Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Podnośnik szyby przód

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie Podnośnik szyby przód

    Witam,

    z przodu od strony kierowcy urwała mi się linka podnosząca szybę przy okazji uszkodziła bębenek (ten w którym zwija się linka - na zdjęciu w aukcji jest on koloru pomarańczowego).

    http://allegro.pl/mechanizm-podnosze...274210557.html

    W ASO za 400zł sprzedają cały zestaw (wraz z silniczkiem, nie ma możliwości dokupienia osobno części)


    Co do aukcji to nie widzę potrzeby wymiany prowadnic, może orientujecie się czy są zestawy naprawcze, (coś na wzór tego: http://www.automotoparts.eu/kAlfa_Romeo_156.php?lang=pl )

    BTW:
    ASO podaje nr zestawu jako 71794850

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma zestawów naprawczych. Można kupić kompletne mechanizmy bez silniczka, np. na Allegro w cenie ok. 200 zł.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    Dzięki, już zamówiłem za 150zł cały komplet bez silniczka. Zobaczymy czy będzie pasować

    BTW z tego co czytałem to z przodu mechanizmy są raczej mało awaryjne, co się wyrabia w tylnych?
    U mnie z przodu:
    - jedna linka urwana,
    - druga linka nosi ślady znacznego zużycia, popękane włókna (będzie wymieniona w związku z zakupem kompletu),
    - kółko w którym powinna zwijać się linka ma takie koleiny (w które wchodzi wspomniana linka), u mnie te koleiny się wytarły, prawdopodobnie z powody "łuszczącej" się linki.

    PS
    z uwagi upałów szyby otwierałem z pilota z odległości 50m, przez co mogłem nie słyszeć niepokojących objawów oznajmiających rychłe uszkodzenie (ot taki minus zdalnego otwierania szyb ) mechanizmu
    Ostatnio edytowane przez berez ; 18-06-2013 o 21:00

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie w tylnej też wyrobił się bębenek i przy tym linka, pewnego razu opuściłem szybę w dół i już się nie podniosła. W ogóle wszystkie mechanizmy chodzą tak, jakby w bliżej nieokreślonym momencie miały się zatrzeć. Taki ich urok chyba
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar darboo
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 06.2007 distinctiv
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam,odświeżę temat właśnie i mi pękła linka od podnośnika (przednie drzwi kierowcy) i mam dylemat czy kupowac nowy kompletny podnośnik(prowadnice +linki+mechanizm zwijający (zamiennik) czy lepiej używany,ale oryginał.Osobiście wolałbym orginał(najlepiej nowyale to boli).Chętnie zapoznam się z Waszymi sugestiami,nie mam doświadczenia z zamiennikami tego rodzaju i nie chciałbym wtopic kasy.Może ktoś z Was używa zamiennika i coś doradzi,podpowie z własnego doświadczenia.Jedno dobre w tym ambarasie,że szyba zablokowana w pozycji zamkniętej -pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Lich
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 2.4 200KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witaj,

    Nie dalej jak dwa tygodnie temu przechodziłem przez to samo. Ostatecznie zdecydowałem się na cały mechanizm (bez silnika) z ASO -> cena katalogowa ok. 380 złociszy, przy czym należy zdać stary podnośnik.
    Nie miałem styczności z zamiennikami, natomiast patrząc zdroworozsądkowo - czy jest sens bawić się w używany oryginał, skoro może tak samo jak w Twoim pęknąć linka, być może niedługo po montażu?

    Ewentualne oszczędności skierowałbym np. w stronę robocizny, gdyż spokojnie można wszystko wymienić samemu :-)
    A przy okazji możesz uszczelnić wewnętrzną blachę, której uszczelka po pewnym czasie przestaje spełniać swoją funkcję i należy ją wymienić.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Kilka miesięcy temu wymieniałem tylny lewy ma zamiennik. Pasuje idealnie, pracuje tak samo jak te oryginalne. Osobiście nie widzę potrzeby płacenia 400 PLN w ASO za oryginał.
    Przy odrobinie zdolności manualnych można wymienić samemu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Saubs
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V
    Postów
    37

    Domyślnie

    Mi także urwała się linka przy szybie od kierowcy :/Dziś przyszedł do mnie zestaw naprawczy samych linek. Panowie ciężko to wymienić? Jeżeli korzystaliście z jakiś poradników to prosiłbym o adresy.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saubs Zobacz post
    Mi także urwała się linka przy szybie od kierowcy :/Dziś przyszedł do mnie zestaw naprawczy samych linek. Panowie ciężko to wymienić? Jeżeli korzystaliście z jakiś poradników to prosiłbym o adresy.
    Trzeba było za 120zł kupić cały mechanizm wtedy zabawy w rozkręcanie i wymianę na 2 godzinki z dołączona instrukcją. A tak możesz mieć coś nie tak z prowadnicą i linka znowu ci się urwie
    Załatw sobie zawczasu uszczelkę (lub jakąś masę uszczelniającą - byle nie na bazie octu) pod blachę bo przy demontażu ją zniszczysz.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Dokładnie, też miałem ten sam dylemat, ale kupiłem zamiennik, np: http://allegro.pl/mechanizm-podnosze...729320595.html, godzinka czasu i jedno piwo i działa idealnie już trzy miesiące..
    Używka nie ma sensu, bo nie wiesz ile czasu jeszcze podziała, a mechanizm rozsypuje się ze względu na zmęczenie materiału.

Podobne wątki

  1. Podnośnik szyby
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory