Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Silniczek opuszczania szyby - czy pasuje ze Stilo ?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie Silniczek opuszczania szyby - czy pasuje ze Stilo ?

    Mam problem z silniczkiem opuszczania szyby w Alfie 159. Śledząc aukcje na Allegro natknąłem się na silniczki od Stilo. Wydaje mi się niemalże taki sam, a właściwie taki sam. Czy będzie pasować do 159 ?

    Poniżej zamieszczam link do aukcji i zdjęcia.

    http://allegro.pl/fiat-stilo-silnicz...308968784.html

    http://allegro.pl/silniczek-opuszcza...292725204.html


    Poniżej Stilo:




    poniżej 159

    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 10-06-2013 o 15:18

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Może komuś ta informacja się przyda więc piszę - silniczki od Stilo będą pasować. Taką informację uzyskałem na forum Stilo. Wiadomość bardzo dobra zważywszy na różnicę w cenie

    Link -> http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopi...8e4905dea52e45
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 11-06-2013 o 13:20

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Może komuś ta informacja się przyda więc piszę - silniczki od Stilo będą pasować. Taką informację uzyskałem na forum Stilo. Wiadomość bardzo dobra zważywszy na różnicę w cenie

    Link -> http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopi...8e4905dea52e45
    mam właśnie problem z lewym przednim silniczkiem tzn. zębatka mi się w nim rozleciała skoro piszesz że ze stilo będzie pasować to elegancko bo jego cena to 1/3 ze 159, ciekawe czy też będzie taki lipny i ciekawe czy można by było gdzieś samą zębatkę dokupić jakąś metalową.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Mnie też zębatka się rozleciała. Sam silniczek jest raczej nierozbieralny i nie kupisz samej zębatki do niego. Podaję Ci linka poniżej linka do mojego starego tematu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ewy_przod.html

    Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że silniczek ze stilo pasuje i kupiłem za stówkę silnik do 159. Temat dot. silniczka ze stilo założyłem później, bo myślałem że znowu mu się psuje, ale okazało się że fałszywy alarm. Muszę jednak powiedzieć, że ten silniczek, który kupiłem rzekomo do 159 jakieś 1,5 roku temu nie chodzi tak jak tamten wcześniej - ma trochę inny dźwięk a szyba zasuwa się wolniej, niż pozostałe.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Sam silniczek jest raczej nierozbieralny
    jest rozbieralny ,obudowa jest zgrzana wiec trzeba to rozerwac tak zeby odeszlo w calosci ,ja tak zrobilem bo gdy dostalem silniczek od stilo okazalo sie ze jednak nie zabardzo pasuje chyba ze sprzedajacy pomylil strony drzwi wiec rozerwalem obydwai tylko przelozylem zebatki bo sa prawie takie same i zakleilem potem obudowe i wszystko dziala na oryginalnym silniczku

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ja właśnie zamówiłem silniczek ze stilo, na próbę za niecałe 30zł z wysyłką. Analiza zdjęć na allegro wskazuje jednak, że trzeba kupić silniczki z przeciwnych sobie drzwi. Tzn. ja jako lewy przód do 159 zamówiłem prawy przód ze Stilo. Poprostu te silniczki w obu autach są zamontowane w innej orientacji. Dam znać jak silniczek dojdzie, czy pasuje. Może się przyda dla potomnych.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Silniczek przyszedł, pasuje idealnie i działa identycznie jak ten z alfy. Przypominam tylko, że lewy przód od alfy to prawy przód od fiata. Wrzucam fotkę z zamontowanym silniczkiem ze stilo a niżej przyłożony ori a alfy. Jak padnie ten używany to kupię nowy ori od fiata za 120zł. Taki do 159 to około 500zł.

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Mechanizm opuszczania szyby kierowcy
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2019, 13:11
  2. Przycisk podnoszenia/opuszczania szyby
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 08:41
  3. Demontaż korbki do opuszczania szyby z tyłu
    Utworzone przez Etnic w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2009, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory