Strona 14 z 37 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pakul
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warka
    Auto
    AR 159 2.4 227 KM 474 NM; DPF, EGR OFF
    Postów
    52

    Domyślnie

    ja mam tak juz od ponad roku. po prostu to olałem

  2. #132
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    U mnie przestała działać blokada kiery ale tez na jakis czas to olałem.

  3. #133
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 Business 1.8 MPI Limuzyna
    Postów
    17

    Domyślnie

    U mnie te same komunikaty, Hill Holder oraz Protection System. Przeczyściłem czpień tego białego stycznika z pedałem sprzęgła. trochę nim poruszałem.
    Nie wywala na razie błędów ale zauwazyłem, że to raczej nie problem z samym tym stycznikiem tylko z luzem na pedale sprzęgła. Po prostu pedał sprzęgła nie wraca całkowicie do swojego górnego położenia. Trzeba go nogą od drugiej strony podnieść wyżej jesli problem występuje i wtedy prawidłowo naciska na czpień stycznika i błędów nie ma.
    Ktoś wklejał zdjęcia, że wkręcił w ten stycznik wkręt metalowy aby go wydłużyć heheh, ale przecież prościej jest coś nakleić na ramię pedału w miejscu w którym styka się z tym trzpieniem czujnika, efekt ten sam a znacznie mniej roboty i mniej ryzykowne zepsucie czujnika :-)

    Nie wiem co jest przyczyną luzu na pedale sprzęgła - zużycie sprzęgła, łożyska, czy hydraulika.

  4. #134
    Użytkownik Świeżak Avatar dziodek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    68

    Domyślnie

    przeczytałem niemal połowę tego tematu i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. ten sam komunikat i kontrolka kierownicy z kluczykiem po raz pierwszy spotkała mnie jakiś czas temu. zgasła jednak sama po przejechaniu kilku kilometrów. dziś jechałem z Poznania do Wrocławia. zjechałem z S11 i zapaliła się kontrolka. w lesie zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. niestety silnik nie uruchomił się, co mnie trochę zaskoczyło. była totalna ciemność i cisza. po rozłączeniu klemy akumulatora, wszystko zresetowało się i pojechałem dalej. po 300 km ponownie kontrolka zapaliła się i zgasła po przejechaniu ok 10 km.
    czy ktoś spotkał się z czymś takim i usunął to skutecznie?

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    U mnie tak jest, zapala się i gaśnie, czasami co kilka sekund a czasami przez 2 tygodnie nic nie wyskakuje. Wraz z błędem zapala się lampka podsufitki. Blokada działa jak trzeba. Zauważyłem, że czasami jak się piknie w kluczyk to błąd znika. Możliwe, że to coś ze stacyjką.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
    AR 159 SW, 09r, Distinctive Q-Tronic, 1.9 JTDm 16V była, Opel Insignia ST jest



  6. #136
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich jestem posiadaczem alfy romeo 159 mam problem podczas jazdy blokuje mi sie kierownica zdarzylo mi sie juz to dwa razy naszczescie jechalem wolno czy mial ktos ten sam problem jezeli tak prosze o rade dzieki i pozdro

  7. #137
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 Business 1.8 MPI Limuzyna
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes9 Zobacz post
    Witam wszystkich jestem posiadaczem alfy romeo 159 mam problem podczas jazdy blokuje mi sie kierownica zdarzylo mi sie juz to dwa razy naszczescie jechalem wolno czy mial ktos ten sam problem jezeli tak prosze o rade dzieki i pozdro
    Ja pier.... , no ja bym nim na razie nie jeździł. Nie wiem jak można skonstruowac tak auto, że możliwe jest blokowanie się kierownicy podczas jazdy.

  8. #138
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes9 Zobacz post
    Witam wszystkich jestem posiadaczem alfy romeo 159 mam problem podczas jazdy blokuje mi sie kierownica zdarzylo mi sie juz to dwa razy naszczescie jechalem wolno czy mial ktos ten sam problem jezeli tak prosze o rade dzieki i pozdro
    Blokuje się kierownica czy pada ci wspomaganie? Bo na pierwszy rzut oka oba objawy są podobne, tyle, że w drugim przypadku da się przy użyciu dość dużej siły skręcić koło.

  9. #139
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    witam nie moglem ruszyc kierownicy ani drgnela masakra nie wiem co mam robic

  10. #140
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie jeździć...
    Podłączyć komputer i sprawdzić błędy! To koniecznie.
    Odwiedzić elektryka!!!!!!!!!!! Albo kogokolwiek kto może coś poradzić.

    Nie daj się zabić i nie pozwól, żebyś zabił kogoś innego!
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory