Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Problem z turbiną ?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar gaco2ouf
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    AR 159 Marrone Luci Di Bosco 1,9 JTDM 8v
    Postów
    138

    Domyślnie Problem z turbiną ?

    Witam,

    Miałem problem z mocą , byłem u elektryka i stwierdził, że EGR jest ok , DPF jest ok, wyszło na to , że turbina , i rzeczywiście nie chodziła, po wizycie u mechanika stwierdził, że jest dodatkowo pęknieta na kolektorze.

    Kupiłem turbinę po regeneracji w rozliczeniu za moja, (mam na nią rok gwarancji)

    mechanik wymienił turbinę na tą zregenerowaną, od tej pory dalej nie ma mocy (może chodzi o to , że jest w trybie awaryjnym) ale dodatkowo z rury leci czarny dym gdzie wczesniej przed wymianą tego nie było... mechanik stwierdzil ze ta zregenerowana turbina słabo daje ...

    nie wiem czy to rzeczywiście przyczyną może sie okazac ta zregenerowana turbina

    po podlączeniu pod kompa wyskakuje mi teraz błąd P0402


    więc moze to EGR ? jednak

    macie jakis pomysl ? co sprawdzic ? mogę oczywiście wymienić turbine na gwarancji lecz to wiaze sie z kosztem wymiany... a moze to nie jest to..

    Moja bella: >>KLIK<<

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaco2ouf Zobacz post
    mechanik wymienił turbinę na tą zregenerowaną, od tej pory dalej nie ma mocy (może chodzi o to , że jest w trybie awaryjnym) ale dodatkowo z rury leci czarny dym gdzie wczesniej przed wymianą tego nie było... mechanik stwierdzil ze ta zregenerowana turbina słabo daje ...
    Tacy mechanicy zabijają radość z posiadania 159.

    P0400-P0408 to kody błędów związane z EGR. Zaślep go całkowicie na próbę i zobacz co będzie się działo.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar gaco2ouf
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    AR 159 Marrone Luci Di Bosco 1,9 JTDM 8v
    Postów
    138

    Domyślnie

    no szczególnie gdy wydajesz na naprawe 1500 zl a zamiast lepiej jest gorzej...

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

    Moja bella: >>KLIK<<

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Od wczoraj mam ten sam błąd P0402. Wracałem z pracy nie mogłem ruszyć spod świateł taki muł. Jakoś dojechałem do domu (ok 1 km). Dzisiaj nie mogłem go wcale odpalić tzn. odpalał i zaraz gasł. Jutro założę zaślepkę pod EGR i zobaczę co będzie się działo. EGRa czyściłem jakiś rok temu.
    Kolego Gaco sprawdzałeś błędy przed wymianą turbiny, robiłeś logi?




  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar gaco2ouf
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    AR 159 Marrone Luci Di Bosco 1,9 JTDM 8v
    Postów
    138

    Domyślnie

    nie robilem logow ale sprawdzalem i nie bylo tego bledu , pojawil sie po wymianie turbiny

    ja czyscilem EGR przed wymiana turbiny

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

    Moja bella: >>KLIK<<

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Jak dla mnie najlepiej "zregenerowana" turbina nie zastapi orginalnej, lepiej uzywana w dobrym stanie orginalna niz jakiegos regenerucha to juz nie bedzie nigdy to samo auto. Bedzie jechalo ale nie tak jak orginalna. Garret nie przewiduje naprawy turbin, kupowalem do np busa orginalna Garetta dostalem 300 zl znizki za to ze odeslalem stara zeby nie poszla na "regeneracje"

  7. #7
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Garret już nie przewiduje naprawy turbiny VGT, a wcześniej sam produkował ori. zestawy naprawcze do VGT. Chyba sprzedaż nowych turbin spadła dlatego też zaprzestał produkcji zestawów naprawczych

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar GrandePremo
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaco2ouf Zobacz post

    mechanik wymienił turbinę na tą zregenerowaną, od tej pory dalej nie ma mocy (może chodzi o to , że jest w trybie awaryjnym) ale dodatkowo z rury leci czarny dym gdzie wczesniej przed wymianą tego nie było... mechanik stwierdzil ze ta zregenerowana turbina słabo daje ...
    Kopcenie to objaw zbyt niskiego ciśnienia doładowania, sprawdź szczelność układu dolotowego, szczelność EGR lub jeszcze lepiej - udaj się do warsztatu specjalizującego się głównie w układach doładowania, tak jak w przypadku wtrysków jedziesz do pompiarza.

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Jak dla mnie najlepiej "zregenerowana" turbina nie zastapi orginalnej, lepiej uzywana w dobrym stanie orginalna niz jakiegos regenerucha to juz nie bedzie nigdy to samo auto. Bedzie jechalo ale nie tak jak orginalna. Garret nie przewiduje naprawy turbin, kupowalem do np busa orginalna Garetta dostalem 300 zl znizki za to ze odeslalem stara zeby nie poszla na "regeneracje"
    Wybacz kolego ale masz słabe rozeznanie w temacie. Po pierwsze dobrze zregenerowana turbina działa tak samo jak nowa - wystarczy rozumieć zasadę działania turbosprężarki. Po drugie dobrze zregenerowane turbo nie powinno być tańsze jak ok 850 zł przy sprawnej geometrii do 1100 zł z nową geometrią - wszystko co kupisz taniej to szroty po wymianie zestawu naprawczego. I co najważniejsze - zwrot 300 zł dostałes nie po to by turbo nie trafiło do regeneracji tylko po to by przeszło regenerację w fabryce Garretta - zgodnie z polityką tej firmy skupowane turbosprężarki poddawane są regeneracji wg wytycznych producenta i sprzedawany ponownie.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar gaco2ouf
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    AR 159 Marrone Luci Di Bosco 1,9 JTDM 8v
    Postów
    138

    Domyślnie

    grandepremo , czy to moze byc wina turbiny ?? w sumie kupilem ja za 900 zl z firmy z wroclawia ktora mi polecono , mechanicy zalozyli i teraz dalej nie ma mocy (moze to wina tego ze samochod jest w trybie awaryjnym) tak jak pisalem kopci dodatkowo na czarno i to sporo , dodam ze bylem u mechanika i powiedzial ze nie daje cisnienia ( sprawdzal reka cos po przewodach )

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

    Moja bella: >>KLIK<<

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Boru
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm 120km 2008r. sport vagon
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    Garret już nie przewiduje naprawy turbiny VGT, a wcześniej sam produkował ori. zestawy naprawcze do VGT. Chyba sprzedaż nowych turbin spadła dlatego też zaprzestał produkcji zestawów naprawczych
    Witam kolegę. Garet to pierwszy montaż a części dostarcza melet i to melet robi zestawy naprawcze.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=gaco2ouf;1356492]grandepremo , czy to moze byc wina turbiny ?? w sumie kupilem ja za 900 zl z firmy z wroclawia ktora mi polecono , mechanicy zalozyli i teraz dalej nie ma mocy (moze to wina tego ze samochod jest w trybie awaryjnym) tak jak pisalem kopci dodatkowo na czarno i to sporo , dodam ze bylem u mechanika i powiedzial ze nie daje cisnienia ( sprawdzal reka cos po przewodach )

    Kopcenie na czarno jest zazwyczaj spowodowane nieszczelnoscią na układzie dolotowym jak i brak pełnej mocy. Często towarzyszy temu denerwujące świszczenie. Brak mocy może być przez źle ustawienie zderzaka na korpusie turbiny. Przyczyn może być jeszcze więcej.

Podobne wątki

  1. [159] problem z turbiną
    Utworzone przez sebol75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 09:24
  2. [159] Problem z Turbiną na A1 - help!
    Utworzone przez altexperte w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 12:47
  3. [156 1.9 JTD] Czy to problem z turbiną ?
    Utworzone przez radiofm w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 22:53
  4. [159] problem z turbiną w 159...
    Utworzone przez Daniel159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 21:08
  5. Problem z turbiną
    Utworzone przez scorpion_71 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 15:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory