Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 201

Temat: Podłączenie rejestratora trasy

  1. #171
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    W 156 wykorzystałem światełko pod daszkiem przeciwsłonecznym. Światełko załącza się w momencie włączenia kluczyka. Kabel schowany w podsufitce i tylko wtyczka wystaje.

  2. #172
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jaki jest obszar skanowania czujnika zaparowania - tego co jest przy lusterku? Będę montował kamerkę, a nie chcę żeby jedno wchodziło w paradę drugiemu.

  3. #173
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ja u siebie mam zrobione w taki sposób.

    Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  4. #174
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał achtung Zobacz post
    Bezpośrednio można wpinać tylko sprzęt przystosowany do pracy z napięciem 12V.

    Jeżeli kamera ma 2 przewody (plus i minus) to masz dwa wyjścia
    1. Plus do F39, Minus do śruby pod bezpiecznikami po prawej - napięcie zasila kamerę bez przerwy
    2. Plus do F44 lub F46, Minus do śruby pod bezpiecznikami po prawej - napięcie zasila kamerę, kiedy klucz w stacyjce, jak kamera nie ma podtrzymania wewnętrzną baterią może gubić ustawienia

    Jeżeli kamera ma 3 przewody (plus, plus "AAC" i minus) to montujesz, np.
    1. Plus do F39, Plus AAC do F44 lub F46 - kamera jest w trybie pracy, kiedy klucz jest w stacyjce, a w innym przypadku jest w trybie czuwania (patrz w ustawienia kamery)

    Zobacz jak to jest u mnie.

    EDIT: W instalacji samochodowej, mocno zaokrąglając występuje napięcie 12V. Kamery z dostarczonym wtykiem do gniazda zapalniczki na 99% pracują na napięciu 5V, mają tylko jeden plus i minus. We wtyku jest przetwornica napięcia z 12V na 5V. W takim przypadku do bajpasów należy lutować przewody idące bezpośrednio do blaszek wtyku. Być może łatwiejszą metodą byłoby zamontowania dodatkowego gniazda zapalniczki i ewentualne ukrycie tego w skrzynce z bezpiecznikami.
    Innym rozwiązaniem jest podłączenie dodatkowej przetwornicy, jak na dołączonym zdjęciu. Urządzenie ma wyjście USB o napięciu 5V i natężeniu 4A. Wtedy można podłączyć kamerę 5V, nie używając dołączonej ładowarki samochodowej, tylko zwykłego kabla np. USB-miniUSB.
    Najlepiej użyć czegoś takiego do podłączenia kamerki bezpośrednio pod 12V: https://www.wideorejestratory24.pl/a...b-do-samochodu (mają też wersję na 3 kable)

  5. #175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Ja polecam moduł, który "puszcza" napięcie dopiero po rozpoczęciu ładowania przez alternator (przekroczenie 13,5V). Wykończyłem dwie kamerki przez to, że w momencie włączania zapłonu soft kamerki startował i w jego trakcie podczas rozruchu silnika napięcie znikało na chwilę przerywając start kamerki. Po zamontowaniu modułu już kilka lat spokój nic się z rejestratorem nie dzieje

  6. #176
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_pk Zobacz post
    Ja polecam moduł, który "puszcza" napięcie dopiero po rozpoczęciu ładowania przez alternator (przekroczenie 13,5V). Wykończyłem dwie kamerki przez to, że w momencie włączania zapłonu soft kamerki startował i w jego trakcie podczas rozruchu silnika napięcie znikało na chwilę przerywając start kamerki. Po zamontowaniu modułu już kilka lat spokój nic się z rejestratorem nie dzieje
    U mnie nic takiego nie występuje (kamera YI z kondensatorem), urządzenie nie wyłącza się w czasie rozruchu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Najlepiej użyć czegoś takiego do podłączenia kamerki bezpośrednio pod 12V: https://www.wideorejestratory24.pl/a...b-do-samochodu (mają też wersję na 3 kable)
    To jest bardzo dobre, aczkolwiek w 159 jest tyle miejsca obok panelu w podsufitce, że spokojnie zmieściłem zwykłe gniazdo z ali.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #177
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    W drugim aucie mam stale podłączoną kamerę przez zapalniczkę i też nie mam żadnych problemów przy rozruchu.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To jest bardzo dobre, aczkolwiek w 159 jest tyle miejsca obok panelu w podsufitce, że spokojnie zmieściłem zwykłe gniazdo z ali.
    Nie porównywałem, ale z uwagi na SkyView w Brerze, tego miejsca może być mniej niż w 159 W każdym razie planuję kupić adapter który wkleiłem i w końcu podłączyć kamerkę - za dużo fantazji mają nasi kierowcy, żeby tak jeździć bez zabezpieczenia

  8. #178
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Podłączone tak jak w zacytowanym poście

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0734.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	98.8 KB
ID:	253902
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0732.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	71.4 KB
ID:	253903

    I śmiga wszystko bez zarzutu :-)

  9. #179
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Odświerzę temat. Też zamierzam zamontować rejestrator ale dwukanałowy(przód tył). Czy gniazdo zapalniczki w bagażniku ma zasilanie ciągłe?

  10. #180
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Dla Ciebie, niestety nie.

Podobne wątki

  1. Ciekawe trasy w okolicy Wrocławia?
    Utworzone przez murgal w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 11:49
  2. 1,9 JTD czy 1,6 TS na krótkie trasy ?
    Utworzone przez ghort w dziale 147
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 13:16
  3. Trasy do ćwiczeń :D
    Utworzone przez Rosik w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 22:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory