Strona 14 z 21 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 202

Temat: Jak Wam się sprawuje skrzynia Q-Tronic?

  1. #131
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brak
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Storczycki Zobacz post
    Skrzynia ta sama co w 2.4, ogolnie, nie bedzesz chcial jezdzic manualem juz, zwrocic trzeba uwage na szarpniecia skrzyni przy zmianie biegow, pokanie przy zmianie trybow. Jak bedzie gladko, to nie ma sie czego bac, koszta utrzymania i pozniejszej eksploatacji podobne do remontu M32 i wymiany sprzegiel, dwumasy itd.
    Ta sama co w 2.4 ? myślałem, że w 2.4 tylko Q-tronik był montowany a wg. sprzedawcy tu nie ma Q-Tronika tylko klasyczny automat...

  2. #132
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Q-Tronic to właśnie klasyczny automat ze sprzęgłem hydrokinetycznym

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Kupiłem auto z Q-trinickiem z przebiegiem 168 tys. Km. Trochę się obawiałem bo to moj pierwszy automat. Niepotrzebnie.
    Jest super. Właśnie sam wymieniłem dynamicznie w niej olej . Moim zdaniem, zresztą tak jak wszystko, jak dbasz tak masz. Jeżeli będzie serwis wlasciwy i na czas to będzie hulało. Oczywiście sa wyjątki jak w życiu.

    DF

  4. #134
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brak
    Postów
    205

    Domyślnie

    Z tym ze nie wiadomo jak poprzedni wlasciciel dbal o skrzynie i jak wygladaly serwisy...

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    To fakt. I to jest właśnie to ryzyko. Jeżeli przebieg jest jeszcze przyzwoity i prawdziwy to podstawa wymiana oleju. Znajomy handlarz powiedział mi, że na zachodzie prawie nikt nie wymienia oleju w skrzyniach. Zresztą serwisy twierdza tez ze sie oleju nie wymienia. Wiadomo lepiej (dla serwisu) wymienić skrzynie
    DF

  6. #136
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Qtronic sprawuje sie dobrze. Spoko skrzynia lepsza niz manual zdecydowanie w tym aucie. Oczywiscie sprawdzic trzeba jak dziala i jak serwisowana ale nie jest to taka pulapka jak kiedys byl salespeed. Skrzynia aisin produkcja japonska wystepowala tez w kilku innych autach m.in. volvo.

  7. #137
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Skrzynia aisin produkcja japonska wystepowala tez w kilku innych autach m.in. volvo.
    Tak, wiele aut jest wyposażonych w ten model skrzyni. Do wspomnianego Volvo dodam jeszcze Ople Astra, Vectra, Insignia, Saab-y, Lancia i Fiat.

    DF

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Dobra ja mam pytanie bo też od niedawna jestem posiadaczem q tronica. Pytania może głupie, ale chcę znać odpowiedzi. Tryb sekwencyjny + i - czy podczas zmiany biegów muszę zdejmować nogę z gazu? uważam, że nie. Tryb "S" chyba bardziej do żwawszej jazdy po krętych ścieżkach niż do sprintów. Miałem taki przypadek, że na prostej jak depnąłem w tym trybie to najpierw skrzynia zredukowała (w moim odczuciu niepotrzebnie bo chyba miałem odpowiedni bieg do prędkości) tak, że auto trochę zanurkowało a potem ruszyło z kopyta ale straciłem z jedną cenną sekundę Tak, że zafira 1.8 mi trochę odskoczyła. Dodam, że nie katuję auta na co dzień, ale mam tu takiego kolegę, z którym jak się spotkamy na drodze to włącza się jakaś rywalizacja. A jeszcze czeka mnie sparing z jego passatem b5 tylko nie pamiętam jaki silnik 2.3 lub 2.8

  9. #139
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Dobrze uważasz
    skrzynia w trybie S zmienia biegi przy wyższych obrotach wiec masz wyższy moment do dyspozycji w każdej chwili co powoduje ze auto żwawiej reaguje na gaz.
    Gwaltowne wciśnięcie gazu na każdym trybie skutkuje zrzuceniem 1-2 biegów w dół. To ze natym tracił czas to raczej Twoje wrażenie oczywiście zakładam, ze skrzynia jest sprawna.

  10. #140
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annik Zobacz post
    Dobrze uważasz
    skrzynia w trybie S zmienia biegi przy wyższych obrotach wiec masz wyższy moment do dyspozycji w każdej chwili co powoduje ze auto żwawiej reaguje na gaz.
    Gwaltowne wciśnięcie gazu na każdym trybie skutkuje zrzuceniem 1-2 biegów w dół. To ze natym tracił czas to raczej Twoje wrażenie oczywiście zakładam, ze skrzynia jest sprawna.
    chyba jest, to mój pierwszy automat, generalnie nie szarpie, choć czasem chyba jak jest zimna to na niskich biegach podskoczy chyba z 2 na 3 tak jak by dwa biegi na raz przerzuciła, ale może to moja wina bo nie paluje zimnej skrzyni i z gazem obchodze się delikatnie a tu akurat zmiana wypada przy osiagnieciu ok 40km/h i chyba nie wie czy wbic górę czy zostawic tak jak jest

Podobne wątki

  1. [MiTo] Jak się Wam sprawuje MiTo?
    Utworzone przez Alfisti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 273
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 19:22
  2. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  3. [159] Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:11
  4. [159] Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 13:55
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory