Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 79

Temat: Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Miał być katalog a jakoś słabo to idzie... Ostatnio miałem okazję sprawdzić lub zamontować kilka modeli na moją 159 z dużym Brembo. Poniżej zdjęcia i dane techniczne.

    Rial: 7,5x17, ET 35, 5x110
    Ronal: 8x17, ET 35, 5x110
    CMS C4 ze zdjęć powyżej: 5x112, ET 28, 7,5x17
    MAK: 8x17, ET 30, 5x110
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180903_142249_vHDR_On.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	91.9 KB
ID:	251703   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180918_165946_vHDR_Auto.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79.3 KB
ID:	251704   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20181026_145209_vHDR_Autoaaaa.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	116.7 KB
ID:	251705   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20181023_225015_vHDR_Autoaaa.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	71.9 KB
ID:	251706   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180928_080727_vHDR_Auto_1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78.0 KB
ID:	251707  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180924_174332_vHDR_Auto.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	84.4 KB
ID:	251708  

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Jest słabo, bo jest uboga podaż. Spędziłem ostatnio kilka godzin wertując w necie felgi i na 5x110 wybór jest żałosny (już abstrahując od tego czy weszły by na Brembo). Niemal same wynalazki, które mają design jak z giełdy samochodowej (co niestety widać czasem po zdjęciach 159/Brer)... A juz jak się lubi niesymetryczne (5-7-9-11 ramion) to w ogóle padaka. A jeszcze jak ma się kategoryczną awersję do używania dystansów... szkoda gadać.

    Dla przeciwwagi powiem, że do Subaru pięknych felg jest multum, w tym takich wchodzących na "złote Brembo" które jest ekwiwalentem "dużego Brembo" w Alfach) - mam dwa super komplety, jedyne co musiałem do ich montażu dokupić, to odpowiednie pierścienie centrujące.

    Wygląda na to że jest się skazanym na fabryczne felgi, które są ok, no ale większość tych wózków jeździ na tym samym. Nuda...

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To kup felgi 5x112. Tego jest na pęczki. Montujesz je na śrubach pływających z atestem i po sprawie. Komplet nowych śrub od 120-180 zł.

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To kup felgi 5x112. Tego jest na pęczki. Montujesz je na śrubach pływających z atestem i po sprawie. Komplet nowych śrub od 120-180 zł.
    A w razie wypadku, kalectwa lub smierci zglaszasz się do producenta i luz.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    A w razie wypadku, kalectwa lub smierci zglaszasz się do producenta i luz.

    Najpierw poczytaj co to ABE oraz TÜV dla urządzeń oraz rozwiązań technicznych, zobacz sobie czy producenci nie stosują śrub pływających w takich przypadkach a potem szerz bzdury na forum.

    Przykładowo kupując w Niemczech (gdzie każdy wie, jak restrykcyjne są przepisy dotyczące przeglądów i dopuszczenia do ruchu) felgi do 156 zaproponowano mi kilkadziesiąt modeli z rozstawem śrub 5x100 i tzw zestawem montażowym, który składał się właśnie ze śrub pływających oraz pierścieni centrujących. Wszystko z dokumentacją techniczną potrzebną do przeglądu niemieckiego.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 28-10-2018 o 16:42

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No to ekstra, że ci zaproponowali, nie takie rzeczy proponują byle sprzedać.

    Szukam felg pasujących do auta, a nie wciskanych na siłę. Poza tym nie ufam takim rozwiązaniom, a w razie czego nie mam zamiaru użerać się z ubezpieczalnią.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    No to ekstra, że ci zaproponowali, nie takie rzeczy proponują byle sprzedać.

    Szukam felg pasujących do auta, a nie wciskanych na siłę. Poza tym nie ufam takim rozwiązaniom, a w razie czego nie mam zamiaru użerać się z ubezpieczalnią.

    Nie ma to, jak nie mieć pojęcia o czymś i dyskutować. Klasyka internetu "nie znam się... no to się wypowiem"

    Z jaką znów ubezpieczalnią? Co Wy macie jakieś obsesje na punkcie tych ubezpieczeń? Jeśli coś ma atest, homologację i jest dopuszczone do użytku, może być używane i nikt Ci tego ani na przeglądzie ani przy wypadku nie zakwestionuje.

    Ludzie nauczcie się czytać i analizujcie fakty a nie szerzcie jakieś wierzenia ludowe.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Tak trudno ci zaakceptować, że nie chcę jeździć na felgach które nie pasują do auta? Jak ci odpowiada jazda na wynalazkach, to sobie jeździj.
    Dla mnie mogą te śruby mieć atesty i być poświęcone przez papieża i eltona johna - nic mnie to nie obchodzi, chcę mieć pasujące rozstawem do piasty.

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Tak trudno ci zaakceptować, że nie chcę jeździć na felgach które nie pasują do auta? Jak ci odpowiada jazda na wynalazkach, to sobie jeździj.
    Dla mnie mogą te śruby mieć atesty i być poświęcone przez papieża i eltona johna - nic mnie to nie obchodzi, chcę mieć pasujące rozstawem do piasty.
    To sobie szukaj ale nie pisz bzdur wyssanych z palca. Ja Ci nic nie wmawiam tylko podaję rozwiązania bezpieczne i stosowane od lat.

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Najpierw poczytaj co to ABE oraz TÜV dla urządzeń oraz rozwiązań technicznych, zobacz sobie czy producenci nie stosują śrub pływających w takich przypadkach a potem szerz bzdury na forum.

    Przykładowo kupując w Niemczech (gdzie każdy wie, jak restrykcyjne są przepisy dotyczące przeglądów i dopuszczenia do ruchu) felgi do 156 zaproponowano mi kilkadziesiąt modeli z rozstawem śrub 5x100 i tzw zestawem montażowym, który składał się właśnie ze śrub pływających oraz pierścieni centrujących. Wszystko z dokumentacją techniczną potrzebną do przeglądu niemieckiego.
    Kupiłem kiedyś w Tesco chińską pompkę nożną za 11.25 PLN też miała certyfikat TUV. Manometr nie działał jak należy a całość skrzypiała jak stary tapczan.

    Co do bezpieczeństwa.

    Metal jak każdy inny materiał jest podatny na tak zwane "zmęczenie materiału"

    Stosując śruby w których stożek w momencie dokręcenia jest przesunięty w bok względem osi śruby, sprawiamy że w gnieździe tej śruby jedna strona poddawana jest większym naprężeniom niż druga. Fizyki się nie oszuka.

    Wyobraź sobie, że jest kilka stanów w USA które zabraniają używania takich gadżetów na drogach publicznych. Bez powodu?

    Przypomina mi się historia słynnych samolotów pasażerskich Comet. Miały ładne duże, kwadratowe okna. Kilka lat latały bez żadnej usterki, aż któregoś dnia zaczęły spadać razem z pasażerami na pokładzie, jak muchy po deszczu.

    Przyczyna? Zmęczenie materiału - naprężenia wokół krawędzi okien. Tak daję pod rozwagę tym co to czytają.
    ... ale przynajmniej widoki mieli ładne - taka makabryczna analogia
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 29-10-2018 o 14:35

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  2. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory