Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Car break in detected/próba włamania - miał ktoś?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie Car break in detected/próba włamania - miał ktoś?

    Cześć,

    kilka dni temu wsiadam do auta rano i po włożeniu kluczyka na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Car break in detected" razem z ikoną (auto zapięte kłódką, tak jak w instrukcji). Pierwsza myśl: alarm się włączył, pewnie ktoś autem przerysował podczas porannego wyjeżdżania, albo śmieciarze otarli kubłem . Obszedłem auto dookoła, ale nie znalazłem żadnych wgnieceń, zarysowań czy innych śladów...

    Domyślam się, że pojawienie się ww. komunikatu spowodowane było włączonym z jakiegoś powodu alarmem. Jeżeli tak, to czy alarm nie powinien wyć dopóty, dopóki się go wyłączy? Przypomnę, że rano gdy szedłem do auto, alarm nie był uaktywniony.
    Czy wie ktoś co może spowodować pojawienie się komunikatu o próbie włamania? Domyślam się, że pewnie jakieś majstrowanie przy zamku, próba otwarcia pokrywy silnika lub bagażnika... Coś jeszcze?

    Inna sprawa to co robić po pojawieniu się takiej informacji? Instrukcji mówi, żeby "zwrócić się jak najszybciej do ASO"....i wydać 300zł na diagnozę, którą może okazać się przypadkowe włączenie się alarmu... Pytanie czy warto? Jeżeli nawet ktoś kombinował coś przy zamku próbując otworzyć auto, to co ASO może teraz, po fakcie, poradzić w takiej sytuacji?

    Zdrowia!
    Czarek

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Pewnie odczytają który czujnik aktywował alarm i tyle

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar raZZorfish
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 JTDM 2006 150KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jezeli nie masz zadnych uszkodzen, to prawdopodobnie miales niedomkniete drzwi i uzbroiles auto w alarm.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    A nie było przypadkiem wtedy burzy? Drgania pięknie uruchamiają alarm. Można tę czujkę dezaktywować przyciskiem przy oświetleniu wnętrza.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    U mnie kiedyś spora wichura włączyła alarm, podobnie było jak odkleił mi się od deski rozdzielczej ekran od zestawu głośnomówiącego.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezar_DE Zobacz post
    ... Jeżeli tak, to czy alarm nie powinien wyć dopóty, dopóki się go wyłączy? ...
    Alarm uruchamia się tylko i wyłącznie przy aktywnym czujniku, czyli po 1x się wyłączy. Jeżeli zostanie zbita szyba i podmuch wiatru wciąż będzie uruchamiał czujnik to wg przepisów UE alarm może wyć tylko x2, po czym musi przejść w tryb tzw "cichy" i wtedy będzie sobie tylko mrugał światłami.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-detected.html

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfabeta Zobacz post
    A nie było przypadkiem wtedy burzy? Drgania pięknie uruchamiają alarm. Można tę czujkę dezaktywować przyciskiem przy oświetleniu wnętrza.
    Burzy wtedy nie było. Tak sobie myślę, że włączenie alarmu mogło być spowodowane wyciąganiem kubłów na śmieci ze śmietnika tuż obok, które stały tuż przed autem. Może głośny odgłos kubłów zrzucanych z chodnika na ulicę...
    Co do nie zamknięcia auta, to odpada - jak wsiadałem rano drzwi od kierowcy były prawidłowo zamknięte.
    No nic, najważniejsze że auto całe. Do ASO nie zamierzam się wybierać - jest wiele lepszych sposobów na wydanie pieniędzy.

Podobne wątki

  1. [159] Próba lokalizacji dziwnego dźwieku..... ktoś, coś ???
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 18:56
  2. [159] Próba włamania - uszkodzony zamek
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 20:02
  3. Felgi- miał ktoś?
    Utworzone przez GPrzemek101 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory