Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wyrzuciło olej przez bagnet

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie Wyrzuciło olej przez bagnet

    Witam, dzisiaj rano miałem -23 stopnie, Alfa zapaliła jak zwykle od pierwszego razu. Po przejechaniu 40km i ponownym odpaleniu auta, wskaźnik oleju pokazał tylko dwie kreski. Otworzyłem maskę i mało się nie przewróciłem, bagnet od oleju był wysunięty i wszędzie olej,olej,olej.... Teraz Alfa stoi u mechanika, sprawdził odmę, było trochę wody, ale nie żeby była zapchana, ale ten olej, jak to wyczyścić!
    Wytrzeć ile się da i umyć wiosną silnik, czy można tak jeździć?
    Co jeszcze może być przyczyną wysmarkania oleju?
    Ps. Olej lać do znaku max czy pośrodku min i max?
    Ale serce mnie boli.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    kosmetykaaut.pl

    temat z myciem silnika poczytaj
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzik2908 Zobacz post
    Co jeszcze może być przyczyną wysmarkania oleju?
    Chyba to jednak właśnie odma, przy tych mrozach to niestety częsty problem w różnych autach (zwłaszcza w VW), ale w 159 pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem...

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Niecały tydzien temu zdarzyło mi sie to samo.Wysunęło bagnet i wychlapało sie trochu oleju,ale zacznę od poczatku.-18 stopni,zapalam samochód,odpalił od pierwszego,wracam do domu na papieroska pozwalając sie silnikowi troszku zagrzac.Wypaliłem wsiadam do samochodu i jade.Ujechałem 2 km zatrzymuje sie przy pobliskim sklepie i zauważam ze po zatrzymaniu dogoniła mnie chmura dumu wydostająca sie z mojego samochodu której podczas jazdy nie widziałem bo nie spoglądałem w lusterka.Nie zgasiłem samochodu tylko czym predzej zawróciłem i dojechałem do domu.Wjechałem na podwórko i nie gasząc samochody próbowałem ocenić co sie stało,po chwili wyświetlił sie piszczący komunikat o braku cisnienie samrowania w silniku.Błyskawicznie ją zgasiłem.W niepewnosci byłem kilka dni bo nie próbowałem jej zapalac.Po kilku poradach(problem dotyczył niedrozności odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika-odma)wstawiłem samochód do ciepłego garażu i po 6 godz.odpaliłem zalewając wczesniej silnik olejem.Zapaliła błyskawicznie,-dla bezpieczenstwa zapaliłem ją na otwartym wlewie olej(nie byłem pewien czy ogrzanie samochodu usnęło usterkę)pozwoliłem jej sie nagrzać,wlew zakręciłem i pojechałem na próbe.Poczatkowo przez jakieś 10km dymiła nisamowicie(wypalała zgromadzony wczesniej olej z układu wydechowego),później dymienie ustało i wszystko wróciło do normy.Silnik pracuje jak dawniej aczkolwiek czy turbina tego nie odczuła to nie wiem,-na pewno trochu tak,podobnie jak silnik,-kilka sekund braku cisnienia smarowania nie jest bez znaczenia.Pozdrawiam wszystkich.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanleyma Zobacz post
    Poczatkowo przez jakieś 10km dymiła nisamowicie(wypalała zgromadzony wczesniej olej z układu wydechowego),później dymienie ustało i wszystko wróciło do normy.Silnik pracuje jak dawniej aczkolwiek czy turbina tego nie odczuła to nie wiem,-na pewno trochu tak,podobnie jak silnik,-kilka sekund braku cisnienia smarowania nie jest bez znaczenia.Pozdrawiam wszystkich.
    ale skąd się wziął olej w układzie wydechowym? to,że wywaliło bagnetem przy zapchanej odmie to rozumiem, ale w dolocie/wydechu nie powinno go byc.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    ale skąd się wziął olej w układzie wydechowym? to,że wywaliło bagnetem przy zapchanej odmie to rozumiem, ale w dolocie/wydechu nie powinno go byc.
    No właśnie, jak już to powinno dymić spod maski...

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Problem z zatkana odma bardzo często doprowadza do przedostania sie oleju przez turbine albo do wydechu albo do interculera albo i tu i tu.Czasami po zatkanej odmie turbina nadaje sie do wymiany,na szczeście u mnie turbo na razie działa.

    ---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

    Dzieje sie tak ponieważ podawany pod cisnieniem olej do smarowania turbiny nie może swobodnie spłynąć do miski olejowej z powodu zbyt wysokiego cisnienia tam panujacego.Wtedy mając dwa inne wyjścia wybiera albo inerculer albo wydechNa szczęście wywaliłem już dawno FAP-a bo koszta by były spore

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Czy zbyt duży poziom oleju tzn. powyżej max, mógłby być przyczyną przy tak dużym mrozie (ponad -20 stopni)wyrzucenia oleju przez bagnet?
    Napiszcie proszę, jaki powinien być poziom oleju:między znakami min i max, czy na max i jak to się ma do wskaźnika na wyświetlaczu.
    Instrukcja mówi: Olej powinien zawierać się między znakami min i max, jeżeli brakuje dolać do max.
    Jestem zakręcony niczym domek ślimaka.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Na pewno poziom oleju nie powinien być wyższy niż max. Niektórzy twierdzą, że idealny to tak 3/4 między min a max.

Podobne wątki

  1. [159] Wywala olej przez filter oleju.
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 13:31
  2. [MiTo] cieknący olej ze skrzyni biegów przez luźną lewą półoś
    Utworzone przez Tomasz(titek) w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 12:21
  3. wyciek oleju przez bagnet
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 14:27
  4. bierze olej ,ale nie przez pierscienie i uszczelniacze
    Utworzone przez qtaz83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:31
  5. [147] Olej wessany przez turbine
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory