Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: "dymek" za silnikiem z lewej strony

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitro Zobacz post
    Boję się głośno pomyśleć... Miska olejowa nie jest ruszona/wgnieciona? Dźwięk występuje tylko podczas jazdy?

    też do głowy przyszło mi z wtryskiem ale jest wszystko suche w okolo a wtryski przynajmniej od zakupu nie byly ruszane mechanicznie. za silnikiem od strony centralnej te przewody i jakas duza metalowa czesc tuż nad odłoną od spodu jest jakby wilgotna . nic nie cieknie z tego i pod samochodem sucho ale wydaje sie ze jakby delikatne zawilgocenie czyms tlustym bylo
    Ta duża część to filtr paliwa (bardziej na wierzchu, przy przegrodzie na środku) lub elementy odmy (w głębi). BTW mógłby ktoś przybliżyć czy u nas mamy jakiś filtr na odmie, separator oleju lub tego typu instalacje?

    Moim zdaniem bez zdjęcia osłony silnika nie namierzysz tego dymku.

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Boję się głośno pomyśleć... Miska olejowa nie jest ruszona/wgnieciona? Dźwięk występuje tylko podczas jazdy?
    tak tylko podczas jazdy , w srodku go nie slychac ,przy wyzszych predkosciach wydaje sie ze go nie slychac . na postoju pracuje wszystko prawidlowo. Wygląda to tak rozpędzam się albo jade normalnie(nie slychac nic) ,puszczam gaz ,samochod dojezdza i cyka coś.???

    co dziwne jak przyspieszam to nie slychac tego



    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ta duża część to filtr paliwa (bardziej na wierzchu, przy przegrodzie na środku) lub elementy odmy (w głębi).
    nie no na tyle to sie znam zeby wiedziec gdzie filtr paliwa ;P (chodzi mi bardziej o skomplikowane rzeczy). misa olejowa cala ,nie wgnieciona . itd Jak przejechalem przez ta nierownosc to mozna to porownac do przejechania po leżącym policjancie (troche wyzszym ) przy 80-100km/h

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitro Zobacz post
    nie no na tyle to sie znam zeby wiedziec gdzie filtr paliwa ;P (chodzi mi bardziej o skomplikowane rzeczy). misa olejowa cala ,nie wgnieciona . itd Jak przejechalem przez ta nierownosc to mozna to porownac do przejechania po leżącym policjancie (troche wyzszym ) przy 80-100km/h
    Załączam schemat, widać na nim separator oleju i układ odpowietrzenia skrzyni korbowej. To jest chyba to o co pytasz, u mnie też te elementy są zapocone.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159_odma_separator_oleju.jpg
Wyświetleń:	1419
Rozmiar:	123.2 KB
ID:	100218

    Co do "cykania" to szukaj uszkodzeń mechanicznych i miej nadzieje, że to koło ociera o coś, ewentualnie coś związanego z półosiami, tarczami hamulcowymi, a nie jest do głos np. przycierającej się panewki z powodu niskiego ciśnienia oleju po złamaniu smoku pompy oleju.

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    tak to duze na samym dole jest zapocone i niektore przewody delikatnie tez nad tym. wyciekow nie ma i wszystkie plyny w normiem. ehhh te drogi polskie ,oby to bylo tak jak mowisz cos mechanicznego :/ . martwi mnie to że jak aso sie zabierze do szukania usterki niezdiagnozowanej przez zleceniodawce to bede mial wiecej siwych wlosow na glowie )

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1,9 16v SW
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    powoli zbliżą się koniec DPFa.
    Co do zapachu paliwa spod maski, to zdarzały się przypadki, że z powodu wypalania DPF wybuchał pożar...
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Pokrzepiające...

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    co do tego dziwnego dźwięku :

    sprawa rozwiązana ,po nakierowaniu ... Aso wymienilo tylne klocki i problem rozwiązany ) .. az dziwne ze to było powodem (dzięki wielkie Panowie za podpowiedzi i zainteresowanie tematem)

    co do "dymienia" :

    czy może to być spowodowane tym że jak uzupełniali smar przegubu w półosi prawej i zmieniali osłonę to upierniczyli wszystko i to pod wpływem ciepła z silnika się gotowało ?

    ewentualnie wydaje mi się że mogło to być paliwo rozlane po wymianie filtra paliwa (z kolei to by odparowało przez ten czas )

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Wznawiam temat :
    Po wydobywającym się "dymku" i nie znalezieniu przyczyny co jakiś czas wyczuwałem zapach paliwa w kabinie po "ostej " jeździe .
    Dzisiaj mechanik znalazł przyczynę na listwie wtryskiwaczy jeden z nich puszczał paliwo .Widać było że wcześniej już ktoś przy tym kombinował i nie udało mu się dokładnie tego zrobić. niestety przy próbie dokręcenia gwint się ułamał . Kupiłem używaną listwę z allegro do silnika 2.4 jtdm i pytanie :

    Czy na coś należy zwrócić uwagę przy przekładaniu wszystkiego na nową listwę , czujnik przy listwie niczym się nie różni w wersji 200km i 210km ? ? Sama listwa używana chyba niczym się od nowej w swoich właściwościach nie będzie różniła ?bo cena 240 używka vs 1500 w aso jest miażdżąca :]
    Ostatnio edytowane przez Nitro ; 28-09-2013 o 12:44

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar raZZorfish
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 JTDM 2006 150KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Załączam schemat, widać na nim separator oleju i układ odpowietrzenia skrzyni korbowej. To jest chyba to o co pytasz, u mnie też te elementy są zapocone.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159_odma_separator_oleju.jpg
Wyświetleń:	1419
Rozmiar:	123.2 KB
ID:	100218
    Mnie tez kopci delikatnie z obiektu nr 1 na zalaczonym schemacie. Rusza mi sie caly ten duzy krociec, czasem przez to smierdzi mi w kabinie. Czy to grozna awaria? Ponoc ten element kosztuje 350 PLN? Tak mi powiedziano w serwisie.

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD "cykanie" od strony paska klinowego.
    Utworzone przez Micwin94 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 16:10
  2. Falują obroty, "telepie" silnikiem
    Utworzone przez deka07 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 09:54
  3. Dwie "pospolite" Alfy z silnikiem centralnym
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 18:16
  4. [156] 2.4JTD Cos "dzwoni" po lewej stronie...
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory