Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Temat: Ile Wam palą 1.9 JTDm?

  1. #11
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Może to "wina" sposobu jazdy. Nie jeżdżę sam do Krakowa, więc muszę być odpowiedzialny. Co z kolei odpowiada za dynamikę jazdy. Przejechane kilka setek tysięcy km nauczyło mnie płynności jazdy i to pewnie są tego efekty.
    Uważam, ale to moje zdanie, można się z nim nie zgadzać, że te 150 kucyków jest absolutnie wystarczające do dynamicznej jazdy. Jak się uprę, a zdarza mi się, to wszystko wyprzedzę, no prawie

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Też nie demonizowałbym, że 150KM to jak 1.0 w Corsie... Trochę kolega to przejaskrawił i "poleciał po bandzie" z tym stwierdzeniem. Jakim zatem "silnikiem z gamy Corsy" będzie kolega superglide z punktu widzenia właściciela 159 z silnikiem benzynowym 3.2?

    Jednak fakt pozostaje faktem, że im mocniejszy silnik, tym większa frajda z jazdy.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    w mieście k. 9l na trasie 6-7l(to siedem z hakiem to przy 200km/h) i co zabawniejsze różnica niewielka czy jeżdżę po emerycku czy z ciężką nogą, swego czasu to testowałem,rezultat jeżdżę ostrzej bo większa przyjemność,spalanie prawie takie same,przynajmniej dla mnie różnica niezauważalna
    Alfa... i wszystko jasne

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Moja po chipie miała średnie spalanie miała 6,5 a nawet 6 a jeżdżę bardzo dynamicznie na manualu.

  5. #15
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Czyli może być tak, że po chipie mimo wzrostu mocy spada spalanie?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodzu Zobacz post
    Czyli może być tak, że po chipie mimo wzrostu mocy spada spalanie?
    tak

  7. #17
    tomek evo
    Gość

    Domyślnie

    Spalanie po chipie zazwyczaj spada. Oczywiście chodzi o dobrze napisany program i zachowanie takiego samego (lub bardzo zblizonego) stylu jazdy. Wynika to z faktu, że wzmocniony silnik z wieksza latwościa wkęca się na obroty i szybciej dochodzi do predkości "przelotowej".Więcej palic będzie przy ostrym butowaniu. Przy stałej prędkości spalanie powinno być identyczne (lub niemal identyczne). Silnik po programie ma wieksza sprawność i zapas mocy więc do osiągnięcia porządanej dynamiki nie ma potrzeby tak mocnego ciśnięcia jak w serii.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Spalanie spada znacząco. Dziś robiłem 159 Qtronic - usunięty został dpf, egr oraz wykonany lekki remap - wg zeznań właściciela z drogi powrotnej do domu spalanie spadło przynajmniej o 0,5l przy większym natężeniu ruchu niż w czasie drogi na modyfikację.

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Też nie demonizowałbym, że 150KM to jak 1.0 w Corsie... Trochę kolega to przejaskrawił i "poleciał po bandzie" z tym stwierdzeniem. Jakim zatem "silnikiem z gamy Corsy" będzie kolega superglide z punktu widzenia właściciela 159 z silnikiem benzynowym 3.2?

    Jednak fakt pozostaje faktem, że im mocniejszy silnik, tym większa frajda z jazdy.
    Ja myślę, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Moją 120KM bellą na początku śmigało się rewelacyjnie bo przesiadłem się z Fiata Panda i Opla Corsy. Przeskok był ogromny. Teraz już się z tym oswoiłem i no cóż... chętnie bym parę koników dorzucił. Ale generalnie nie narzekam - na trasie nie mam problemów z wyprzedzaniem - jedynie, gdzie zauważam problem to jak wjeżdżam w góry.

    A co do spalania - w mieście niestety tylko kilkukilometrowe odcinki więc silnik się nie rozgrzewa. A jak tylko nie jest całkiem zimny to sobie nie żałuję i komputer wskazuje nawet 12l/100km. Na trasie latam przeważnie po autostradach z prędkością 140-150km/h i wychodzi około 6,5-7l/100km.

  10. #20
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Trochę kolega to przejaskrawił i "poleciał po bandzie" z tym stwierdzeniem. Jakim zatem "silnikiem z gamy Corsy" będzie kolega superglide z punktu widzenia właściciela 159 z silnikiem benzynowym 3.2?
    oczywiście, że kolega Superglide pojechał po bandzie :-)
    To był żart/prowokacja.
    Z punktu widzenia właściciela 3.2 diesel 2,4 to beznadziejny, bezpłciowy i bez duszy motor, niby duży, ale jednak ropniok. To jak TSI od VW, niby z turbo i literki na klapie są, ale to podłe i mikre 1.2 ...
    Co do 3.2 to przymknąłbym oko nawet na jego pochodzenie, ma ładne brzmienie, ale spalanie na poziomie maserati V8 to trochę przesada :-)
    Co do motoru 1.9 MJ, to bardzo go sobie chwaliłem, przejechałem w 4 lata prawie 250 tys. km, silnik był najmocniejszym punktem poprzedniej alfy.
    Ostatnio edytowane przez superglide ; 26-10-2010 o 02:18

Podobne wątki

  1. Ile Wam palą 1.9jtd?
    Utworzone przez Sewojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 22-02-2020, 13:10
  2. [159] Ile palą Wasze 2.4 JTDm Q-Tronic z napędem FWD?
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-01-2020, 18:47
  3. [GTV] Ile palą wasze TS ?
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 01:06
  4. Ile wam palą wasze 156 jtd? :d
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:58
  5. [159] Ile Wam palą Wasze 159?
    Utworzone przez pr0k0p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory