Strona 50 z 54 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 540

Temat: Wypalanie DPF

  1. #491
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Pierwsze słyszę...u mnie takich rewelacji nie ma.
    W oplach tak jest. Cytryny chyba też to mają.
    I instalują sobie diodę led w lusterkach aby wiedzieć kiedy dochodzi do wypalania.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #492
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar artnam
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Struża-Kolonia
    Auto
    AlfaRomeo 159 1.9JTDm 16V 150KM FL 2008 Nero Carbonio
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.heimer Zobacz post
    Czy podczas wypalania komputer włącza odbiorniki elektryczne w postaci podgrzewanych lusterek i ogrzewania tylnej szyby?
    Sprawdzone doświadczalnie - w 1.9 jtdm/cdti to tak nie działa

  3. #493
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dejvid91
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Osiek/Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 16V JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam, jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość
    Mam pytanie odnośnie filtra dpf i jego wypalania. Otóż wg wskazań komputera w mojej 159 1.9 JTDm jak sprawdziłem filtr ma stan 95% zapchania, ostatnie wypalanie miało miejsce 780km temu (trasa pod Warszawę i z powrotem), średnia z ostatnich 5 wypalań to ok 400km a temperatura ostatniego wypalania to 615 st., całkowity czas wypalań to ok 6 min.
    Ostatnio komputer wywalił mi błąd P1206 czyli dpf do czyszczenia i wszedł w tryb awaryjny (strasznie szybko by się zapchał moim zdaniem bo nie robię 5-10km a 60 dziennie). Z tego co sprawdzałem to czujniki działają tak jak powinny i mam dylemat co z tym zrobić bo jak czytam temat to wspominacie o wypalaniu filtra nawet przy 100% zapchania a ja nawet nie jestem w stanie jeździć autem przez "check". Miał ktoś taki problem i wie może czy można sobie jakoś z tym poradzić bez oddawania filtra do czyszczenia bądź usuwania? Jeśli trzeba będzie to postaram się wrzucić dokładniejsze dane które będą potrzebne.

  4. #494
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Napisze co ja zrobiłem w nieco podobnym przypadku jak zapchałem dpf przez uszkodzoną rurę ic.
    Zabrałem laptopa,kabel i pojechałem na autostradę,za każdym razem jak wywalało mi błąd plus Bella wchodziła w tryb awaryjny kasowałem błąd i ogień,tak z pięć,sześć razy,oczywiście pedał w podłodze i w końcu dpf zaczął się wypalać,bodajże przy 112%zapchania,wówczas jeszcze raz wskoczył tryb awaryjny ale już go nie kasowałem tylko but w podłogę.
    Po chwili tryb awaryjny sam się dezaktywował i Bella dostała kopa a ja cały czas trzymałem równe obroty do skończenia procesu wypalania.
    Mnie pomogło...od tamtej pory spokój a było to raptem w tamtym roku,jak się nie mylę we wrześniu. Osobiście polecam zaprosić kogoś na miejsce pasażera co by trzymał kompa na kolanach i kasował błąd który kilka razy będzie wyskakiwał,tak dla bezpieczeństwa. O ile nic innego u Ciebie się nie wysypało to powinno pomóc.
    Powodzenia.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  5. #495
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dejvid91
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Osiek/Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 16V JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nic innego się nie pojawia aktualnie z błędów itp. ale mechanik odradza mi robienie takiej akcji bez sprawdzenia dlaczego filtr tak szybko zapchało z racji możliwości uszkodzenia turbo bądź czegoś innego, tak samo jak odradzono mi wypalanie serwisowe w tym wypadku.
    Aktualnie jestem umówiony na usunięcie filtra fizycznie i programowo, jak auto będzie sprawne czyli do jazdy będę szukał dalszych przyczyn takiego stanu jak sprawdzenie wtrysków, EGR, szukanie nieszczelności w układzie.
    Ale tutaj postaram się umówić na wizytę w Cinsoft w celu weryfikacji dodatkowo może usunę od razu EGR i klapy.

    Tak nawiasem to na pewno bezpieczny jest taki sposób jazdy z kasowaniem błędu i czekaniem aż filtr zacznie wypalanie?
    Ostatnio edytowane przez Dejvid91 ; 06-07-2019 o 18:27

  6. #496
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Panowie regenerowal ktoś z was dpfa? Jeśli tak to na jak długo to jest trwałe? Orientuje się ktoś?

  7. #497
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    AR 159 sw
    Postów
    3

    Domyślnie wypalanie dpf

    witam
    mam problem s wypalaniem dpf a mianowicie wypalanie mam co ok 700km ale po zakonczonym procesie wypalania mam podniesiony stan oleju tz mam rope w oleju co moze byc przyczyna cofania ropy do oleju

  8. #498
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał m1750 Zobacz post
    witam
    mam problem s wypalaniem dpf a mianowicie wypalanie mam co ok 700km ale po zakonczonym procesie wypalania mam podniesiony stan oleju tz mam rope w oleju co moze byc przyczyna cofania ropy do oleju
    Powiem Ci że bardzo dziwne. Dzieje się tak ale jak przerywasz proces wypalania. No i nie za dobre dla silnika bo taki olej słabo smaruje

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  9. #499
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM /16V/150KM
    Postów
    1

    Domyślnie Wypalanie dpf problem z temperaturą i kontrolką silnika "check engine"

    Cześć, podłącze się pod wątek. Mam problem z moją alfa, co miesiąc dwa wchodzi w tryb awaryjny, wywala kontrolkę silnika. Na komputerze sczytany błąd - dpf pełny, jeden drugi i trzeci raz jadę na autostradę i mimo braku mocy próbuje wymusić jej cykl wypalania dpf-a. Kilka razy się to udało jednak teraz nawet mimo prób mam problem, temperatura wyjściowa na wskaźniku w zegarach pokazuje 90stopni, wyjazd na autostradę i temperatura momentalnie spada do 70 stopni. Trzymanie alfy na 3cim biegu i 85km/h powyzej 3tysięcy obrotów nic nie daje nawet po 20km jazdy totalnie brak reakcji. Jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? dodam że dpf to nowy zamiennik z nowym czujnikiem, może przez zapchany egr albo klapy wirowe coś świruje że komputer nie wtryskuje dodatkowego paliwa do dpf-a żeby go wypalić?

  10. #500
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Raczej termostat

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Odłączenie egr a wypalanie DPF
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 14:32
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory