Strona 24 z 48 PierwszyPierwszy ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 477

Temat: Blue&Me upgrade i zmiana języka

  1. #231
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Wejdź na stronkę blueandme.net w dziale download po wybraniu samochodu znajdziesz plik do pobrania do uaktualnienia języka. Po ściągnięciu wypakowujesz pliki na pendriva sformatowanego w FAT32. Następnie podpinasz go do gniazda w samochodzie. Aktualizacja powinna rozpocząć się automatycznie.

    Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
    Wielkie dzięki! Spróbuję i dam znać czy działa.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ciekawe ile razy było to już napisane w tym temacie wcześniej
    Niestety przyznam się bez bicia dziś nie miałem siły już czytać tych 20 stron (jawne przyznanie się do lenistwa...) mam nadzieję, że zostanie mi odpuszczone...

    Edit:
    Udało się. Wersja 5.6 i po polsku :-)
    Ostatnio edytowane przez djrobertos ; 22-03-2016 o 00:03

  2. #232
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Witam, też niedawno robiłem upgrade do PL i nowego softu. Jedyna różnica, jaką zauważyłem to taka, że przestało mi czytać audiobooki w mp3 z Audioteki. Musiałem konwertować na wav. Podejrzewam jakieś zabezpieczenia, choć pliki są legalne. Zastanawiam się, czy nie dałoby się przywrócić poprzedniej wersji softu (albo wgrać jakąś starszą). Na stronie B&M procedura przewiduje automatyczne wykrycie systemu, więc nie wiem skąd wziąć starszą.


    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  3. #233
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Dołożyłem do Alfy moduł B&M pierwszej generacji bez media playera z dodatkowym gniazdem usb z przodu, radio bez mp3 z przyciskiem SRC, auto z 2016r. Przy próbie wejścia do menu mam komunikat "english language unavailable". Próbowałem dograć język angielski z paczki z bluandme.net ale wtedy jest komunikat "USB Data Configuration Error". Z FAQ na stronie bluandme.net oznacza to złą wersje paczki językowej. Ktoś z Was ma może B&M pierwszej generacji w alfie do 2006r. i robił aktualizację? A może to wina pamięci usb? Próbowałem już z 9ma pendrivami i na każdym to samo. Formatowałem do FAT i FAT32.
    Poniżej log z AlfaOBD jaki zgłasza B&M. Umie ktoś odczytać z niego jaką mam wersję oprogramowania aktualnie wgraną? 5.2?
    __________________________
    Testowana centralki: Convergence Marelli/Microsoft
    ___________________
    05/04/2016 05.25.53.965
    Informacje o centralke:
    Numer rysunku FIAT: 60699960
    Nuemr HW: 05035503811
    Wersja HW: 03
    Numer SW: 0005.1
    Wersja SW: 5235
    Numer homologacji: 021089
    Kod ISO: B583868598
    Data zaprogramowania: 12/01/2006
    __________________________
    Jezyk Kraju: Nieznany
    Antena GPS: Nieobecne
    Antena GSM: Nieobecne
    Modul GPS: OK
    Modul GSM: OK
    Funkcjonow. Pamieci EEPROM: OK
    Mikroprocesor: OK
    Modul Bluetooth: OK
    Stan Bezpiecznika +30: OK
    Sposob zasilania (Logistic Mode): Normalne
    Przycisk Up: Zwolnione
    Przycisk Down: Zwolnione
    Przycisk Telefonu: Zwolnione
    Przycisk Source: Zwolnione
    Przycisk Mute: Zwolnione
    Przycisk Voice: Zwolnione
    Przycisk wzywania pogotowia (SOS): Zwolnione
    Klawisz F1: Zwolnione
    Klawisz F2: Zwolnione
    Klawisz F3: Zwolnione
    Klawisz INFO: Zwolnione
    Przycisk menù nawigatora(NAV): Zwolnione
    Temperatura centralki: 47 °C
    Napiecie wewnet. centralki: 12.8 V
    Stan klucz/przycisk: Zapalone
    Stan centralki: Faza rozruchu
    Niskie zuzycie
    Typ uruchamiania: Klucz na biegu
    Wersja kalibrowania: 000000150000000500000001000014730000000003
    Ostatnio edytowane przez sliver001 ; 08-04-2016 o 11:43

  4. #234
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie wiem czy da się język angielski zaktualizować językiem angielskim. Spróbuj wgrać j.polski.... nie pozostaje Ci nic innego jak próbować innymi pendrive'ami.
    Jak "wejdzie" język to możesz próbować aktualizować soft... aczkolwiek jeśli telefon się paruje to nie ma potrzeby (prawdopodobnie aktualizacje "dodają" tylko nowsze telefony/ nowsze standardy BT).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #235
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Próbowałem z wieloma już pendive'ami i za każdym razem ten sam komunikat. Wgrywałem na czystą pomięć oprócz angielskiego też dwa polskie - jeden ze strony blueandme a drugi to jakaś stara wersja dedykowana dla wersji 5.2 Bez pozytywnego skutku. Być może do wersji z portem usb z przodu obudowy jest jakaś inna paczka aktualizacyjna... Ktoś z Was robił jakiś upgrade tej wersji modułu?

  6. #236
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Witam ma ktos pomusl dlaczego stychac ta pania tylko w prawych glosnikach tyl i przod .Centrala jest z gniazdem na przodzie w schowku re sorobilem i podpiera pod zolta kosc

  7. #237
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawelek_S Zobacz post
    Witam ma ktos pomusl dlaczego stychac ta pania tylko w prawych glosnikach tyl i przod .Centrala jest z gniazdem na przodzie w schowku re sorobilem i podpiera pod zolta kosc
    Przepraszam, jeśli głupio pytam, ale czy sprawdziłeś balans L-R w radio?

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  8. #238
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaJunior Zobacz post
    Przepraszam, jeśli głupio pytam, ale czy sprawdziłeś balans L-R w radio?

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka
    Kolga Pawelek_S dokładał centralkę B&M (chyba ta bez Media Playera), a samo radio ma też inne niż oryginalnie, więc konfiguracja trochę niestandardowa i kto wie jak to zagada.
    [MENTION=43407]Pawelek_S[/MENTION], trochę robisz w tym temacie OT. Próbowałeś przestawić w MES/Proxi Audio Output na Mono/Tel-analog? Może Twoja centralka jest po prostu mono i dlatego nawet na pinach wyjścia teoretycznie stereo (nowszych centralek, ale niekoniecznie w Twojej) masz ciągle jeden kanał? Połączenie na zieloną wtyczkę mini-iso chyba masz też zrobione, więc w razie czego parę chwil roboty MESem sprawdzić czy ruszy na 2 głośniki przez drugi interfejs. I tak z telefonu(rozmowa) dźwięk jest mono, więc nic nie zyskasz podłączając przez wejście stereo. A jak nie zagada, to tak jak pisałem w innym wątku o B&M, wróć na Stereo/CAN tel-mute, przepnij okablowanie sygnału audio tak żebyś miał działający kanał podłączony na oba kanały wejściowe radia i już musi zagadać (no chyba że masz coś w radiu uwalone, albo błąd/uszkodzenie w kablach które dorabiałeś).

  9. #239
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Kolga Pawelek_S dokładał centralkę B&M (chyba ta bez Media Playera), a samo radio ma też inne niż oryginalnie, więc konfiguracja trochę niestandardowa i kto wie jak to zagada.
    [MENTION=43407]Pawelek_S[/MENTION], trochę robisz w tym temacie OT. Próbowałeś przestawić w MES/Proxi Audio Output na Mono/Tel-analog? Może Twoja centralka jest po prostu mono i dlatego nawet na pinach wyjścia teoretycznie stereo (nowszych centralek, ale niekoniecznie w Twojej) masz ciągle jeden kanał? Połączenie na zieloną wtyczkę mini-iso chyba masz też zrobione, więc w razie czego parę chwil roboty MESem sprawdzić czy ruszy na 2 głośniki przez drugi interfejs. I tak z telefonu(rozmowa) dźwięk jest mono, więc nic nie zyskasz podłączając przez wejście stereo. A jak nie zagada, to tak jak pisałem w innym wątku o B&M, wróć na Stereo/CAN tel-mute, przepnij okablowanie sygnału audio tak żebyś miał działający kanał podłączony na oba kanały wejściowe radia i już musi zagadać (no chyba że masz coś w radiu uwalone, albo błąd/uszkodzenie w kablach które dorabiałeś).
    Mogą też być pozamieniane kanały w kostkach jeśli to jakaś rzeźba. Najłatwiej sprawdzić przestawiając balans/fader w radio np całkiem na lewo/przód i ma grać tylko lewy przedni głośnik. I tak po kolei.
    Kolega pisze, że grają mu 2 kanały (PP i PT), więc może "pani" powinna gadać tylko przez przednie 2 kanały, tylko kabelki są pozamieniane.

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  10. #240
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaJunior Zobacz post
    Mogą też być pozamieniane kanały w kostkach jeśli to jakaś rzeźba. Najłatwiej sprawdzić przestawiając balans/fader w radio np całkiem na lewo/przód i ma grać tylko lewy przedni głośnik. I tak po kolei.
    Kolega pisze, że grają mu 2 kanały (PP i PT), więc może "pani" powinna gadać tylko przez przednie 2 kanały, tylko kabelki są pozamieniane.

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka
    Nie sądze zeby mial zle ustawion balans, chyba przelaczal na radio. Instalację radia kolega Pawelek_S ma oryginalną, dorabial tylko instalację do centralki B&M, a ta nie ma przód/tył, tylko stereo a na innych pinach mono z analogowym przelaczaniem na rozmowe. Podejżenie jakie mam to że jego centralka jest tylko do telefonu i może nie miec drugiego kanalu (bo telefoniczne rozmowy są mono), i moze normalnie w jego instalacji laczy sie ja przez drugi port - piny 7,8,9 w mini-iso radia. Chyba z tydzien temu juz mu o tym pisalem w innym watku, tutaj robi sie OT - piszemy nie na temat. Moze wiec dajmy Pawelkowi sprawdzic przekonfigurowanie B&M/radia na ten port mono, a potem najwyzej bedziemy dyskutowac w odpowiednim watku co dalej, a nie zasmiecac ten.

Podobne wątki

  1. [156] Zmiana języka w komputerze
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 22:54
  2. Zmiana języka na komputerze..
    Utworzone przez skwaros w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 20:39
  3. [159] Zmiana języka radionawigacji
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 23:43
  4. Zmiana języka menu
    Utworzone przez Stiven w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory