Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 95

Temat: Kontrolka akumulatora

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    No przecież piszę, że tylko jeśli pasek jest uszkodzony.
    no widzę



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dżuliano
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Żary
    Auto
    AR 159 1.9JTDm | AR147 1.6TS
    Postów
    33

    Domyślnie

    Komplenty rozrzad był robiony jakieś 8 tysięcy temu. Może śmieszne pytanie, ale jestem laikiem: to koło pasowe i pasek też powinno być wtedy zmienione?

  3. #53
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    A był jakieś oznaki zużytego koła? Jakieś popiskiwania przy odpaleniu (szczególnie jak była wilgoć)? U mnie w 2.4 jtd zaraz po zakupie tak właśnie było. Poprzedni właściciel jeździł od mechanika, do mechanika. Zmieniali co chcieli, kombinowali, wymieniali paski itd. Każdy filozofował, a na koniec powiedzieli, że "ten typ tak ma", i żeby się nie przejmować, bo po kilku sekundach piszczenie ustaje.
    Ja kupiłem samochód, pojechałem do pierwszego mechanika. Przeczytałem na forum, że to koło pasowe, ale ten się upierał, że jest OK. Drugi mechanik (autka.pl) -> wymienili koło pasowe, i już wiem, że nie będę szukał innego mechanika Na tych samochodach trzeba się znać. I byle golfiowy-mechanik, niestety nie wystarczy.

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dżuliano
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Żary
    Auto
    AR 159 1.9JTDm | AR147 1.6TS
    Postów
    33

    Domyślnie

    Nie było żadnych sygnałów, żeby tam coś się psuło czy było zużyte. Auto paliło tak samo - bez problemu. Tym większa niespodzianka wczoraj.
    Natomiast już tak bardziej offtopowo: stwierdzenie, że "ten typ tak ma" powinno być synonimem "nie znam się na tyle, żeby sobie z tym poradzić".

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

    Domyślnie

    U mnie w afie co jakiś czas pojawia się kontrolka aku, jak kupiłem to aku był szrot (możliwe że nadal jest) ale podratowałem go na prostowniku i w miarę trzyma, tylko dlaczego co jakiś czas chwile po odpaleniu pojawia się ta kontrolka? spadek napięcia na aku?
    Alternator ładuję po przyłożeniu miernikiem słabo bo na akumulatorze pokazuje ~12,9 i powoli rośnie, przy większych obrotach dobija dopiero do 14,5-15.
    Koniec aku czy alternatora?

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Kontrolka oznacza brak ładowania a nie brak napięcia na akumulatorze. Jeśli świeci po odpaleniu auta to możliwe, że napięcie aku jest za niskie do pełnego wzbudzenia alternatora. Skoro wiesz że aku nie domagał to ja bym go wymienił zanim ubijesz w ten sposób alternator (spalisz mostek przez złe wzbudzenie).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

    Domyślnie

    Akumulator wymieniony, teraz kolejny problem tym razem 100% alternator, a mianowicie czy ktoś spotkał się z objawem że po odpaleniu zapala się kontrolka akumulatora, jednak po chwili jazdy i wkręceniu Alfy na wyższe obroty kontrolka gaśnie i już się nie pojawia.
    Czy to ma związek z tym zbyt niskim napięciem do wzbudzenia alternatora? Chociaż aku nowy, dziś wymieniony.

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tak ja miałem kilka razy taki objaw, jakoś na miesiąc przed tym jak alternator się zfajczył w czasie jazdy. Ja bym go sprawdził i ew. zrobił, bo u mnie padł w taki sposób, że nie miałem żadnych błędów (również nie miałem kontrolki ładowania) aż napięcie na aku spadło na tyle, że zawiesiło się na raz pół samochodu (ABS disconnected, poduszki error, zegary na desce stanęły tak jak były, ale najgorsze że po puszczeniu gazu auto dalej sobie jechało jak wcześniej!) przy ~150 na esce.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

    Domyślnie

    I dalej mam problem, tak jak pisałem akumulator nowy (Varta 72ah data produkcji z przed miesiąca), więc nowy. Alternator wyciągnięty, dany do sprawdzenia i wszystko jest sprawne, prawdopodobnie nowy bo wszystko w środku i z zewnątrz wygląda na nowe powiedzieli w serwisie.
    Natomiast kontrolka się zapala. Po przegazowaniu i wkręceniu auta na wyższe obroty powyżej 3tys kontrolka przestaje świecić i jest dobrze do kolejnego odpalenia. Czasem po ponownym odpaleniu jest dobrze a czasem to samo.
    Mechanik stwierdził że wina komputera i kazał jechać do elektromechanika aby to sprawdzili.
    Miał ktoś podobny przypadek?

    Ktoś w ogóle ma pojęcie jak idą przewody do wzbudzenia alternatora? Gdzie sprawdzać? Co sprawdzać?
    Ostatnio edytowane przez boobas00 ; 22-09-2016 o 12:48

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

    Domyślnie

    Dodatkowo byłem dziś u tego elektromechanika i stwierdzili że jest za niskie napięcie do wzbudzenia alternatora, coś 2V zamiast 5V czy jakoś tak. Twierdzą że trzeba to zmienić w komputerze.
    Ale wątpie żeby się coś samo poprzestawiało?
    Czy przyczyną może być przetarty kabel od wzbudzenia? Wymieniać go zanim dam do zmiany tych napięć do elektryka?

Podobne wątki

  1. Kontrolka akumulatora JTD
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 14:16
  2. Kontrolka Akumulatora JTD 16V
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 20:45
  3. [159] kontrolka akumulatora
    Utworzone przez gorky_11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 15:12
  4. Kontrolka akumulatora
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:26
  5. kontrolka akumulatora...
    Utworzone przez ivka w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory