Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 3 sprawy od laika

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    147 1,6 ts 105 hp 2006
    Postów
    8

    Domyślnie 3 sprawy od laika

    Witam serdecznie,
    Od końca lipca tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem czarnej ar 147 3d 2006 po fl. Jest to mój pierwszy własny samochód w który chciałbym zainwestować i dopieścić aby radość z niego trwała jak najdłużej.

    Pierwszą rzeczą o którą chciałbym się was zapytać są felgi, znalazłem takie
    http://allegro.pl/17-5x98-alfa-romeo...770161912.html
    (Z tego co rozumiem to pasują do 147-ki, jeśli się mylę poprawcie mnie)

    Aczkolwiek najbardziej podobaj mi się z czarnym wypełnieniem
    http://allegro.pl/felgi-17-5x110-alf...764260572.html

    czy są w ogóle dostępne takie felgi z rozstawem śrub pasującym do 147, czy jestem skazany na oddanie ich do lakierowania?

    Kolejną kwestią jest dobór rozmiaru ( w sumie powinienem od tego zacząć ale jestem zdecydowany co do kształtu także rozmiar jest dla mnie sprawą drugorzędową) Z własnego doświadczenia powiedzcie czy bardzo odczuwalna różnica biedzie pomiędzy 16' a 17' (komfort, krawężniki, dziury i inne kwestie praktyczno użytkowe), jeśli był już poruszony taki temat proszę o link i przepraszam z góry za zaśmiecanie forum.

    Trzecią sprawą jest wymiana tunelu środkowego na taki z podłokietnikiem. W warsztacie na arkuszowej powiedzieli, że podłokietnik jest zamocowany do fotela co zdziwiło mnie ponieważ na allegro można zakupić tunel z podłokietnikiem. Wiec jak to jest?


    Z góry dzięki za odpowiedz/i
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Podłokietnik jest w tunelu a nie w fotelu. ;-)

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    odnośnie tych felg
    to chinole
    odradzałbym

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 147, 1.6 105KM, rocznik 2001
    Postów
    47

    Domyślnie

    Odnośnie różnicy między 16, a 17".
    Ja posiadam 15'stki i jestem bardzo zadowolony (jeżdżę dosyć dużo), brat jeździ na 16 (jeździ mniej ode mnie) i też nie narzeka (obaj mamy 147), kolega w swojej 156 miał 17 i po 3 miesiącach od wymiany zawieszenia (przód, tył) znowu zaczeło się wszystko sypać i zmienił na 15 i do dzisiaj jest bardzo zadowolony, a jeździ tak już ponad pół roku i mówi że 17 już nie włoży.
    Musisz sam zdecydować czy postawić na wygląd (z 17'stkami wygląda przepięknie), czy ryzykować jazdę i wymianę zawieszenia co jakiś czas (a zawieszenie do tanich nie należy), też wszystko zależy od tego ile jeździsz i gdzie, bo po mieście zarykowałbym 17'stki, a na wiosce bym odradzał.

    Co do podłokietnika mocowany jest do tunelu jak już wyżej Ci napisali koledzy, pełno tego wszędzie w necie jest.

    Szukając felg skłaniałbym się do fabrycznych felg z rozstawem 5x98 (kilka modelów i marek ma ten sam rozstaw śrub, jeszcze umiejscowienie śruby centrującej sobie sprawdź , a jeżeli już inne to tylko renomowanych firm, w chinole bym się nie pakował, jedna głębsza dziura i albo złamana, albo skrzywiona felga.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    147 1,6 ts 105 hp 2006
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedz

    Jeżdżę głównie po warszawie niekiedy okolice, najgorszą drogą którą muszę czasem pokonać jest modlińska w stronę legionowa która jest w dość słabym stanie, jadąc bmw x5 na 19' jest tragedia, dwie ręce na kierownicy a i tak łatwo nie jest.

    Z chińszczyzny rezygnuje ; ) chcę robić dobrze, cena na drugim miejscu.
    Zatem pojawia się pytanie czy znajdę takie oryginalne felgi pasujące do 147-ki? Czy dostępne będą tylko nieoryginalne/chińskie itp?


    Tunel- czy ma jakiekolwiek znaczenie z jakiego modelu pochodzi tunel? Czy przez wszystkie lata produkcji i w różnych opcjach wyposażenia mocowanie pozostało takie samo? W moim tunelu na końcu nie ma wyjścia nawiewu tylko mocowanie na napój/kubek itp. czy ma to jakieś znaczenie gdy w większości dostępnych na allegro jest kratka nawiewu? Na co powinienem zwrócić uwagę, czy trzeba dokupić jakieś elementy mocowania czy wystarczy sam tunel? Znacie kogoś w okolicy warszawy kto może podjąć się takiej wymiany?

    Zastanawiam się nad zakupem tego
    http://allegro.pl/podlokietnik-do-al...786383040.html


    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    poszukaj oryginalnych felg, dużo ładnie AR 147 na nich wygląda. Masz dużo do wyboru Tristar czy toora T1( ja się na tych skupiłem) i oczywiście polecam 17 do tego opony 215/40 i będzie pięknie
    jak to moja siostra mówi "dużo felgi - mało opony"

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mojamama
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 147 1,9JTD 115KM 8V
    Postów
    82

    Domyślnie

    Hej,

    odnosnie podłokietnika:

    był gdzieś na forum instruktaż jak taki podłokietnik zamocowac - sam u siebie dokladalem kupiony na allegro wlasnie taki jak wkleiłeś. Troche trzeba sie nagimnastykowac, ale jeśli u Ciebie nie ma nawiewu z tyłu to nie bedziesz musiał walczyc z tą rurą która jest w tunelu, a to już dużo. W tunelu bedziesz musiał zrobic prostokątny otwór w miejscu gdzie jest taka pułeczka. Sam podłokietnik ma bardzo mocne aluminiowe mocowanie - taki stelarz, przykręcony do podłogi w 4 miejscach śrubami.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    To ja się spytam przy okazji.
    Czy te alufelgi to też chinole ?
    http://allegro.pl/304-hb-nowe-felgi-...784138946.html

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    tak.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    tak i lepiej z dala podobne omijać

Podobne wątki

  1. [159] Przed zakupem Alfy przez laika
    Utworzone przez wlooodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 17:01
  2. Pytanie laika o zawory i ciśnienie w cylindrach w V6
    Utworzone przez Sudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 20:49
  3. Pytanie laika o Felgi
    Utworzone przez Kamil23 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 04:59
  4. Alfa 156 pare pytań od laika..
    Utworzone przez alanwroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2007, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory