Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: turbina - prośba o poradę

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar zemsta
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    159 JTDm 2008
    Postów
    16

    Domyślnie turbina - prośba o poradę

    cześć
    dzisiaj w Alfie 159 jtdm 8v nagle usłyyszałem dziwne stuknięcie
    spadła moc, przestało ładować turbo, dym z rury - jakbym jechał parowozem

    doczołgałem się do mechanika pierwszego z brzegu - żeby zobaczył o co cho - i właśnie zadzwonił, że padła turbina - łopatki pogięte itp.
    słabo się znam na autach - więc proszę o poradę
    ile może kosztować taka turbina? kupować to samemu w sklepie, czy zdać sią na mechanika.
    wymianiać u tego przypadkowego, czy mogę z takim autem kulać się 330 km do Pabla, gdzie normalnie serwisuję?

    z góry dzięki za podpowiedzi

    bartek

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Sugeruję pokulaj się do PABLO. Warto pomęczyć się ... w Twoim przypadku na lawecie.
    Ja osobiście mam bardzo złe doświadczenia z przypadkowymi serwisami ... choć w moim przypadku była to OCTAVIA i przygoda z ASO z Ostrowa Wlkp.
    Ostatnio edytowane przez por.Jaszczuk ; 01-03-2012 o 21:52

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie

    Jeżeli pewne ,że to turbina to zregeneruj ją-coś w granicach 900 zł,albo jakaś pewna używka,ale z tym może być ciężko.Pogadaj dobrze z tym mechaniorem i niech działa.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    A ja sugeruję skontaktuj się z "naszym" Tomkiem z Krakowa, ma turbiny to może się wymienicie za dopłatą.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał zemsta Zobacz post
    cześć
    dzisiaj w Alfie 159 jtdm 8v nagle usłyyszałem dziwne stuknięcie
    spadła moc, przestało ładować turbo, dym z rury - jakbym jechał parowozem

    doczołgałem się do mechanika pierwszego z brzegu - żeby zobaczył o co cho - i właśnie zadzwonił, że padła turbina - łopatki pogięte itp.
    słabo się znam na autach - więc proszę o poradę
    Trzeba wymienić całe wnętrze - wirnik, uszczelniacze, z Twojej turbiny zostanie tylko obudowa. Generalnie wymiana turbiny, żeby po wymianie następna się nie rozleciała za szybko, nie jest ani tania, ani prosta - trzeba obowiązkowo wypłukać cały układ dolotowy i wydechowy z oleju (żeby Ci opiłki z łopatek turbiny nie przytkały kanałów w nowej turbinie, ani żeby nie zeszlifowały gładzi cylindrów, pompowane z intercoolera w kolektor i do cylindrów). DPF, jeśli to przeżył - to porządnego płukania specjalnym środkiem, albo wkrótce będziesz go niestety musiał usunąć. Micha olejowa do zrzucenia, do wyczyszczenia, profilaktycznie zdjąłbym panewki, żeby je obejrzeć - jeżeli na skutek próby kompresji oleju w cylindrze tłok nie miał już miejsca, żeby przejść przez górny punkt swojego położenia - wtedy na panewce zostanie odciśnięty delikatny ślad od wału, albo powstanie lekki luz - nie usłyszysz tego na pracującym silniku, ale po 3-5 tysiącach kilometrów obróci panewkę.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Trzeba wymienić całe wnętrze - wirnik, uszczelniacze, z Twojej turbiny zostanie tylko obudowa. Generalnie wymiana turbiny, żeby po wymianie następna się nie rozleciała za szybko, nie jest ani tania, ani prosta - trzeba obowiązkowo wypłukać cały układ dolotowy i wydechowy z oleju (żeby Ci opiłki z łopatek turbiny nie przytkały kanałów w nowej turbinie, ani żeby nie zeszlifowały gładzi cylindrów, pompowane z intercoolera w kolektor i do cylindrów). DPF, jeśli to przeżył - to porządnego płukania specjalnym środkiem, albo wkrótce będziesz go niestety musiał usunąć. Micha olejowa do zrzucenia, do wyczyszczenia, profilaktycznie zdjąłbym panewki, żeby je obejrzeć - jeżeli na skutek próby kompresji oleju w cylindrze tłok nie miał już miejsca, żeby przejść przez górny punkt swojego położenia - wtedy na panewce zostanie odciśnięty delikatny ślad od wału, albo powstanie lekki luz - nie usłyszysz tego na pracującym silniku, ale po 3-5 tysiącach kilometrów obróci panewkę.
    Pewnie masz racje,ale kto mu to zrobi tak naprawde porządnie,no i za ile?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mista Zobacz post
    Pewnie masz racje,ale kto mu to zrobi tak naprawde porządnie,no i za ile?
    Ja mam trochę daleko A nie chciałbym, żeby takim autem ktokolwiek gdziekolwiek jechał - zostaje transport na lawecie.
    Sama naprawa turbosprężarki nie jest droga - da się to przy takim stopni zdemolowania zamknąć w 1200-1300 PLN z gwarancją. Do tego dochodzi koszt demontażu/montażu (ok. 400 PLN), demontaż IC i wydechu + czyszczenie DPF (ok. 200 PLN), demontaż miski olejowej i weryfikacja stanu panewek (też ok. 200 PLN + ok. 300 PLN za komplet nowych panewek, jeśli będzie coś z nimi nie tak), olej, filtr (ok. 170 PLN komplet) - gdzieś w okolicach 2500 PLN się to zamyka. Jeżeli DPF jest zabity - to dodatkowo 1000 za jego usunięcie. Tak to mniej więcej cenowo powinno wyglądać, jeśli ma być zakończone daniem gwarancji na tą usługę.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    No zemsta, to wygląda na zemstę Alfy. Dobrze Ją traktowałeś?

Podobne wątki

  1. 147 prośba o poradę
    Utworzone przez pan bebek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 10:04
  2. Prośba o poradę
    Utworzone przez kamyk w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 12:13
  3. AR 164 2.0TB - prośba o poradę
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-01-2011, 11:44
  4. GTV - prośba o poradę
    Utworzone przez akiryz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory