Strona 54 z 54 PierwszyPierwszy ... 44445464748495051525354
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 540

Temat: Wypalanie DPF

  1. #531
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Ja sprawdzałem wtryski, turbo, szczelnosc, układ wydechowy nowy, egr, dpf zregenerowałem i ani trochę się nie poprawiło, usunąłem i wszystko jest okej jakby nie ten samochód. A najprawdopodobniej takie częste wypalanie u mnie przyczyniło się do pęknięcia głowicy

  2. #532
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej nadal usterka u Ciebie występuje, usunąłeś tylko objaw, zostawiając coś niesprawnego, co w pierwszej kolejności uwalało DPF.

  3. #533
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Ciekawe co jak wszystko sprawne działa bez zarzutów

  4. #534
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciszak Zobacz post
    Cześć , mam problem ze zbyt częstym wypalaniem się filtra dpf , wypala się średnio co 150/200km i kilka razy zdarzyło mi się wypalanie , po dosłownie 10min jazdy w mieście . Mam wrażenie , ze tak nie powinno być .
    Alfa 159 1.9 16v
    pierwsze co, to sprawdź, czy nie pękł któryś z przewodów od czujników ciśnienia w przy dpf-ie. i czy czujnik temperatury w dpf, bądź przewód do niego nie jest uszkodzony.

  5. #535
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    11

    Domyślnie

    Swieżo zakupiony samochód, jeszcze nie zarejestrowany. 1.9 jtdm, mój pierwszy diesel. Błąd 1206. Stopień zapchania DPF'a 93%-tak jak na załączonym zdjęciu. Oleju jest mało i kwalifikuje się już do wymiany. I teraz pytanie. Czy mogę już wymienić olej czy też lepiej poczekać aż DPF się wypali i dopiero wtedy wymienić oliwę?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	log.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	78.7 KB
ID:	280213  

  6. #536
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 115KM
    Postów
    1

    Domyślnie Czy konieczny jest "Reset wartości adaptacji filtra cząstek"?

    4,5 roku jeżdżę AR159 1.9 JTD, 115KM.
    Pierwszy raz miałem problem z DPF 7 miesiecy temu. Wtedy filtr dpf był na chemicznym czyszczeniu. I problem mam non stop.
    Czy po czyszczeniu chemicznym DPFa, konieczny jest "Reset wartości adaptacji filtra cząstek stałych."???

    W programie Mega Macs PC mojego mechanika
    nie ma takiej opcji, by zrestartować w komputerze stan filtra cząstek stałych.
    Nie ma opcji: Reset wartości adaptacji filtra cząstek stałych.

  7. #537
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 rok 1.9 JTDm 110kW
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czy to jest wypalający się DPF?
    Dziś jadąc trasą około 200km głównie autostrada tuż przed zjazdem zauważyłem dziwny ruch wskazówki od turbiny i jakby chwilowe dziwne zachowanie obrotów silnika. Po zjechaniu z autostrady swoją na światłach zauważyłem wydobywający się dym spod maski był on na tyle widoczny że kierowca z auta obok też zwrócił na to uwagę. Przy czym wskazówka od turbiny lekko podskakiwała lekko powyżej 0.
    Zaniepokoiły mnie te dymy to normalne?

    1,9 diesel 150km 2008rok

  8. #538
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    No dymu spod maski to raczej nie powinno być...Ale za to za Tobą (szczególnie w czasie jazdy - przyśpieszania) jak najbardziej. Niebieskie zabarwienie i charakterystyczny zapach parafiny to oznaki, że proces wypalania jest w trakcie. Dodatkowo dla spostrzegawczych odczuwalna będzie też wysoka temperatura całego układu wydechowego. Co do czujnika turbo - na wolnych obrotach nie będzie on w czasie wypalania spadał do 0. Wskazówka będzie lekko nad.

  9. #539
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiekk Zobacz post
    Czy to jest wypalający się DPF?
    Dziś jadąc trasą około 200km głównie autostrada tuż przed zjazdem zauważyłem dziwny ruch wskazówki od turbiny i jakby chwilowe dziwne zachowanie obrotów silnika. Po zjechaniu z autostrady swoją na światłach zauważyłem wydobywający się dym spod maski był on na tyle widoczny że kierowca z auta obok też zwrócił na to uwagę. Przy czym wskazówka od turbiny lekko podskakiwała lekko powyżej 0.
    Zaniepokoiły mnie te dymy to normalne?

    1,9 diesel 150km 2008rok
    Siemka jak jedziesz i puścisz gaz to wskazówka turbiny automatycznie opada do zera wtedy jest oznaką wypalania filtra dpf, też miałem to co ty że dym wydobywał się z pod maski przy wypalaniu dpf i nie wiedziałem co jest grane okazało się że katalizator trochę ukruszyl i dwa odłamki latały w rurze a jeden w tłumiku końcowym i samochód cały czas chciał wypalać dpf bo te odłamki pewnie blokowały wydech i wszystko dymiło spod maski po usunięciu tych odłamków wszystko się uspokoiło i nie dymi tak było w moim przypadku filtr dpf był chyba tak wyczyszczony ze przez 1tys albo i lepiej nie było wypalania xd

  10. #540
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 1.9jtdm 150km 2007r
    Postów
    6

    Domyślnie

    mam podobnie

Podobne wątki

  1. [159] Odłączenie egr a wypalanie DPF
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 14:32
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory