Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Przyczyny cieknącego paliwa...

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 115 KM 2001 r.
    Postów
    6

    Domyślnie Przyczyny cieknącego paliwa...

    Witam,

    Jestem właścicielką Alfy Romeo 147, 1.9 JTD 115KM, 2001 r. Auto kupiłam niecały miesiąc temu i po wymianie sprzęgła wraz z kołem zamachowym, rozrządu, filtrami powietrza, paliwa, oleju widocznie ubywa paliwo nie wiadomo skąd! Rano, gdy silnik jest zimny widać jak paliwo "kapie" spod silnika (konkretnie nie jestem w stanie określić skąd dokładnie, dlatego że nie widzę źródła problemu) ani z góry, ani z dołu nie widać skąd owe paliwo się wydobywa. Dodam, że gdy silnik jest ciepły, przejadę kilka kilometrów przestaje "kapać". Mimo to, gdy silnik jest chwilę po odpaleniu, pod samochodem widzę dużą plamę ropy. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Jeden z mechaników podpowiedział mi, że może być rozszczelnienie pompy, drugi, że problem tkwi w zaworku przy pompie a inny że dużą możliwością jest po prostu przerwany wężyk prowadzący paliwo. Jeśli ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć, lub ktoś miał taki sam lub podobny problem, podzielcie się nim ze mną a będę miała szerszy obraz co robić. Z góry dziękuję i pozdrawiam. - Monika

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubajg
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    276

    Domyślnie

    Wg. mnie słabym punktem w tym silniku są węże paliwowe przy filtrze paliwa, mi w wakacje strzelił taki w trasie a wcześniej na pewno musiało się sączyć paliwo bo był złamany przy obejmie. Także wszelkie wężyki do dokładnego sprawdzenia wizualnego, zwłaszcza przy mocowaniach gdzie od naprężeń potrafią się łamać.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    U mnie też ciekła ropa po zakupie z prawej strony w okolicach silnika(prawego koła), przyczyną była pęknięta rurka metalowa na stacji diagnostycznej mi to naprawili
    Z tego co mówili to jest jakieś kolanko łączące przewody paliwowe, może u Ciebie jest to samo

  4. #4
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Mi podciekała pompa wtryskowa. Niestety była do wymiany.
    - Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Distinctive + Pakiet Zima

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    jak mi ciekło to pękł wężyk powrotny z wtrysków na pompę

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Te wężyki to podobno taka standardowa usterka. Być może wystarczy zmienić opaski przy mocowaniach. Moze też być że pompa wysokiego ciśnienia odmawia współpracy i się rozszczelniła. W tym przypadku pompa do regeneracji bo nowa to straszne koszty

    wystukane paluchem z telefonu

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 115 KM 2001 r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc. W większości wszyscy mi mówią że najpierw warto sprawdzić szczelność węży. Boję się jednak, że pompa wtrysku będzie do wymiany. ;/ mam nadzieje, że skończy się na zwykłym uszczelnieniu.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    u mnie też ciekło,przy filtrze paliwa, wężyko z boku, z lewej strony, ale ciekło z pod miedzianej uszczelki, odziwo wymiana nic nie dała, dalej ciekło, dopiero hydrauliczna uszczelka metalowa z gumową wkładką pomogła , bo kapalo troszkę i cał filtr i okolica silnika były mokre z ropy

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mieszkooo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Nie do końca na zwykłym uszczelnieniu się skończy, bo trzeba będzie pasek rozrządu zrzucić.(a to już generuje koszty) Ale warto sprawdzić pierwsze te tańsze rzeczy, czyli zaczynając od przewodów przy filtrze, obejm itp. (dokładna diagnoza może przyczynić się do pozostania sporej części gotówki w portfelu )

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 115 KM 2001 r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wiem, wiem. Bez ściągnięcia rozrządu się nie obejdzie, a szkoda, bo nie dalej jak 2 tygodnie temu cały rozrząd został wymieniony. ;/ Trudno, zobaczymy jak to się skończy. Co prawda wolałabym żeby skończyło się na pękniętym wężyku, bo to totalnie obniża koszty, ale nastawiam się też na uszczelnienie rozszczelnionej pompy, co już zdecydowanie podwyższy koszty naprawy. Grunt, żeby był sprawny, bo przyznam się szczerze, że to moja pierwsza Alfa, a zanim go kupiłam słyszałam wiele negatywnych opinii i ogólnie każdy mi odradzał. Mimo to, uparłam się i nie żałuję, chociaż wiele już się ''nachodziłam" żeby go naprawić. Teraz czekam aż w końcu usłyszę od mechanika "Może Pani spokojnie jeździć!" Dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. 1.9 JTD Nie pali, nikt nie zna przyczyny
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 13:32
  2. Przyczyny wysokiego spalania ?
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 23:44
  3. Przyczyny błędu P0204
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 09:56
  4. Zapaliła się moja Alfa - przyczyny
    Utworzone przez kapselek w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 19:50
  5. [155] SPRZĘGŁO - przyczyny wysokiego brania ??
    Utworzone przez Mdx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 19:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory