Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 152

Temat: 2.0 JTDM zaślepienie egr

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    156 2.4 20V 03', 147 1.9 JTD 06', 159 2.0 JTD 10'
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi Zobacz post
    Faktycznie, super miarodajne doświadczenie. Odczyt relanej tempertaury (nie z zegarów), ilośc obrotów itp.
    Wystarczy zwiekszyć obroty aby zmniejszyć czas nagrzewani kilkukrotnie....
    Mimo wszystko lepsze takie niż dywagacje "wolniej się nagrzewa a ja sądzę, że nie" jakie do tej pory mieliśmy w tym wątku.
    Sądzę że nasze (rybakmj i moje) porównanie daje jakiś pogląd, bo sądzę iż kolega tak i ja raczej jeździ rozsądnie nie "piłując ostro" nienagrzanego samochodu, więc warunki "rozgrzewania" naszych aut były porównywalne.

    Może źle napisałem wniosek z mojego porównania, powinno być: w 2.0 zaślepiony EGR powoduje wolniejsze nagrzewanie się silnika, ale nie jest to znacząca różnica


    Oczywiście wszyscy będziemy bardzo wdzięczni gdy Ty opublikujesz swój laboratoryjny test, nawet mogę podstawić swój samochód do takiego testu

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez grzesioz ; 17-09-2013 o 12:44

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesioz Zobacz post
    Może źle napisałem wniosek z mojego porównania, powinno być: w 2.0 zaślepiony EGR powoduje wolniejsze nagrzewanie się silnika, ale nie jest to znacząca różnica
    Podpisuję się pod tą tezą.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    I katować zimny silnik wysokimi obrotami....

    .
    Nie popadajmy od razu w skrajność, nikt nie mówi o upalaniu na wysokich obrotach i jeździe do odcinki.
    Wystarczy sprawdzić jak długo sie nagrzewa silnik pracując na wolnych obrotach na biegu jałowym, a jak duzo szybciej gdy odpalimy i ruszymy w drogę (jadąc nawet bardzo delikatnie)


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi Zobacz post
    Nie popadajmy od razu w skrajność, nikt nie mówi o upalaniu na wysokich obrotach i jeździe do odcinki.
    Wystarczy sprawdzić jak długo sie nagrzewa silnik pracując na wolnych obrotach na biegu jałowym, a jak duzo szybciej gdy odpalimy i ruszymy w drogę (jadąc nawet bardzo delikatnie)
    Wiadomo,że silnik nagrzeje się szybciej pod obciążeniem,ale mysle,że nie ma co przekraczać 2000 obr przynajmniej do 70 stopni,a nawet 90 gdy jest mroźnie.

    Ogólnie rzecz biorąc 2.0 nagrzewa się naprawdę szybko i nadal twierdzę,że bez potrzeby nie ma co pozbywać się egr-u choć sam byłem jego gorącym przeciwnikiem.

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Panowie to jak w końcu jest z tym zaślepianiem tego EGRu w 2.0? Wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale oddaję autko w przyszłym tygodniu na serwisik olejowy i od razu bym zaślepił EGR (i wyciął programowo). Tylko pytanie czy są tego jakieś negatywne skutki? Autko po wywaleniu DPFa i chipie trochę kopci przy "bucie" i zastanawiam się czy zaślepienie tego zaworu dałoby jakiś efekt zmniejszający tę chmurę Proszę o opinie użytkowników jak i "forumowych mechaników" Pozdrawiam, Łukasz

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Czytam duzo o akcjach zasyfiałych kolektorów w insygniach CDTI, własnie m.in. przez EGR.Sa zdjecia i faktycznie wygląda to bardzo nieciekawie,tym bardziej,że syf osadza się nam na klapach wirowych co powoduje ich uszkodzenie.Róznice w nagrzewaniu nadal nie są jakoś potwierdzone, ale sam się przymierzam do wyłączenia i zaslepienia egr-u ze względu własnie na kolektor i klapy. Jedna insygnia u mnie w zakładzie ma coś około 270tys i tam na razie z egr-em i klapami (prócz dwukrotnie pekniętej obudowy egr-u) nie ma problemu, ale to auto non stop jeździ trasy także wolne obroty są jej obce. Na twoim miejscu bym zaslepił,chyba ,że robisz same trasy,lub przynajmniej bardzo często.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 25-04-2014 o 15:16

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    ... Autko po wywaleniu DPFa i chipie trochę kopci przy "bucie" i zastanawiam się czy zaślepienie tego zaworu dałoby jakiś efekt zmniejszający tę chmurę Proszę o opinie użytkowników jak i "forumowych mechaników" Pozdrawiam, Łukasz
    Auto nie powinno kopcić przy "bucie", a EGR OFF nie zmniejszy tej chmury.

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    Panowie to jak w końcu jest z tym zaślepianiem tego EGRu w 2.0? Wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale oddaję autko w przyszłym tygodniu na serwisik olejowy i od razu bym zaślepił EGR (i wyciął programowo). Tylko pytanie czy są tego jakieś negatywne skutki? Autko po wywaleniu DPFa i chipie trochę kopci przy "bucie" i zastanawiam się czy zaślepienie tego zaworu dałoby jakiś efekt zmniejszający tę chmurę Proszę o opinie użytkowników jak i "forumowych mechaników" Pozdrawiam, Łukasz

    ja mam w bravo z tym samym silnikiem 2.0 16v multijet\jtdm zaślepiony blachą i wycięty z softu egr ( dpf także nawiasem mówiąc jest out ) , faktycznie trochę się wolniej nagrzewa silnik , ale to wszystko z wad , reszta same zalety : nie zasyfiam kolektora który ma te głupie klapki , szybka reakcja na dodanie gazu , zero dymienia przy '' butowaniu '' , spalanie nie wzrosło ani nie spadło ,


    taką blachę do zaślepienia potrzebujesz

    http://allegro.pl/45-zaslepka-egr-1-...136710659.html

    ona spokojnie pasuje do naszych dwulitrówek , gdyż egr w 1,6 i 2,0 jest taki sam , sam taką mam założoną , tylko nie kupuj zaślepki z dziurą

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    ale sam się przymierzam do wyłączenia i zaslepienia egr-u ze względu własnie na kolektor i klapy.
    rybak , nawet się nie zastanawiaj , tylko wywalaj dla bezpieczeństwa

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał por.Jaszczuk Zobacz post
    Auto nie powinno kopcić przy "bucie", a EGR OFF nie zmniejszy tej chmury.
    a załóż się , zmniejszy lub całkiem wyeliminuje , bo jak egr się przycina i za powoli zamyka to masz chmurę przy butowaniu
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 26-04-2014 o 14:24 Powód: Dodano
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #39
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kamil_K
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rogów k/Łodzi
    Auto
    147 1.9 JTD 8V (2005r. FL)
    Postów
    139

    Domyślnie

    Panowie a takie pytanie laika, skoro EGR wyłączony programowo to po co go jeszcze zaślepiać ? skoro wyłączony to nie działa - cały czas zamknięty, to po co ta blacha ?

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Po to że zamknięty nie znaczy szczelny. Ale nie zawsze.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 1825
    Ostatni post / autor: 15-02-2023, 08:47
  2. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37
  3. Zaślepienie egr!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:59
  4. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez grafex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 06:20
  5. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory