Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88

Temat: Uwaga na fabryczną wadę kolektora ssącego

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    w trakcie szukania alfy 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    nieszczelność będzie powodować wysokie korekty na - ?

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    tomaszów mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9JTD sportwagon
    Postów
    44

    Domyślnie

    w swojej już dawno wyrzuciłem klapy i zaślepiłem otwory,nie ma żadnej różnicy w jeżdzie pod egr podkładka z otworami i śmiga że miło.polecam takie rozwiązanie

  3. #83
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał pavel Zobacz post
    w swojej już dawno wyrzuciłem klapy i zaślepiłem otwory,nie ma żadnej różnicy w jeżdzie pod egr podkładka z otworami i śmiga że miło.polecam takie rozwiązanie
    Zaślepiłes tylko te otwory na listwie sterującej czy w środku też ?
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    w trakcie szukania alfy 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianosl Zobacz post
    a jak Ci odpala po długim postoju?? równo chodzi od razu?
    po postoju po nocy puści dymka białego oraz potrafi zgasnąć, falują obroty ;/ ogólnie drażni mnie już to auto.

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Witam. Po konsultacji mailowej z Tomkiem KRK,mój mechanik usunął klapy wirowe z kolektora, egr miałem juz wcześniej zaślepiony.Teraz cieszę się kiedy odpalam auto i nie trzęsie i nie dymi poprostu wspaniałe uczucie kiedy alfa jest ogarnięta. Dodam, że kolektor po rozebraniu był przyzwoity, wglądało na to ,że poprzedni własciciel coś majstrował. Klapy wirowe otwierały się i zamykały prawidłowo jednak i tak je wywaliłem. Dodatkowo do wymiany poszedl oring który znajduje sie na rurze wchodzącej w przepustnice była tam nieszczelność układu, wyczyszczony został również czujnik ten co wchodzi w kolektor, był od sadzy. Kiedy gwałtowniej przyspieszałem zapalał sie check engine autko nie traciło mocy a kontrolka sama gasła po kilku odpaleniach. Sprawdzalismy przewody od DPF (tak jak zalecali koledzy z forum) i okazały sie nie naruszone. Sądzę , że za check engine odpowiadała nieszczelność układu dolotowego bądź zasyfiony czujnik.Mam nadzieję, że mój post pomoże osobom borykającym się z podobnymi problemami. Mogę też polecic mojego mechanika dla osób z Poznania i okolicy ,którzy szukają dobrego i sumiennego fachowca dla swoich belli. Chłopak robi dobrą robotę i nie jest drogi. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za cenne wskazówki w szczególności Tomkowi krk. Pozdrawiam


  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    sucha beskidzka
    Auto
    alfa romeo 159 sportwagon, 1.9jtdm 150KM, 2008r
    Postów
    69

    Domyślnie Klapy wirowe

    Czy jest tutaj na forum chociaż jedna osoba które urwaly sie klapy wirowe? Jesli tak to proszę podać przebieg i rok samochodu.
    Taka mala ankieta

  7. #87
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    WPN
    Auto
    Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 2006
    Postów
    1

    Cool 2.4 JTDm / Brera / Klapy Kolektor i EGR

    Siemka
    Odebrałem niedawno włoszkę z serwisu. Wywalało wcześniej błąd kolektora na desce. Poczytałem forum i jak na ten moment DZIĘKI WIELKIE. Autko śmiga, nie kopci, nie ma problemu z odpalaniem. Nakierowałem delikatnie "majstra" w serwisie co podejrzewam j.w. i sprawdziło się. Klapy kolektora są już wywalone i przy okazji jak już tam byli zaślepiony EGR. Nagar, który zbierał się na ściankach wchodził w paradę klapom kolektora, silnik poruszający nimi po prostu nie dawał rady ich przepchnąć... Raz się udawało, raz nie - mam na myśli, że raz błąd był razem z uruchomieniem Brery, a raz tak jakby "zapominał" i przypominało mu się w trakcie jazdy przy przyspieszaniu. Żeby tego było mało to mechanik pokazał mi jeszcze co wyczyścił z kolektora... SZOK ; Wydłubali z niego pół blachy do ciasta nagaru, który blokował klapy i auto przechodził w tryb awaryjny plus jeszcze "zżerał" trochu mocy.
    Teraz zostało mi jeszcze tylko szarpnięcie przy 2000 obrotach. Już doczytałem, że to może być gruszka od turbiny, ale na ten moment aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, chyba że szarpanie wraz z kilometrami się nasila. Od kilku miesięcy już monitoruję sytuację i myślałem, że problem zniknie razem z ostatnią naprawą ale jednak nie...

    Dajcie znać jak u was... Czy z czasem częstotliwość albo siła szarpnięcia (bo to w sumie jak na razie u mnie jest jedno lub dwa delikatne) może zdarzać się częściej lub silniej??

    Mam nadzieje, że dołożyłem coś od siebie do dyskusji, bo to mój pierwszy post

    - - - Updated - - -

    Teraz zobaczyłem, że to kurka wodna 2015 rok

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Nieważny rok, z którego jest post...Najważniejsze, że porady są aktualne i dla "nowych" są pomocne.Plus dla Ciebie, że poszukałeś, znalazłeś, przeczytałeś i zrobiłeś to, co należało, a nie psioczyłeś na markę, że Alfa to jest błeeeee i takie tam.

Podobne wątki

  1. [159] uszczelka kolektora ssącego
    Utworzone przez grzechu7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 19:43
  2. polerowanie kolektora ssącego w 1.9 JTD
    Utworzone przez don camillo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:54
  3. [145] Demontaż kolektora ssącego
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 12:54
  4. [Giulietta] Julki z okresu luty-maj 2010 mogą mieć wadę fabryczną
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory