Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    12

    Domyślnie Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?

    W związku z tym, że moje opony już nie dotrwają do końca sezonu zimowego muszę zakupić 4 szt. nowych.
    Chciałbym Was poprosić abyście mi polecili jakieś dobre opony zimowe, na których jeździcie już trochę i jesteście zadowoleni.
    Budżet jaki chcę przeznaczyć na oponę to maksymalnie 250 zł i chciałbym aby opona dobrze się spisywała na błocie pośniegowym.
    Chciałbym też prosić o opinie na temat tych opon http://www.opony.inowroclaw.pl/opona..._r16_91_t.html

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Barum Polaris 3
    nie ma sensu przepłacać, bardzo dobre opony

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    no i cena jest naprawdę rewelacyjna tych opon

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Odpowiem przekornie - kup gumowe

    A na poważnie to zależy gdzie najwięcej jeździsz, wzdłużne rowki dobrze odprowadzają wodę i błoto czyli są dobre na autostrady, za to słabo spisują się na śniegu gdzie rewelacyjnie radzą sobie "choinki" także w 1 kolejności zwróć uwagę na rzeźbę bieżnika i oceń po czym najczęściej jeździsz.
    Co do Falkenów to są to dobre opony jednak u nas praktycznie w ogóle nieznane ale w bardziej cywilizowanych krajach znajdziesz je w każdym sklepie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Barum Polaris 3
    nie ma sensu przepłacać, bardzo dobre opony
    Mialem. Nie polecam. Debica frigo w moim odczuciu jest duzo lepsza. Teraz mam uniroyale ms plus 66 i sa rewelacyjne.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeMaker Zobacz post
    Mialem. Nie polecam. Debica frigo w moim odczuciu jest duzo lepsza. Teraz mam uniroyale ms plus 66 i sa rewelacyjne.
    Ja własnie ostatni sezon zakładam Uniroyale ms plus 66 bo te opony to porażka jak popada troche śniegu. Na wodzie ok. Niestety kilkukrotnie mnie zawiodły przy wyjeżdżaniu z śniegu w zeszłym roku jak na świeta wielkanocne w ciągu godziny go tyle napadało.
    Dębica Frigo 2 miałem w poprzedniej alfie i na śniegu rewelacja w porównaniu do ww. Uniroyali, lecz na wodzie trzeba hamować z wyprzedzeniem.

    Na przyszły rok pójdę w budżetowe Savy Eskimo S3+ (ten najnowszy model), lub jak kasa to bardziej premium np. Continental ContiWinterContact - u mnie bardziej potrzebuje opony, które pomogą się wykopać z śniegu, coś bardziej na drogi gminne, powiatowe, a te często porankami nie są jeszcze odśnieżone jak ruszam wczesnym rankiem.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    W poszukiwaniu
    Postów
    9

    Domyślnie

    Testowałem 2 lata temu zimówki Uniroyala, Snow Control. Myślałem, ze będą średnie, ale okazały się bardzo fajne. Tak na prawdę to zawsze jest ciężko wybrać, bo co roku pokazuje się jakiś nowy model, co rusz jakiś inny testy, który wskazuje innego faworyta.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Ja własnie ostatni sezon zakładam Uniroyale ms plus 66 bo te opony to porażka jak popada troche śniegu. Na wodzie ok. Niestety kilkukrotnie mnie zawiodły przy wyjeżdżaniu z śniegu w zeszłym roku jak na świeta wielkanocne w ciągu godziny go tyle napadało.
    Dębica Frigo 2 miałem w poprzedniej alfie i na śniegu rewelacja w porównaniu do ww. Uniroyali, lecz na wodzie trzeba hamować z wyprzedzeniem.

    Na przyszły rok pójdę w budżetowe Savy Eskimo S3+ (ten najnowszy model), lub jak kasa to bardziej premium np. Continental ContiWinterContact - u mnie bardziej potrzebuje opony, które pomogą się wykopać z śniegu, coś bardziej na drogi gminne, powiatowe, a te często porankami nie są jeszcze odśnieżone jak ruszam wczesnym rankiem.
    Ja jezdze glownie po Warszawie wiec najczesciej trafiam na bloto posniegowe a na takie warunki uniroyale sa super.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    12

    Domyślnie

    Panowie, a co powiecie o oponach Kumho? Wpadłem na FB na ciekawą promocję tej marki. Do kompletu dorzucają bon na paliwo.

    http://www.facebook.com/mOpony/photo...0963085611598/

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Miałem kiedyś letnie 16 Kumho i były naprawdę bardzo głośne.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

Podobne wątki

  1. [MiTo] Jakie opony zimowe polecacie?
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 14:21
  2. Jakie opony zimowe polecacie ??
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 146
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 17:30
  3. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  4. [156] Opony zimowe co polecacie na czym jeździecie itp.
    Utworzone przez twardy w dziale 156
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 16:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory