Strona 4 z 37 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post

    Ostatni punkt jest słabo przetłumaczony na polski (po angielsku to jest "emergency unlocking of electronic key from ignition switch"), ale według mnie on nie oznacza możliwości uruchomienia samochodu, a tylko awaryjne wyjęcie kluczyka elektronicznego.
    Masz rację. To chodzi o przypadek, gdy ząbki blokujące elektroniczną część kluczyka nie chcą go wypuścić ze slotu z jakichś przyczyn. Wsadzając grot w ten przewidziany otwór można ręcznie odblokować te ząbki i wyjąć kluczyk. Nie ma możliwości, żeby auto odpalić... samym grotem

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Nie ma możliwości, żeby auto odpalić... samym grotem
    Ano nie ma. Sprawdzałem już to przy okazji szaleństw rozrusznika (żeby wyeliminować inne możliwości). Kluczyk elektroniczny musi być w gnieździe, innej opcji nie ma.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Ohapara
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Trójmiasto / Brodnica
    Auto
    Bella 159 1.9jTDM była/ Giulietta 1,4 TB była/ Mito 1.4 t-jet Jest!
    Postów
    72

    Domyślnie

    U mnie wymiana akumulatora i baterii w kluczyku nie pomogła... walczę dalej z tym komunikatem... kolejny krok: kostka przy pedale

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Wczoraj, także i mnie nawiedził ten napis, co ciekawe wyciągnięcie i włożenie kolejnych parę razy kluczyka nie dawało żadnej reakcji, cały czas brak reakcji na liczniku poza tym wrednym komunikatem. Dopiero po odpaleniu auta z tym błędem i zgaszeniu, błąd już się nie pokazał do tej pory.
    Czujnik sprzęgła u mnie na pewno odpada bo takowego nie posiadam z racji tego, że mam automat.

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar IceTea
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    159 1.9 / 150KM / 2008
    Postów
    17

    Domyślnie

    Też miałem ten komunikat i ikonkę od zakupu Alfy, jednak od dwóch dni błąd już się nie wyświetla, u mnie musiało to wynikać z jakiegoś uszkodzenia blokady kierownicy, bo wcześniej w ogóle się nie blokowała, a teraz chyba przez zimno () blokada sama się naprawiła, i mam nadzieje że tak już pozostanie

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Nie licz na to Czasem jest tak, że błąd nie pojawia się przez tydzień a nawet dwa, a potem znowu jest to samo.

  7. #37
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Biała/Płock
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mam problem w mojej alfie po zakupie (lipiec 2013) wyskakiwał właśnie ten komunikat. Po wymianie alternatora w październiku i akumulatora (Centra Futura) w listopadzie, problem zniknął, jednakże ostanio znowu wrócił. Czy wina może być po stronie słabej baterii w kluczyku? Myślałem również, że to może wina aku, że przez zimę trochę podupadł na zdrowiu (chociaż o niego dbałem, ale wiecie jak to czasem bywa), więc go podładowałem, lecz problem nie zniknął. Jutro jeszcze podjadę na warsztat zobaczyć czy mam ładowanie bo może znowu altek jakieś kaprysy ma.

  8. #38
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Miałem taki problem 6 miesięcy temu . Zapaliła się kontrolka z kierownicą i kluczykiem . jak zgasiłem wyskoczył taki sam komunikat jak uwas . Kierownica zablokowana , elektryka oprocz radia nie działała i kluczyka nie mogłem wyjąć, Auto na lawetę. W ASO po pewnym czasie(
    pominę kilka rzeczy )..... doszli do wniosku żeby usprawnić wiązkę kabli i pinów przy body komputerze (tak to nazwali) . Odebrałem i było ok do następnego dnia kiedy to znowu ten sam komunikat ...przyjechał mechanik z aso i wymienił bezpiecznik nr 25 (u mnie zółty mniej więcej na środku) , problem zniknął i od tamtej pory już się nie pojawił .

    Może u was coś innego ale sprawdzcie ten bezpiecznik albo wiązkę przy body. U mnie póki co wszystko ok juz pół roku


    I jeszcze jedna uwaga , za pierwszym razem zanim pojawiła się kierownica z kluczykiem na wyświetlaczu opuszczałem szyby , ... Za drugim razem opusciłem szybę przy włączonym zapłonie w garażu i jak chciałem odpalić to wtedy wyskoczył komunikat że nie rozpoznaje kluczyka

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Z ciekawości sprawdzę jutro. Dzięki za info.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wieczny2002
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Sundern, DE
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    30

    Domyślnie

    i u mnie również ostatnio zaczął się pokazywać ten komunikat.
    Wcześniej przy wsiadaniu do auta zauważyłem, ze nawet przed włożeniem kluczyka do gniazda zapalał się już ten komunikat.
    Teraz tylko podczas wyciągania kluczyka z gniazda (próbowałem oba kluczyki).

    - Kierownica normalnie się blokuje
    - po wyciągnięciu kluczyka słychać buczenie jakby jakiś siłowników z okolicy grodzi, oraz odgłos powiedzmy przeskakiwania tryba. trwa to ok 30 sek. i mam wrażenie jakby była to powtarzająca się próba.

    Z tego, co się doczytałem w tym i innych watkach, są 3 możliwości:
    1. czujnik położenia pedału sprzęgła
    2. centralka blokowania kierownicy
    3. czytnik kodu kluczyka

    Ma ktoś jakieś propozycje, jak można zdiagnozować w/w rzeczy?

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory