Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 108

Temat: EGR zaślepka, kopcenie, szczelność, auto gaśnie, nie odpala

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Ma wpływ. Jakby się zaciął w otwartej pozycji to może być meeega zamuła. EGR częściej objawia się szarpaniem rzadko zatnie się na amen w jednej pozycji.
    Z tego co wiem, to padnięty EGR objawia się problemami z ruszeniem z miejsca, tzn z wolnych obrotów nie da się ruszyć, dopiero ze znacznie wyższych obrotów. U mnie w zasadzie aż takiego problemu nie ma, ale mam wrażenie, że coś jest na rzeczy.
    A co powiesz o nadmiernym dymieniu?
    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Sprawdź dolot i przepływkę.
    Jak skutecznie sprawdzić te podzespoły w JTDm?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    zrobic logi

    otóż masz rację, egr zacina się zwykle 1500-2500 i wtedy jest szarpanie. Jeżeli komuś by się zaciął otwarty na stałe to by nie jechał w pełnym zakresie obrotów.
    Nadmierne dymienie to zwykle za mało powietrza (dolot, przepływka, egr) bądź za dużo paliwa (wtryski)

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    zrobic logi

    otóż masz rację, egr zacina się zwykle 1500-2500 i wtedy jest szarpanie. Jeżeli komuś by się zaciął otwarty na stałe to by nie jechał w pełnym zakresie obrotów.
    Nadmierne dymienie to zwykle za mało powietrza (dolot, przepływka, egr) bądź za dużo paliwa (wtryski)
    Dzięki maly_777, jak opanuję sprzęt, to zrobię diagnostykę
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Nadmierne dymienie to zwykle za mało powietrza (dolot, przepływka, egr) bądź za dużo paliwa (wtryski)
    Racja.

    Dolot sam w sobie jest mocny w tych silnikach.O przepływomierzach też za bardzo sie nie słyszy.W swojej cromie po 150 tys nic nie działo się z masami powietrza.Najsłabsze ogniwo to EGR i od tego bym zaczoł ( a raczej po prostu go wyłączył).Swoją drogą,może spadło ci ciegno od klapy gaszącej? Ten wężyk nie jest za stabilny.Nie kopie przy gaszeniu auta ?

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    zrobic logi

    otóż masz rację, egr zacina się zwykle 1500-2500 i wtedy jest szarpanie. Jeżeli komuś by się zaciął otwarty na stałe to by nie jechał w pełnym zakresie obrotów.
    Nadmierne dymienie to zwykle za mało powietrza (dolot, przepływka, egr) bądź za dużo paliwa (wtryski)
    Witam
    Pozwólcie, że podepnę się pod temat.
    Otóż ja mam chyba walnięty EGR. To co piszecie to się u mnie w 100% zgadza. Brak mocy w dolnym zakresie do ok. 2000tyś, okopcony bok silnika, muł z dołu totalny a jak się zbierze, to wystrzał jak pocisk. Troszkę trudno ruszyć z miejsca nie podwyższając obrotów. Co byscie i mi poradzili. Wywalić go całkowicie, zregenerować czy kupić nowy no i czy jest sens zakładać tą oryginalną zaślepkę z dziurami. Ja mam silnik 2.4 JTDm. Cały czas myślę, że to kolektor dolotowy mnie robi w balona z tymi jego klapami itd a może właśnie to po prostu padł EGR. Dodam, że nie mam błędu na desce, nie zapaliła mi się żadna kontrolka. A to co piszecie to rzeczywiście mógł mi się zaciąć EGR w pozycji otwartej i takie dziadostwo mi robi.

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar raZZorfish
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 JTDM 2006 150KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Witaj, każdy Ci tu powie inaczej odnośnie EGR. Miałem podobnie ale świeciła mi się kontrolka silnika i błąd wskazywał ewidentnie EGR. Nie umiałem ruszyć z miejsca, a jak ruszyłem to ....pocisk. Ja na razie mam nowy EGR od roku i nie narzekam. Mam tez klapy i DPF To moze byc kolektor.


    Muzyka, którą tworzę : http://razzorfish.bandcamp.com/ Zapraszam

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Otóż ja mam chyba walnięty EGR. To co piszecie to się u mnie w 100% zgadza. Brak mocy w dolnym zakresie do ok. 2000tyś, okopcony bok silnika, muł z dołu totalny a jak się zbierze, to wystrzał jak pocisk. Troszkę trudno ruszyć z miejsca nie podwyższając obrotów. Co byscie i mi poradzili. Wywalić go całkowicie, zregenerować czy kupić nowy no i czy jest sens zakładać tą oryginalną zaślepkę z dziurami. Ja mam silnik 2.4 JTDm. Cały czas myślę, że to kolektor dolotowy mnie robi w balona z tymi jego klapami itd a może właśnie to po prostu padł EGR. Dodam, że nie mam błędu na desce, nie zapaliła mi się żadna kontrolka. A to co piszecie to rzeczywiście mógł mi się zaciąć EGR w pozycji otwartej i takie dziadostwo mi robi.
    Zacznij od EGR, to najmniej kosztowna sprawa, tym bardziej, że z tego co piszesz, objawy wskazuję właśnie na jego usterkę. Zanim jednak cokolwiek zaczniesz robić, to po prostu podepnij auto pod kompa i wyjdzie co jest nie tak.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    słyszysz świst?
    okopcony blok silnika? z której strony?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    słyszysz świst?
    okopcony blok silnika? z której strony?
    Na kompie nie mam nic, autko nie pokazuje błędów. Świstu nie słychać a blok jest okopcony w okolicy akumulatora i ogólnie z tej prawej strony co też dokładnie widać na rurze od intercoolera, bo jest aluminiowa i tam ten nalot dymowy dokładnie widać. Już mnie ten silnik cholernie denerwuje, bo niby ma być 200KM a ja mam takiego muła, że maluch się szybciej zrywał.

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masz nieszczelność w układzie recyrkulacji spalin. (Ameryka )
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Odpala i gaśnie
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 17:20
  2. VDC system faiure, auto odpala i po chwili gaśnie
    Utworzone przez Szałek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:20
  3. Odpala i Gaśnie
    Utworzone przez nietyx w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 09:23
  4. 1.9 jtd odpala i gaśnie
    Utworzone przez szczepan3569 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 09:53
  5. [145] Gaśnie,a po godzinie odpala i znowu gaśnie.
    Utworzone przez jarek0301 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory