Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 79

Temat: Problem z Turbiną na A1 - help!

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Moja turbina przejechała bez DPF jakieś 60-70 kkm i na razie jest ok. Choć 200 km/h po autostradzie nie zwykłem grzać non-stop.

    Zamiast DPF mam wspawaną rurę. Bez katalizatora. Bez starej puszki.

    PS ja słyszałem taką teorię, że to zatkany katalizator może być przyczyną zepsucia się turbiny. I często przy wymianie turbosprężarki wywala się katalizatory, żeby nie uwaliły nowego sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 25-06-2015 o 22:50

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Nie wiem prawdę mówiąc, i mam nadzieję że ktoś bardziej ogarnięty wyjaśni co było przyczyną Twoich problemów, i jak prawidłowo powinna być przeprowadzona operacja usunięcia DPFa. Długo jechałeś te 200km/h może zwyczajnie przeszarżowałeś turbo nie wytrzymało?

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    EGR i DPF i katalizatory sa w samochodach tylko z powodu ekologi a nie zeby sie nie psuly. Ewentualnie EGR moze miec jakis wplyw na lepsza zywotnosc turbiny ale dpf lub kat juz raczej nie. Co nie zmienia faktu ze silnik musi byc odpowiednio dostrojony do osprzetu lub jego ewentualnego braku katalizatora lub dpf. Twoj silnik 1.9 istnieje w wielu wersjach z i bez DPF, wiec nie szukal bym winy w braku dpf lecz w jego nie fachowym usunieciu lub poprostu w zmeczeniu materialu... Ale to tylko moje zdanie, ktos madrzejszy napewno nam wytlumaczy.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny Kocur Zobacz post
    Nie wiem prawdę mówiąc, i mam nadzieję że ktoś bardziej ogarnięty wyjaśni co było przyczyną Twoich problemów, i jak prawidłowo powinna być przeprowadzona operacja usunięcia DPFa. Długo jechałeś te 200km/h może zwyczajnie przeszarżowałeś turbo nie wytrzymało?
    Powiem tak. Rozmawiając z mechanikiem, stwierdził że jeżli jeździć spokojniej i nie mieć tam nic w zamian DPF to owszem życie turbo się skróci ale nie tak drastycznie. Nadal jednak zauważalnie.

    Feralnego dnia mocno mi się spieszyło, stąd grzałem 170 - 200 przez sporą część trasy od Łodzi. Racja - przesadziłem z żyłowaniem.

    Jednak z tego co zrozumiałem gdyby DPF był na miejscu lub zamiennik katalizator, to nic takiego by się nie wydarzyło. Po usunięciu zbyt duże ciśnienie idzie na turbo, a jeszcze auto miało chipa....

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    ale dpf lub kat juz raczej nie
    DPF i katalizator ma na pewno wpływ na ciśnienie jakie jest za turbosprężarką. Zapchany/stopiony będzie stawiał opór. Tak jak pisałem wcześniej – zużyte katalizatory są "cichymi zabójcami" turbosprężarek. Faktem jest, że usunięcie kata to odprężenie wydechu i może mieć jakieś konsekwencje. Czy duże i negatywne? Ja nie wiem. U mnie po usunięciu DPF był robiony chiptuning u Cinka i ufam mu, że zrobił to dobrze. Pewnie @sdero nam tutaj rozjaśni trochę.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    DPF i katalizator ma na pewno wpływ na ciśnienie jakie jest za turbosprężarką. Zapchany/stopiony będzie stawiał opór. Tak jak pisałem wcześniej – zużyte katalizatory są "cichymi zabójcami" turbosprężarek. Faktem jest, że usunięcie kata to odprężenie wydechu i może mieć jakieś konsekwencje. Czy duże i negatywne? Ja nie wiem. U mnie po usunięciu DPF był robiony chiptuning u Cinka i ufam mu, że zrobił to dobrze. Pewnie @sdero nam tutaj rozjaśni trochę.
    Moim zdaniem jak i zdaniem mechaników, turbo musi nie mieć zbytniego oporu w postaci katalizatora zapchanego ale też nie może być zby odciążone. Parametry pracy muszą się zgadzać z założonymi fabrycznie.

    Przegięcie w tą czy tą jest źle dla turbiny.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    @jahu

    Zauwaz ze ze moja wypowiedz sie odnosila do " lepszej zywotnosci turbo" poprzez instalacje DPF i Kata , na co powiedzialem ze to tak nie dziala, za czym idzie ze zle dzialajacy DPF lub Kat napewno ma negatywny wplyw na silnik. Czyli mowimy to samo.

    Wszystko sie odnosi do wystrojenia. Nie bez powodu istnieja tlumiki przelotowe dla samochodow z silnikami doladowanymi, jak i sportowe samochody turbo. Jesli cos jest przygotowane do pewnego zadania to bedzie dzialac. Jesli bedziesz jezdzil na przelotowym tlumiku w samochodzie ze standardowym oprogramowaniem nie bedzie to dawac wymienrych wynikow.
    Ostatnio edytowane przez alcapone154 ; 25-06-2015 o 23:04

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Swoją drogą ciekawa dyskusja. Na forum raczej panuje przekonanie o usuwaniu DPF i zdaje się zdanie że nie ma to żadnych negatywnych skutków.
    Ktoś siedzący w temacie mógłby się wypowiedzieć....

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    pabla trzeba by spytac

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Trafiłem z diagnozą

    Przy usuwaniu DPFa wywalany jest sam jego wkład, katalizator zostaje na miejscu (więc coś tam w puszce zostaje)

    Robiłem też full przeloty. Bez żadnego problemu.
    Sterowanie utrzymania ciśnienia doładowania opiera się o algorytm PID po to aby w każdych warunkach (tak jak w twoim przypadku - rozluźnienia wydechu) turbina dostosowała się do docelowego ciśnienia doładowania. Delikatnie można pomóc samochodowi w dostosowaniu, robiąc korekty pozycji zaworu overboost przy wywalaniu DPF'a.


    Z ciekawości. Pokaż jak wyglądał wirnik po stronie zimnej.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. [159] problem z turbiną
    Utworzone przez sebol75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 09:24
  2. [156 1.9 JTD] Czy to problem z turbiną ?
    Utworzone przez radiofm w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 22:53
  3. [159] problem z turbiną w 159...
    Utworzone przez Daniel159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 21:08
  4. [159] Problem z turbiną ?
    Utworzone przez gaco2ouf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 10:18
  5. Problem z turbiną
    Utworzone przez scorpion_71 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 15:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory