Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wibracje i stuki przy przyspieszaniu przerodzone w bicie kierownicy.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie Wibracje i stuki przy przyspieszaniu przerodzone w bicie kierownicy.

    Witajcie!

    Moja 147 cos swiruje. Zrobilem nia 1500km od kupna i zaczelo sie tak ze 2 dni temu przy niskich obrotach i wysokim biegu czuc bylo wibracje na calym samochodzie ale nie na kierownicy. Po odpuszczeniu gazu odrazu ustawalo. Nastepnego dnia rowniez czulem ale slabo te wibracje. Wczoraj mialem trase 500 km do zrobienia i owe wibracje przerodzily sie w bicie na kierownicy i ogolne wibracje jak by kola byly nie wywazone. Opony sa nowe(3 dni), wywazone, felgi proste, tarcze tez proste nie bija przy hamowaniu. Sprzeglo wymionione przez poprzedniego wlasciciela w kwietniu komplet z dwumasa. Dodatkowo przy powolnej jezdzie i dodaniu gazu slychac i czuc pewien luz w przeniesieniu napedu. Na pedale sprzegla czuje lekkie wibracje przy zmianie biegow.

    Zastanawiam sie co to moze byc? Sprzeglo, chociarz poprzedni wlasciciel sie zarzeka ze wymienial czy przeguby ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiadasz, na szarpaki i zobaczyc w zawieszenie, droga eliminacji pokolei.
    Ja bym sie jeszcze przyjzal tym felga, skoro mowisz, ze od dwoch dni, a trzy dni temu byly zmieniane opony...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Reggie4ever
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V TI
    Postów
    331

    Domyślnie

    Temat znam z autopsji. Przeguby wewnętrzne.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Felgi i opony odpadaja bo na drugi dzien przelozylismy tyl na przod i dalej bylo to samo. Wszystko bylo wazone u szwagra co tez sie zajmuje prostowaniem i mowil ze jest ok.

    Jedyne co to musze sie przyznac ze gorne wahacze sa do wymiany i laczniki stabilizatorow tez juz mozna by wymienic.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    witam,
    podepnę się pod temat bo tez mi wibracje sie przenosza na kierownice na jalowym ale nie zawsze czy na zimnym czy na cieplym nie ma wplywu czasami w oczach widac jak kierownica sie trzesie a czasami w normie... poduszki silnika wszystkie byly juz wymienione... dodatkowo mam tak jak kolega jak dodaje gazu czy odpuszczam mam takie szarpniecie jakby jakis luz w przeniesieniu napedu myslalem ze to dwumas ale wg. was to moze byc przegub wew.??

    kolego co do zawieszenia wyrabanego to by ci stukalo albo skrzypialo albo tak jak mi (nie stukalo ani nic) ale przy hamowaniu mialbys taki efekt jak krzywe tarcze... czyli bicie kiery... nowe tarcze chcialem reklamowac ale doszedlem do usterki przed wysłaniem na reklamacje

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Zawieszenie jedynie stuka i skrzypi w zaleznosci od temperatury. Jedynie co mam to wibracje przy dawaniu gazu i teraz tez przy wysokich predkosciach, jakby nie wywazone kola.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Łodygowice
    Auto
    Giulietta QV, GTV
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ja miałem dwa tematy do ogarnięcia, które powodowały wibracje przy przyspieszaniu. W fakturce mam wpisane "przegub wewn.polosi s.b. 2.0.". No i druga rzecz, opony zestożkowane -tutaj wibracje ogólnie były cały czas, a przy przyśpieszaniu >100km/h nasilały się znacząco.
    Zmieniałeś opony, to przyjrzałbym się im najpierw. Co z tego, że nowe? Ja miałem na nowych bubla.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Przyczyn może być wiele - zaczynając od poduszki od strony skrzyni, poduszek silnika, poprzez przegub wewnętrzny aż po lejący wtrysk który też może nam tak uprzykrzyć życie
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Dla potomnych. Powodem wibracji kierownicy byly zle wywazone opony. Wywazalem 3 razy u tego samego wulkanizatora i wkoncu pojechalem gdzie indziej. Tez mial problem wywazyc jedno kolo ale po wyczysczeniu wszystkixh resztek kleju z odwarznikow wywazyla sie na 0. Po wymianie krzyrzaka w przegubie nie ma tez problemu z innymi wibracjami.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Hannover
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1.4 ts, rok 2000, przebieg 161 tys. km
    Postów
    2

    Domyślnie

    czesc podpinam sie...jadac dzis przez tory stukala mi kierownica, przy tym bylo slychac cos jakby klekot hmmm metalu jakby ...co moze mojej belli dolegac, dodam ze jechalam ok 30 km/h wiec nie szybko. alfa romeo 146 pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [156] Wibracje auta przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Szymczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 20:54
  2. Wibracje w czasie szybkiej jazdy i bicie przy hamowaniu ?
    Utworzone przez fcb_99 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 08:42
  3. Wibracje przy przyspieszaniu - przegub wew/półoś
    Utworzone przez danyielek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 15:42
  4. [145] Wibracje przy przyspieszaniu od 70-80km/h
    Utworzone przez Lotnik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 00:10
  5. Wibracje, drgania, bicie na kierownicy-odpowiedź
    Utworzone przez czesany w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 13:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory