Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Szczeliny między elemantami

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie Szczeliny między elemantami

    Kiedyś chyba na tym forum wyczytałem coś takiego że Alfa nie była by alfą gdyby miała idealne odległości między elementami.Uważam że to bzdura .Może wypowiedzą się właściciele pewniaków bezwypadkowych .Nurtuje mnie to ponieważ w moim egzemplarzu robiony jest bok ale znam auto i o ile to co robione to jest ładnie spasowane o tyle przód czyli sama maska w okolicach słupka( a tu nie było już ingerencji) nie do końca mi sie podoba a oceniali to już różni ludzie (blacharze,lakiernicy-auto było mierzone nawet specjalnie pod kątem przodu) i nic z przodem nie było robione.Tak samo linia między maską a lewym błotnikiem,nad samą lampą jakby lekko maska za wysoko i nie da się jej już opuścić niżej bo chyba nie pozwala ta guma poprzeczna na czarnym pasie .
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 14-12-2014 o 17:58

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    skoro uważasz że to bzdura to jak wytłumaczysz że nie są dobrze spasowane elementy które nie były uszkodzone ?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Nie no , pisząc to że bzdura miałem na myśli to że nie powinno byc źle spasowane w oryginale i dla tego pytam jak jest u pewniaków bo co do mojego auta to nie do końca mogę dać głowę . Są jednak w śród nas tacy co mają np, od nowości samochód i wiedza jak jest popasowany między elementami.Słyszałem tylko taką opinie że alfa nie do końca jest spasowana idealnie fabrycznie a to by mnie trochę uspokoiło.Ja po prostu uważam że w dobie komputerów i maszyn nie powinny wychodzic z fabryki auta źle spasowane ale widywało się filmiki jak na taśmach ręcznie doginają na różne sposoby elementy.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Fabryki mają tolerancję na pasowanie elementów... słyszałem o liczbie +/- 5mm, ale nie mam pojęcia czy to prawda.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Koledzy, pracowałem 15 lat w FSM a później FAP w utrzymaniu ruchu wydziału spawalni ( składanie i zgrzewanie karoserii ). Przeżyłem 126, Cinquecento i Seicento - nigdy nie było tolerancji 5 mm. Dokładność składania karoserii była mierzona w dziesiątych częściach milimetra.
    Wyobraźcie sobie jak wyglądałoby auto na końcu linii z sumą tolerancji 5 milimetrowej - nawet Syrenka była lepiej poskładana
    Poprawki na linii kompletacji karoserii gdzie montuje się tzw. części ruchome zawsze występują i metody te są dosyć prymitywne ale skuteczne.
    Za czasów 126p "nieudane" karoserie można było kupić jako części zamienne i ludzie robili składaki - to się skończyło od momentu uruchomienia cinquecento.
    Tyski zakład uzyskał miano najlepszego w całej sieci fiata, a to z dwóch przyczyn : nowoczesne linie produkcyjne i solidna załoga.
    Wiadomo że AR produkowana jest w Italii a tam szczególnie na południu różnie bywa z dokładnością.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wg instrukcji serwisowej szczeliny pasowań elementów ruchomych są ściśle określone - np maska błotnik szpara 3.5 mm +-0.5 mm. Różne szpary mają inne tolerancje. Mogę wrzucić info z eLearna.
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 15-12-2014 o 10:44
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Wg instrukcji serwisowej szczeliny pasowań elementów ruchomych są ściśle określone - np maska błotnik szpara 4 mm +1 mm. Różne szpary mają inne tolerancje. Mogę wrzucić info z eLearna.
    Tak wygląda to z zewnątrz i takie są tolerancje dla szczelin zewnętrznych - trzeba sobie tylko uświadomić że na zewnątrz sumują się błędy/tolerancje z całego szkieletu.
    Ogólnie się przyjęło że czym lepsza marka tym szczeliny mniejsze i jednolite dla każdego egzemplarza danego modelu.
    Chociaż są wyjątki : Fiat 500 i Panda produkowane w Tychach są lepiej poskładane od każdej alfy, ale to efekt właśnie umiejscowienia fabryki.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    O jakości fabryki w Tychach nie musisz mi mówić bo pracowałem na montażu ponad 3 lata linia D i wiem co to jest jakość (montowałem wydechy i wiele razy całe dostawy odrzucałem na bok bo był źle zrobione a złych nie montowałem)
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Chyba za dużo może 1-1,5 mm a nie 5... trochę mnie uspokoiliście bo patrząc na moją alfe (a mam dobre oko )doszukuję sie różnic na poziomie 0,5mm powiecmy i to na pezykłąd tylne drzwi błotnik po obydwu stronach są takie same ale właśnie maska przód i błotniki tez po równo ale jednak chyba ciaśniej niż wspomniany tył o około 0,5mm
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 20-12-2014 o 22:29

Podobne wątki

  1. Ramka do zakrycia szczeliny po zamontowaniu radia 2 DIN w AR 159
    Utworzone przez szewi w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 23:52
  2. [155] Różnice między 1.8 a 2.0 16V
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 18:08
  3. Różnice między 2.5 V6 a 3.0 V6
    Utworzone przez PySIEK w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 09:50
  4. Różnice między 1.9 jtd 115 a 105 km.
    Utworzone przez robek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 08:53
  5. [146] Różnice między 146 i 147
    Utworzone przez Qros22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory