Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Chiptunig – wzrost osiągów( przyśpieszenie prędkość maksymalna AR159)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rtb78
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JDTm 170km
    Postów
    48

    Domyślnie Chiptunig – wzrost osiągów( przyśpieszenie prędkość maksymalna AR159)

    Witam Panowie (i Panie jeśli takowe są). Nosze się z zamiarem przeprowadzenia drobnego chiptuningu w mojej Alfie (wersja 159 2.0 jtdm –prawdopodobnie zrobię to u Cinka) , znalazłem na forum mnóstwo Waszych wykresów po dokonaniu owej operacji ,owe wykresy znajdują się również na stronie wyżej wymienionego tunera (wszędzie podawany jest wzrost mocy i momentu –brak wzrostu osiągów w warunkach drogowych) . Jednak do czego zmierzam - z racji tego że wykres można sobie odczytać to nie da się odczytać waszym subiektywnych wrażeń z przed i po operacji to po pierwsze i chciałbym również się dowiedzieć o ile wzrosła prędkość maksymalna i przyśpieszenie w Waszych autach w porównaniu do serii. (planuje tylko program bez wycinania dpfa).Ps. Czy jest wśród nas osoba po „chipnięciu” mojej wersji silnikowej??? Będę również wdzięczy za odpowiedzi osób z innymi wersjami silnikowymi. Z góry dziękuje i pragnę poinformować że nie znalazłem podobnego wątku na forum u Nas jak i gdzie indziej a zależy mi na Waszych parametrach i konkretnie AR 159.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał rtb78 Zobacz post
    Czy jest wśród nas osoba po „chipnięciu” mojej wersji silnikowej???
    Niejaki rybakmj wyciągnął ze swojej 2.0 jtdm (wersja 136 KM) 225 KM oraz 467 Nm - potencjał jakiś więc jest.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    po chipie - duże WOW jeśli chodzi o przyspieszenie i elastyczność. Oczywiście wszystko na plus.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...tkownikow.html


    Tu masz odpowiedni temat dla siebie. Z tego co wiem, nie ma na forum wielu użytkowników po chipie 2.0 JTDm. Jeśli chodzi o wrażenia... No cóż, jak dla mnie to było niebo, a ziemia .


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rtb78
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JDTm 170km
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dzieki. Wątek jest mi znany (sam w nim uczestniczyłem ). Przyznam że najbardziej mnie interesuja takie "suche dane" tj. fabrycznie jest 8,8 do setki po modzie jest......... prędkośc max była 217 km/h a jest tyle......... . Czy może jakiś z uczestników to zmierzył - ja mam nadzieje to zrobić. Po wszystkim na pewno opiszę to dokładnie.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja mam 2,4,-nie bede sie rozpisywał duzo na temat zalet ale powiem Ci ,że na 3-im biegu w deszcz albo na zakurzonej jezdni mruga mi kontrolka informujaca,że samochód traci pryczepnośc podczas przyspieszania przy około 1700-1900obrotów.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał rtb78 Zobacz post
    Witam Panowie (i Panie jeśli takowe są). Nosze się z zamiarem przeprowadzenia drobnego chiptuningu w mojej Alfie (wersja 159 2.0 jtdm –prawdopodobnie zrobię to u Cinka) , znalazłem na forum mnóstwo Waszych wykresów po dokonaniu owej operacji ,owe wykresy znajdują się również na stronie wyżej wymienionego tunera (wszędzie podawany jest wzrost mocy i momentu –brak wzrostu osiągów w warunkach drogowych) . Jednak do czego zmierzam - z racji tego że wykres można sobie odczytać to nie da się odczytać waszym subiektywnych wrażeń z przed i po operacji to po pierwsze i chciałbym również się dowiedzieć o ile wzrosła prędkość maksymalna i przyśpieszenie w Waszych autach w porównaniu do serii. (planuje tylko program bez wycinania dpfa).Ps. Czy jest wśród nas osoba po „chipnięciu” mojej wersji silnikowej??? Będę również wdzięczy za odpowiedzi osób z innymi wersjami silnikowymi. Z góry dziękuje i pragnę poinformować że nie znalazłem podobnego wątku na forum u Nas jak i gdzie indziej a zależy mi na Waszych parametrach i konkretnie AR 159.
    Posiadam wersję 2.0 136 (mechanicznie identyczna ze 170).Nie moge być obiektywny co do róznicy przed i po,gdyż w moim przypadku był to przyrost 80km ( seria 145) i 100Nm (seria 375),także jadąc po sofcie,to było jak przesiąść sie ze zwalistego vana,do sportowego auta.

    Przyspieszenia do 100 nie mierzyłem,ale bankowo zmieniło się diametralnie.Prędkość max: wczesniej cięzko mi było dobujać do 200,w tej chwili 200 osiagam praktycznie bez żadnego problemu.Najszybciej jechałem 220 z malutkim haczykiem.Podejżewam ,że licznikowe ponad 230 dałbym radę się rozpędzić.Najlepsza po chipie jest elastyka oraz przyspieszanie na 3,4,5 biegu.

    Ogólnie serdecznie zachęcam do zrobienia softu,ale także i usunięcia dpf-u.Powazny problem,będziesz miał z głowy.

    PS.Masz świetną wersje.Przypadkiem nie bananowa skóra w środku?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar piotrekkr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    była: 159 1.9 jtdm Cinsoft, rocznik 2007, jest: Lex IS 250 2007
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Podejżewam ,że licznikowe ponad 230 dałbym radę się rozpędzić
    Licznikowe 225 zrobiłem 1.9 8v zrobioną u Cinka na 160 KM, więc podejrzewam że u Ciebie da się dużo więcej niż 230

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekkr Zobacz post
    Licznikowe 225 zrobiłem 1.9 8v zrobioną u Cinka na 160 KM, więc podejrzewam że u Ciebie da się dużo więcej niż 230
    Nieźle, jak była jeszcze moja bez modyfikacji osiągnęła tylko 195
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Ja osobiście nie mierzyłem wyników 0-100 km/h, z uwagi na to, że nie chcę niepotrzebnie narażać układu napędowego. Wiadomo, że Alfa nie jest bolidem na 1/4 mili i nigdy spod świateł nie będzie jakimś demonem. Różnica po chipie jest jednak ogromna, szczególnie (tak jak napisał rybakmj) na kluczowych dla bezpieczeństwa w trasie biegach - 3,4,5. Wyprzedzanie staje się dużo luźniejsze, a zapas mocy jest spory.

    Co dla mnie również ważne, Cinek zmienił mi trochę charakterystykę silnika, który w wersji 2.0 JTDm, zaczyna ładnie jechać dopiero od ok 2,2-2,5 tys. obr/ min, co mnie trochę drażniło , teraz mam od 2 tys konkretny zryw .

    Jako reklama tuningu, powiem tylko, że trasę z Gliwic do Krakowa, przejechałem jako "Król autostrady", hamowałem lekko i gaaaaz, a Mondziaki, Vectry czy Audiole były dwie ligi niżej - ot takie subiektywne i obrazowe podsumowanie wrażeń "zaraz po"


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 22:44
  2. 147 1.6 105KM - prędkość maksymalna
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:59
  3. Prędkość maksymalna 2.4 JTD 136KM
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 14:28
  4. [33] Prędkość maksymalna na poszczególnych biegach w boxerach
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-07-2010, 04:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory