Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 157

Temat: Czujniki parkowania problemy

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Upewnij się też czy prawidłowo została ustawiona ramka z tablicą rejestracyjną
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matysek_alf
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Domaradz/ Stuposiany [RBR]
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 16v '06
    Postów
    106

    Domyślnie

    Odgrzebie kotleta U mnie problem z tylnym prarktroniciem pojawił się wczoraj. Tzn rano wsiadam do auta, chcę wyjechać z parkingu, wbijał wsteczny a tu mi system piszczy. Więc pomyślałem, że pewnie śniegu jest trochę na czujnikach. Wysiadam z auta, idę ze szczotką do tyłu a tu zonk, śniegu w ogóle nie ma na zderzaku. Później podczas powrotu z pracy czujniki już dobrze działały. Więc w moim przypadku to nie wilgoć a raczej mróz

  3. #23
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    19

    Domyślnie Czujniki parkowania Alfa 159

    Witam,
    mam pytanie co do czujników parkowania...
    chodzi mianowicie o czujniki jakie są zamontowane w mojej 159ce,
    dodam ,że kupiłem ten samochód jako używany i miał już zamontowane te czujniki - tylko z tyłu i tylko akustyczne
    nie wiem nie mam pojęcia czy takie czujniki były montowane fabrycznie , czy ktoś ew. sam je sobie "dołożył"
    Ze wszystkich znaków na niebie i ziemi wynika,że są fabryczne...

    Ale do sedna sprawy...
    problem jest taki ,że po wbiciu wstecznego jest jedno piknięcie (niski ton) domyślam się,że jest to sygnalizacją włączenia wstecznego biegu...
    później są 2-3 (nie pamiętam ) piknięcia tyle tylko ,że już wyższe tony...
    i podczas cofania bez żadnych przeszkód rozlega się ciągły sygnał (niskie tony) zatrzymam samochód wypnę wsteka ,włączam ponownie i jest ok cofam i
    czujniki działają już normalnie ,
    Czy ten ciągły sygnał może być spowodowany uszkodzeniem jednego z czujników?
    (sprawdzałem organoleptycznie - jeden jest walnięty- nie widzi przeszkód. Może to być sygnalizacja o usterce czy jeszcze coś innego?

    I ostatnie pytanie... czy wszystkie czujniki są takie same czy na co mam zwrócić uwagę,żeby kupić odpowiedni?

    pozdrawiam,

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Podepnij alfę do komputera diagnostycznego (albo użyj laptopa z FES/MES oraz z kablem ELM) i w centralce układu do wspomagania parkowania będzie zapisany rodzaj błędu (błąd wiązki lub błąd konkretnego czujnika). Czujniki nowe są drogie, używane są jednak łatwo dostępne na allegro za ok. 100 zł. Ja 2 takie z allegro wymieniłem w zeszłym roku i zapomniałem o problemach z czujnikami parkowania.

    BTW – jeśli masz oryginalne czujniki to masz włącznik układu na przyciskach w podsufitce. Jeśli czujniki są dokładane to nie ma tam włącznika. Oryginalne czujniki są ładnie wtopione w zderzak (nie wystają) i są w koloru nadwozia.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    BTW – jeśli masz oryginalne czujniki to masz włącznik układu na przyciskach w podsufitce.
    Plus info na komputerze pokładowym w trakcie działania czujników (i żadnych piknięć sygnalizujących włączenie systemu).

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Plus info na komputerze pokładowym w trakcie działania czujników (i żadnych piknięć sygnalizujących włączenie systemu).
    Info (w postaci schematu samochodu) jest chyba tylko w autach z kompletem czujników (przód + tył). W autach z samymi tylnymi czujnikami tego nie ma. Piknięcia są gdy coś niedomaga w układzie.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Info (w postaci schematu samochodu) jest chyba tylko w autach z kompletem czujników (przód + tył). W autach z samymi tylnymi czujnikami tego nie ma. Piknięcia są gdy coś niedomaga w układzie.
    Fakt, jakoś mi umknęło, że to wersja z czujnikami tylko z tyłu. W tej wersji chyba nawet niekoniecznie musi być przycisk w przedniej lampie sufitowej (manual mówi: lub w niektórych wersjach, gdy
    naciśnięty zostanie przycisk w przedniej lampie sufitowej).

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    wyświetlanie na wyświetlaczu można włączyć fes-em, ja tak zrobiłem mając tylko czujniki z tyłu i posiadam przycisk w podsufitce

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał CINEKX81 Zobacz post
    wyświetlanie na wyświetlaczu można włączyć fes-em, ja tak zrobiłem mając tylko czujniki z tyłu i posiadam przycisk w podsufitce
    Gdzie się to włączenie dokładnie znajduje w fes-ie lub mes-ie?
    Też mam tylko tylne czujniki i chętnie bym sobie to włączył, tylko nie chcę czegoś sknocić.
    Ostatnio edytowane przez tomio ; 06-01-2014 o 13:41 Powód: literówka

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    nie pamiętam dokładnie chyba w ustawieniach nadwozia musiałbym podłączyć i sprawdzi ale nie ma się czym przejmować tam pisze czarno na białym włączanie wyświetlania czujnika parkowania nie można nic sknocić

Podobne wątki

  1. [Giulietta] czujniki parkowania
    Utworzone przez cyrix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 13:03
  2. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  3. [159] Czujniki parkowania
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 12:49
  4. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54
  5. [156] czujniki parkowania
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory