Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213141516171819
Pokaż wyniki od 181 do 187 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Ja mam 2way fix ale przedlift wiec mało pomoge. Chyba że masznpytania co do samej bazy.

  2. #182
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOone Zobacz post
    Witam, próbowałem znaleźć ale poległem dlatego pozwolę sobie zapytać. Jaki jest kąt na tylnej kanapie między oparciem a siedziskiem w polifcie? Ewentualnie czy ktoś ma doświadczenie z bazą Maxi Cosi 2WayFix?
    Hej.
    Ja mam bazę FamliyFix2 ale wymiarowo to jest dokładnie to samo co 2WayFix także mogę coś podpowiedzieć.

    Najpierw na bazie jeździło nosidło Pebble Plus - wszystko jak najbardziej w porządku. Zaczepy isofix w poliftowej kanapie są zlokalizowane wyżej to też baza po zaparciu o oparcie kanapy ułożona jest (tak na oko) idealnie w poziomie. Bardzo istotne zwłaszcza w przypadku pierwszego fotelika jakim jest nosidełko by fotelik nie "leciał" w stronę oparcia a co za tym idzie by nie układał dziecka w pozycji bardziej siedzącej aniżeli zalecanej półleżącej.

    Kolejny fotelik to Pearl Smart i-Size. Tutaj również przy jeździe tyłem było wszystko ok.

    Niestety przy obróceniu fotelika przodem w kierunku jazdy jedynym możliwym ustawieniem fotelika jest tylko to najbardziej pionowe. Fotelik w innych pozycjach koliduje z oparciem kanapy (zagłówek wyciągnięty).
    Rozwiązaniem może być oczywiście minimalne przesunięcie bazy do przodu by dać więcej miejsca na możliwość obrotu oparcia fotelika. Do tego potrzebujemy oczywiście jakiegoś dystansu.

    I tutaj właśnie pojawia się moje pytanie: czy ktoś z czegoś takiego korzystał i z czego? Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania?

    A tak jeszcze pozostając w kwestii samych fotelików i dopasowania pod kanapę to fotelik Maxi-Cosi Titan Plus (to już model 9-36kg, nie na bazę, aktualnie zamocowany w aucie żony) niestety geometrycznie nie pasuje do poliftowej kanapy. Po zaczepieniu isofixów i ściągnięciu pasa top tether tak by oparcie fotelika przylegało do kanapy robi się duża szpara pod podstawą fotelika - a to jest niestety niedopuszczalne.

  3. #183
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Dla podrostków polecam Maxi Cosi Kore Pro iSize - montaż zajmuje dosłownie chwilę, fotelik bardzo uniwersalny - testowałem w kilku autach. Ma isofix, ale bardzo stabilny również na samym pasie. Jedyny wymóg to wzrost 104 cm, choć mój syn jeździł od 102 (zależy bardziej od proporcji ciała, aby pas prawidłowo się układał).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #184
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] miałeś taki w 159? Po Twoim wpisie sprawdziłem ten model i bardzo by mi pasował bo moja młoda zależnie od humoru jeździ z tyłu lub z przodu, a z tego co widzę można wpiąć w isofix ale też bez niego..

  5. #185
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Mam w tej chwili, jeździ zamiennie w 159, Bravo, Albei, Tucsonie i czym popadnie z przodu lub z tyłu Nie zauważyłem minusów, a syn po przesiadce z Pearl był wręcz zachwycony wygodą, a ja łatwością obsługi tego fotela.
    W Bravo isofix pasuje elegancko, w poliftowej 159 szczerze się przyznam nie sprawdzałem, bo w tym aucie młody jeździ z przodu. W przedlifcie na pewno też będzie pasować.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 10-04-2022 o 15:43
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Pokazałem żonien ten model i w najbliższym czasie go kupię. Dla mnie wielki plus, że można i z tyłu na isofix i z przodu bo młoda chce jeździć z przodu, chociaż czasem woli z tyłu z mamą. Dzięki za podpowiedź [MENTION=25095]magil[/MENTION]
    PS widzę że miałeś taki sam po przed i zestaw. U mnie też Pearl.

  7. #187
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    159 JTDm 120 > 156 KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawal_bytom Zobacz post
    Recaro Young Sport 9-36kg. W testach różnie wychodzi raz na górze rankingu raz średnio ale się zdecydowałem. Fotelik wygląda na solidny, materiały ok. Jeśli chodzi o miejsce to jest wystarczająco po zamontowaniu zarówno z przodu jak i z tyłu. A i córka siedzi w nim swobodnie. Jest tam regulacja do pozycji lekko leżącej która w razie zaśnięcia wystarcza.
    PS. Kolorów też kilka do wyboru więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie. Tu raczej kolor nie powinien decydować ale wiemy jak jest - nasza Alfa musi wyglądać
    Hej @sawal_bytom swego czasu polecał Recaro Young Sport, wiem że minęło już trochę od postu, ale byłbym wdzięczny za info od ciebie @sawal_bytom lub kogoś kto miał z nim styczność, czy pasuje do polifotwej 159? Ja mam w skórze i nie wiem jak się sprawdzi, a mam na niego dobrą ofertę. Byłbym wdzięczny za odpowiedź, dzięki!

    EDIT: @magil jeszcze polecał Maxi Cosi Kore Pro iSize, niestety nie wiadomo jak leży w polifcie. Ktoś może miał możliwość sprawdzić i może się podzielić opinią?
    Ostatnio edytowane przez NOone ; 10-02-2024 o 04:32

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory