Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 157

Temat: Czujniki parkowania problemy

  1. #121
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Temat był poruszany, masz "przedlifta" i starą centralkę. W polifcie pokazuje na strefach.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2127201
    ale chyba tylko jak masz centralkę przód + tył, a na samej tylnej chyba zawsze było że tylko środek pokazuje (dlatego jest wyłączone w licznikach)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #122
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale chyba tylko jak masz centralkę przód + tył, a na samej tylnej chyba zawsze było że tylko środek pokazuje (dlatego jest wyłączone w licznikach)?
    Nie, mam tył ori i przód dokładany ale nieorginalny, i pokazuje mi tylko tył na strefach.

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Nie, mam tył ori i przód dokładany ale nieorginalny, i pokazuje mi tylko tył na strefach.
    żartujesz sobie ze mnie, czy tak na poważnie? czyli można powiedzieć masz tylko tył wg 159, tylko centralka tylna która jest spięta z CANem i stąd komunikuje się z licznikiem i wyświetla jedynie na środkowej strefie. jakbyś miał wersje tył+przód to zamiast takiej centralki, masz inną (a nie osobną).

    Nieoryginalne czujniki w ogóle nie są podpięte do CAN, to niezależny obwód jedynie fizycznie zamocoany w zderzaku i podłączony pod zasilanie w aucie. jakbyś chciał żeby coś z niego się wyświetlało na wyświetlaczu w aucie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #124
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Chciałbym lecz wiem, że to niemożliwe
    co do reszty to już o tym pisałem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2127201

  5. #125
    Użytkownik Świeżak Avatar irr
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    '97. GTV 3.0; '00. 156 Sportwagon 2.0 TS Selespeed
    Postów
    28

    Domyślnie

    Buona sera Alfisti!


    Od niedawna jestem posiadaczem Sportwagona 2.4, więc nie powiem więcej niż - pdc nie działa.
    FES mówi to co na załączonym obrazku. Nie wiem czy może być powiązane, ale lampy w bagażniku, oraz ta na klapie też nie działają(nie ma napięcia)
    Oświetlenie tablicy działa.

    Gdzie zacząć ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190919_203206.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	71.1 KB
ID:	262107
    Ostatnio edytowane przez irr ; 20-09-2019 o 20:44

  6. #126
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    bezpieczniki, kable, przekaźnik jakiś? najlepiej ściągnij iso elearna do 159 i sprawdzaj wg schematów gdzie brakuje napięcia - problem wydaje sie banalny do zdiagnozowania bez FESa, wystarczy voltomierz/ohmomierz - może się okazać że w minute znajdziesz problem, może też być tak że spędzisz parę godzin (np uszkodzony kabel)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-09-2019 o 23:27
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Witam. Kupilem samochod z niesprawnymi czujnikami. Przyszla na nie pora. Komputer u mechanika pokazal 2 srodkowe przod i 2 lewe tyl. Zamowilem uzywane w kolorze bo slyszalem ze lepsze org. Po zamontowaniu niestety komunikat dalej. I brzeczek z tylu. Jest mozliwosc sprawdzic czujnik bez podlaczenia komputera?

  8. #128
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Nowa Sól, Lubuskie
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Witam. Kupilem samochod z niesprawnymi czujnikami. Przyszla na nie pora. Komputer u mechanika pokazal 2 srodkowe przod i 2 lewe tyl. Zamowilem uzywane w kolorze bo slyszalem ze lepsze org. Po zamontowaniu niestety komunikat dalej. I brzeczek z tylu. Jest mozliwosc sprawdzic czujnik bez podlaczenia komputera?
    Rozpisałem się o zamianie czujnikow miejscami, a nie zrozumiałem, że pytasz o możliwość sprawdzenia czujnikow bez komputera. Sam jestem ciekaw czy istnieje taka możliwość, chociaż szczerze w to wątpię.
    Ostatnio edytowane przez Baaksik ; 28-04-2020 o 22:15

  9. #129
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    U mnie był problem z tylnym czujnikiem, okazało się, że wiązka była przerwana. Jak włączysz czujniki parkowania to musisz nasłuchać z bliska czy czujnik cyka, jeśli nie to albo nie sprawny albo tak jak u mnie przerwana wiązka.

  10. #130
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Tak wlasnie slyszalem ze wydaje odglos ale ja guzik slysze.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] czujniki parkowania
    Utworzone przez cyrix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 13:03
  2. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  3. [159] Czujniki parkowania
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 12:49
  4. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54
  5. [156] czujniki parkowania
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory