad Joie Stages 0-25Kg
    Lub Joie Steadi 0-18Kg ktoś posiada bez isofix montowane pasami? A może ktoś poleci fotelik w miarę przystępnej cenie?
    Odradzałbym Ci fotelik, który jest 'przeznaczony' dla tak dużej rozpiętości wagowej (0-25kg) - niezależnie od producenta. Ciało niemowlaka, który na początku ma bardzo ograniczoną ruchliwość, musi byc w jak najlepszej pozycji.
    Ja dla swojego kupiłem model Avionaut Pixel - fotelik ten jest mega lekki, a przy okazji został stworzony przy współpracy z fizjoterapeutą, tak by pozycja niemowlaka w foteliku była jak najlepsza i jak najbardziej naturalna.

    Cenowo widze, że Pixel kosztuje tyle co ten Joie Stages.

    Tutaj masz jeszcze filmik o foteliku:

  6. #176
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTS 2006
    Postów
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=fts;2243577]Odradzałbym Ci fotelik, który jest 'przeznaczony' dla tak dużej rozpiętości wagowej (0-25kg) - niezależnie od producenta. Ciało niemowlaka, który na początku ma bardzo ograniczoną ruchliwość, musi byc w jak najlepszej pozycji.
    Ja dla swojego kupiłem model Avionaut Pixel - fotelik ten jest mega lekki, a przy okazji został stworzony przy współpracy z fizjoterapeutą, tak by pozycja niemowlaka w foteliku była jak najlepsza i jak najbardziej naturalna.

    Cenowo widze, że Pixel kosztuje tyle co ten Joie Stages.




    Dzięki Ale Pixel jest do 13 kg A ja szukam czegoś od 9 kg tylko koniecznie żeby mógł jeszcze jeździć tyłem do kierunku jazdy. Ktoś jeszcze pomoże?

  7. #177
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekS19 Zobacz post

    Dzięki Ale Pixel jest do 13 kg A ja szukam czegoś od 9 kg tylko koniecznie żeby mógł jeszcze jeździć tyłem do kierunku jazdy. Ktoś jeszcze pomoże?
    To Aviounat ma kolejny model, który sam teraz użytkuje - model Aerofix w kategorii 67-105 cm i do 17,5kg. Tylko nie wiem czy dla 9kg niemowlaka będzie odpowiedni

  8. #178
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    2 pytanka mam:
    -woziliście malucha w nosidełku/foteliku bez isofixu na środkowym miejscu tylnej kanapy? Jak domniemam nie ma możliwości instalowania isofixu na środku kanapy?
    - macie jakieś sprawdzone rolety na boczne tylne, szyby? Jest coś pasującego czy się w to nie bawić i przyciemnić cały tył?

    Wysłane z mojego moto g(7) przy użyciu Tapatalka

  9. #179
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    -woziliście malucha w nosidełku/foteliku bez isofixu na środkowym miejscu tylnej kanapy? Jak domniemam nie ma możliwości instalowania isofixu na środku kanapy?
    Nie ma możliwości użycia isofix, uchwyty są tylko przy zewnętrznych siedzeniach. Nosidełko można przypiąć na środku na pas.
    Co do rolet, widziałem kiedyś dedykowane do sedana, które ładnie wypełniały szybę. Przyciemnienie szyb jest bardzo praktyczne na codzień, jednak nie uchroni malucha przed słońcem świecącym wprost na niego - w takim wypadku przydaje się nieprzepuszczająca zasłonka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #180
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    159 JTDm 120 > 156 KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam, próbowałem znaleźć ale poległem dlatego pozwolę sobie zapytać. Jaki jest kąt na tylnej kanapie między oparciem a siedziskiem w polifcie? Ewentualnie czy ktoś ma doświadczenie z bazą Maxi Cosi 2WayFix?

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory