Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 157

Temat: Czujniki parkowania problemy

  1. #101
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Witam, chciałbym w mojej alfie dołożyć czujniki na tył. Teraz mam takie pytanie, kupić coś pokroju valeo czy oryginalne seryjne ? Nie mam poprowadzonej wiązki .

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
    Też mam taki plan. Z nieoryginalnymi będzie mniej roboty i będzie taniej. Nawet jeśli założysz oryginalne tylko na tył to nie będzie podglądu na ekranie, więc moim zdaniem lepiej pójść w dobry zamiennik.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #102
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    zgadzam sie, jesli tylko tyl i nie ma wiazek to nieoryginalne. ja dokladalem co prawda przod ori lacznie z wiazkami, ale tylko dlatego ze dokladalem tez xenony wiec i tak musialem ciagnac kable przez cale auto i akurat kupilem zderzak z pdc kompletny. ogolnie jest duzo wiecej roboty przy ori, a przy samym tyle zysku zero

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Też mam taki plan. Z nieoryginalnymi będzie mniej roboty i będzie taniej. Nawet jeśli założysz oryginalne tylko na tył to nie będzie podglądu na ekranie, więc moim zdaniem lepiej pójść w dobry zamiennik.
    Kolego magil
    Jeżeli założy ori na tył, to może aktywować funkcje na ekranie, z tym, ze odległości będą pokazywane tylko na tylnym zderzaku, ( zaznaczam, że posiadam orginalne czujniki na tyle, wersja poliftowa, i któregoś dnia aktywowałem w MES czujnik cofania i na ekranie pokazuje się samochodzik z odległościami - trzy z przodu i trzy z tyłu i właśnie z tyłu pokazuje mruganiem odległości. Wiem , że to jest dużo roboty, dlatego na przód dokładałem valeo zwykłe nieorginalne.

  4. #104
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że oryginalne czujniki w każdym aucie działają stokroć lepiej niż valeo i inne chińskie zestawy. Nie wiem dlaczego tak jest, ale różnica jest kolosalna. A jeździłem w kilku autach z dokładanymi czujnikami. W żadnym nie byłem zadowolony.

    Aczkolwiek dokładanie oryginalnych czujników jest kilka razy droższe niż chińskie zestawy.

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Kolego magil
    Jeżeli założy ori na tył, to może aktywować funkcje na ekranie, z tym, ze odległości będą pokazywane tylko na tylnym zderzaku, ( zaznaczam, że posiadam orginalne czujniki na tyle, wersja poliftowa, i któregoś dnia aktywowałem w MES czujnik cofania i na ekranie pokazuje się samochodzik z odległościami - trzy z przodu i trzy z tyłu i właśnie z tyłu pokazuje mruganiem odległości. Wiem , że to jest dużo roboty, dlatego na przód dokładałem valeo zwykłe nieorginalne.
    magil i wielu ktorzy siedza na tym forum od lat i mieli kilka 159 doskonale to wie. aktywowanie wyświetlacza przy samym tyle jest nic nie warte, bo zauwaz ze nie pokazuje bocznych czujnikow, wszystko idzie na konto srodkowej strefy. dlatego temat zostal przemilczany (dyskusje o tym bylu lata temu)

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Prawda jest taka, że oryginalne czujniki w każdym aucie działają stokroć lepiej niż valeo i inne chińskie zestawy. Nie wiem dlaczego tak jest, ale różnica jest kolosalna. A jeździłem w kilku autach z dokładanymi czujnikami. W żadnym nie byłem zadowolony.

    Aczkolwiek dokładanie oryginalnych czujników jest kilka razy droższe niż chińskie zestawy.
    Zgadam się z tobą, moje valeo dedykowane na "przedni zderzak" działa z delikatnym opóźnieniem w porównaniu do tylnych

  7. #107
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Zgadam się z tobą, moje valeo dedykowane na "przedni zderzak" działa z delikatnym opóźnieniem w porównaniu do tylnych
    Więc trzeba przetestować inny system Swojego czasu miałem jakiś polecany na oku. Na wiosnę na pewno zakładam czujniki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    magil i wielu ktorzy siedza na tym forum od lat i mieli kilka 159 doskonale to wie. aktywowanie wyświetlacza przy samym tyle jest nic nie warte, bo zauwaz ze nie pokazuje bocznych czujnikow, wszystko idzie na konto srodkowej strefy. dlatego temat zostal przemilczany (dyskusje o tym bylu lata temu)
    Kolego nie zgodzę się z tobą, u mnie rozdziela na 3 strefy niezależnie, tam gdzie widzi przeszkodę to mruga, wjeżdżają tyłem do garażu przy bramie mrugają zewnętrzne a środek jest "jest czysty". To że ktoś mógł mieć inaczej, mogło oznaczać inną wersję centralki ( sam zastanawiają się nad ori na przód przeszukałem set stron i spotkałem się z kilkoma centralkami na przód i kilkoma na oba zderzaki - odpuściłem ,gdyż w polifcie nie miałem wiązki elektrycznej ) natomiast u mnie tak jest. Zresztą zawsze można to sprawdzić, aktywując w MES, jeżeli komuś nie będzie to pasowało, usunie wyświetlacz

  9. #109
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Kolego nie zgodzę się z tobą, u mnie rozdziela na 3 strefy niezależnie, tam gdzie widzi przeszkodę to mruga, wjeżdżają tyłem do garażu przy bramie mrugają zewnętrzne a środek jest "jest czysty". To że ktoś mógł mieć inaczej, mogło oznaczać inną wersję centralki ( sam zastanawiają się nad ori na przód przeszukałem set stron i spotkałem się z kilkoma centralkami na przód i kilkoma na oba zderzaki - odpuściłem ,gdyż w polifcie nie miałem wiązki elektrycznej ) natomiast u mnie tak jest. Zresztą zawsze można to sprawdzić, aktywując w MES, jeżeli komuś nie będzie to pasowało, usunie wyświetlacz
    W przedlifcie u mnie to nie działało, ale możliwe tak jak piszesz - zależy od centralki.
    Tak czy inaczej moim zdaniem zabawa w montaż ori czujników na tył to strata pieniędzy i czasu. Co kto woli, satysfakcja gwarantowana
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jeżeli brak wiązki to też tak uważam, natomiast jeżeli wiązka jest - to jeżeli ktoś ma czas i dodatkowe 500 zł to na sam tył może zaszaleć

Podobne wątki

  1. [Giulietta] czujniki parkowania
    Utworzone przez cyrix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 13:03
  2. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  3. [159] Czujniki parkowania
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 12:49
  4. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54
  5. [156] czujniki parkowania
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory