Strona 8 z 32 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 315

Temat: Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Jak macie możliwość to nagrajcie ten dźwięk i wklejcie

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    ALFO ROMEO 159 SW 1.9
    Postów
    82

    Domyślnie

    Mi ten dźwięk z czasem ujawnił się również podczas postoju z włączonym silnikiem oczywiście. Zauważyłem że jak samochód stoi na włączonym silniku i porusze kierownicą w lewo lub prawo o 1 obrót to się jakby nasila...a może to inny dźwiek...sam nie wiem daj znać co ustalicie z mechanikiem. Ja układ napędowy sprawdziłem i nic...

  3. #73
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    zabrze
    Auto
    Audi S8 D2.... Alfa 159 SW 1,9JTDM 16v
    Postów
    153

    Domyślnie

    pierwszy błąd jaki widze to ze kolega ma problem z okresleniem strony dzwieku....najpierw pisze ze lewa potem pisze o rozrzadzie ktory jest z prawej, potem cos o skrzyni ktora jest zlewej a zaraz pompie wspomagania ktora jest z prawej............kolega strone okresmay najlatwiej mowiac tak jak sie siedzi w aucie.......czyli prawa strona to rozrzad pompa kolo pasowe a lewa skrzynia......... jesli halasuje ci z prawej tak przypuszczam to napisz jeszcze czy jest to zalezne od obrotow czy dzwiek jest taki sam powyzej 30km/h

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał patryczek90 Zobacz post
    Mi ten dźwięk z czasem ujawnił się również podczas postoju z włączonym silnikiem oczywiście. Zauważyłem że jak samochód stoi na włączonym silniku i porusze kierownicą w lewo lub prawo o 1 obrót to się jakby nasila...a może to inny dźwiek...sam nie wiem daj znać co ustalicie z mechanikiem. Ja układ napędowy sprawdziłem i nic...
    U ciebie moze byc kolo pasowe, wlacz jeszcze klime i wylacz jesli dzwiek sie zmieni to najczescie uszkodzone w jtd jest kolo pasowe wału spojrz na nie i zoabcz czy chodzi rowno czy nie lata na boki albo gora dół.....

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    ALFO ROMEO 159 SW 1.9
    Postów
    82

    Domyślnie

    Kolego,
    Nie mam problemu z określeniem strony dźwięku, ale z nim to jest tak, że jak usiądę na fotelu pasażera to wydaje się że dźwięk jest z prawej strony, a jak na fotelu kierowcy to że z lewej dźwięki nie są zależne od obrotów silnika, a raczej od prędkości. Choć tak jak wspominałem, teraz to już nawet na postoju hałasuje...
    Dźwięk nasila się po przekroczeniu 30 km/h i minimalnie się zwiększa wraz z wzrostem prędkości. Klima nie ma wpływu na ten dźwięk...próbowałem już we wszystkie strony

  5. #75
    Użytkownik Embrion Avatar budyniek
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziś przy okazji wymiany tarcz i klocków z tyłu, mechanik zbadał tajemniczy dźwięk. Niestety nie mogłem wziąć udziału w jeździe testowej po wymianie, a mechanik zapewnił mnie, że przejechał 6km i nie ma żadnych podejrzanych dźwięków. "Czary mary, hokus pokus, abrakadabra" jak tylko wyjechałem na prostą po 100m dobrze znany już mi dźwięk pojawił się "znikąd" . Mam dwie wersje, albo ten typ tak ma (AR159 1.9 JTDm 16V @2008), albo dźwięki są poza zakresem słyszalności mechanika (w co wątpię, a mechanik specjalizujący się w AR).

    Postaram się nagrać i udostępnić kolegom na forum.
    Czy ktoś z Wrocławia, najlepiej właściciel tego samego model, ma ochotę przejechać się ze mną i zweryfikować czy to jest normalne brzmienie?
    Pozdrawiam. Krzysiek.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar chruma
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była i źle skończyła nero bella 159 1,9 JTDM 16v; jest Gtv 2.0TS
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał budyniek Zobacz post
    Czy ktoś z Wrocławia, najlepiej właściciel tego samego model, ma ochotę przejechać się ze mną i zweryfikować czy to jest normalne brzmienie?
    Pozdrawiam. Krzysiek.
    Możemy się umówić na randez-vous w tygodniu wieczorem mi pasi z reguły po 20, albo w sobotę. W mojej szumi klima/wentylator chyba, ale poszumi chwile i przestaje.

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    a poduchy silnika? skrzyni? może dwumas? jeśli dzwięk dochodzi z prawej strony wcale nie oznacza,ze defekt jest po tej samej stronie i na odwrót

  8. #78
    Użytkownik Embrion Avatar budyniek
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    11

    Domyślnie

    Wielkie podziękowania dla panów z serwisu IRBIS.
    Przy okazji podwożenia kolegi do serwisu jeden z panów zgodził się namierzyć tajemniczy dźwięk. Jak to stwierdził podczas jazdy "jakaś blaszka".
    Jak zaparkowaliśmy podszedł do lewego koła, przyłożył z pięści w koło i cisza.. potem w prawo i.. wyraźny dźwięk blachy, która wchodzi w wibracje.

    Osłona tarczy z prawej strony. Niestety nie było wolnego już dziś podnośnika, tak więc w tygodniu "wyprostujemy" blachę i dam znać.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek.

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    ALFO ROMEO 159 SW 1.9
    Postów
    82

    Domyślnie

    Koledzy,

    Jestem po konsultacji z kolejnym mechanikiem i muszę powiedzieć że trochę mnie to zbiło z tropu. Mianowicie po przejechaniu kilku km, mechanik stwierdził że dźwięk brzmi jak normalny szum od koła z tym że go nie powinno być w kabinie... Stwierdził więc że może być to brak jakiegoś elementu (być może nawet jakiejś śrubki, zaślepki) w przednim pasie pomiędzy komorą silnika, a kabina oraz zalecił mi wymianę nadkoli ponieważ obecną są już trochę poobcierane. Co o tym myślicie? Dodam że mechanik to chodząca legenda w trójmieście

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Hej! Chciałbym się podzielić swoim dźwiękiem. Mianowicie czasem podczas odpalania lub jazdy po wybojach słychać po stronie pasażera z przodu, w okolicy drzwi lub konsoli środkowej, dźwięk przypominający uderzanie luźnego elementu metalowego o inny. Próbowałem patentu z oklejaniem "prętu" od zamka drzwi taśmą izolacyjną ale nie pomogło to w żadnym stopniu. Co jeszcze można zrobić w tym zakresie? Pzdr.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  3. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory