Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: AR 159 2.0 JTDM 170 KM - Check Engine - P2563

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie AR 159 2.0 JTDM 170 KM - Check Engine - P2563

    Witam,
    Posiadam Ar 159 2.0 JTDm 170KM, rocznik 2011, przebieg 75000 km. Na pokładzie jest nadal cała ekologia (DPF, EGR itd). Ponadto, mam podłączony DPFMonitor od kolegi z Forum.

    Dziś rano jadąc autem, sprawdziłem w DPF Monitorze ze zapchanie filtra jest około 90%, więc udałem się na autostradę celem przepędzenia autka, by się wypalił filtr.
    Utrzymywałem w miarę wysokie obroty tak między 2600-3000 (4-5 bieg). Po około 15 km wypalanie się zaczęło, lecz po jakichś 2 minutach się przerwało (na wartości 75%zapchania filtra), wyskoczył CHECK ENGINE, auto straciło moc (przyspieszenie, bo nadal jechałem około 120 km/h ale nie było zbytniej reakcji na dodanie gazu) - szybko sprawdziłem DPFMonitorem błędy i wyskoczył mi błąd P2563. Po chwili, jak była możliwość zatrzymałem się, skasowałem błąd DPFMonitorem (mam wersję PRO) - musiałem dojechać do domu, a byłem daleko od czegokolwiek - auto odzyskało moc, po czym wróciłem na autostradę, gdzie po kolejnych 15km włączyło się znowu wypalanie, które już ukończyło się prawidłowo i auto jeździ ok.

    Proszę was o jakąkolwiek pomoc - co powinienem zrobić w tym przypadku.
    Proszę was o pomoc, gdyż - UWAGA - auto serwisuję w ASO Alfy w Gdańsku (Autoplus) i już w sierpniu miałem identyczny przypadek, ale wtedy pojechałem od razu do ASO i oni stwierdzili że: "nic się nie stało. auto w porządku", skasowali mi błąd i tyle.
    Nie znam się wybitnie na mechanice samochodowej, więc byłbym wdzięczny za jakiekolwiek uwagi.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Post ładny, ale wystarczyło wrzucić kod błędu w google. Czujnik w sprężarce wywala błędy "Turbocharger Boost Control Position Sensor Performance"

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Wiem co oznacza ten kod.
    Proszę o pomoc, co to oznacza praktycznie i co mam z tym z robić skoro ASO nie widzi problemu!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Raz, to mogłeś napisać co ten bład oznacza. Mniej szukania dla innych. Skoro jednak szukałeś, to powinieneś wyczytać, że jest to związane ze "sterowaniem" turbo. W ASO cię zlali (niestety ASO nie jest gwarancją dobrej obsługi), pojedź do innego mechanika. Prawdopodobnie trzeba się dobrać do turbo i dokładnie obejrzeć. Może zarosła zmienna geometria, czy czujnik się obluzował/uszkodził.

    EDIT:

    Wspominają też o zarośniętym EGR
    Ostatnio edytowane przez darkghost ; 08-01-2017 o 00:33

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Dzięki za tipa. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Tutaj jest chyba najlepszy wątek odnośnie tego (angielski wymagany)

    https://www.tapatalk.com/topic/49798...ed-oh-no-turbo

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post

    Dziś rano jadąc autem, sprawdziłem w DPF Monitorze ze zapchanie filtra jest około 90%, więc udałem się na autostradę celem przepędzenia autka, by się wypalił filtr.
    Kolego jak będziesz się ciągle udawał na autostradę przepędzić auto to na paliwo nie zarobisz. DPF przepala się również bezproblemowo na postoju. Wystarczy tylko zwrócić uwagę przy każdym planowanym wyłączeniu silnika czy obroty na obrotomierzu nie są podwyższone.

    objaw wypalania - rurowy dźwięk i wskazówka obrotomierza przemiesza się patrz link 1

    http://zapodaj.net/e1fc26ee03c3e.jpg.html

    Po wypaleniu DPF-u wskazówka obrotomierza wraca na poprzedni poziom i ustaje rurowy dźwięk silnika.
    link nr 2

    http://zapodaj.net/6859791b631b8.jpg.html

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Kolego jak będziesz się ciągle udawał na autostradę przepędzić auto to na paliwo nie zarobisz. DPF przepala się również bezproblemowo na postoju.
    Pewny jestes ze bezproblemowo ? jak sie stoi na postoju z wolnymi obrotami to komputer zglasza wypalanie dpf - pojawia sie ikonka dpf na wyswietlaczu. Trzeba wtedy podniesc obroty aby zniknela. Dlatego lepiej robic to podczas jazdy - raz ze masz wyzsze obroty dwa ze masz dodatkowe chlodzenie oplywu powietrza.

    Wrazajac do bledu to zwiazany jest z turbo. Ja bym zaczal od wymiany (to tania opcja) wezykow od sterowania geometria. Wymien na silikonowe wszystkie gumowe czesci. zobacz czy sterowanie nie chodzi za ciezko - moze cos je blokuje?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał szaq Zobacz post
    Pewny jestes ze bezproblemowo ? jak sie stoi na postoju z wolnymi obrotami to komputer zglasza wypalanie dpf - pojawia sie ikonka dpf na wyswietlaczu. Trzeba wtedy podniesc obroty aby zniknela. Dlatego lepiej robic to podczas jazdy - raz ze masz wyzsze obroty dwa ze masz dodatkowe chlodzenie oplywu powietrza.

    Wrazajac do bledu to zwiazany jest z turbo. Ja bym zaczal od wymiany (to tania opcja) wezykow od sterowania geometria. Wymien na silikonowe wszystkie gumowe czesci. zobacz czy sterowanie nie chodzi za ciezko - moze cos je blokuje?
    Pisząc że masz ikonę na postoju a po ruszaniu znika to z tym wpietym modułem tak?

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Pisząc że masz ikonę na postoju a po ruszaniu znika to z tym wpietym modułem tak?

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    Modul mam ale ikona nie jest z niego. On innaczej wskazuje.
    Zdazylo mi sie kilka razy na wypalaniu ze jak stalem na swiatlach i mialem wypalanie (modul poinformowal), to na wolnych obrotach pojawila sie ikonka filtra dpf. W tym miejscu gdzie sa komunikaty ten maly kwadracik w lewym dolnym rogu. Po przygazowaniu znikalo. Spadalo i po przygazowaniu wracala ikonka. Po ruszeniu znikalo. Wydaje mi sie, ze podczas procesu wypalania kiedy komp nie jest w stanie zapewnic warunkow odpowiednich do wypalania to sygnalizuje, to w ten sposob. A raczej nie jest ich w stanie zapewnic na wolnych obrotach.

    Dpf mam sprawny. Zadnych problemoww, trasie spokojnie wypala sie co 900km a w miescie 300-400.
    Mieszana jazda co ok. 500-600km

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - podczas jazdy zapalił się 'Check engine' i silnik zgasł
    Utworzone przez Maxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 19:01
  2. [159] TBi. Check engine. Have engine checked x3 w czasie jazdy.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:33
  3. [159] Przepływomierz awaria,Check engine na wyświetlaczu 1.9 Jtdm 150km
    Utworzone przez wikos159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 16:59
  4. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  5. CHECK ENGINE po regenercji wtrysków JTDM
    Utworzone przez aschrob w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory