Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Drgania na niskich obrotach w JTD

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gt 1.9 jtd
    Postów
    13

    Domyślnie Drgania na niskich obrotach w JTD

    Wiem, że ten temat był wałkowany niejednokrotnie na tym forum ale tak naprawdę nie potrafiłem uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. W mojej GT na wolnych obrotach dosyć mocno drga cały samochód. Po podniesieniu obrotów problem w większości znika. W samochodzie jest świeża, oryginalna poduszka pod silnikiem, sprawny dwumas, nowe sprzęgło. Silnik dalej dosyć mocno drży na postoju i podczas ruszania przenoszony na całe wnętrze. Wiem, że te silniki ogólnie tak mają, ale mam wrażenie, że u mnie i tak jest to zbyt mocno wyczuwalne. Niestety jedyne inne samochody jakie mam do porównania to kilka samochodów z 2.0 TDI (Audi, Seat) i tam jest o niebo lepiej. Ja się u siebie czuję jakby silnik leżał na siedzeniu pasażera w porównianiu do tamtych samochodów.

    Nie sprawdzałem jeszcze stanu innych poduszek, ale wydaje mi się, że główną poduszką odpowiedzialną za te drgania jest ta pod skrzynią/silnikiem. Obroty utrzymują się na dobrym poziomie, więc to raczej też nie jest powodem.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    może któryś wtrysk? Sprawdź korekty MESem

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian85 Zobacz post
    może któryś wtrysk? Sprawdź korekty MESem
    To bardziej by odczuwał takie puknięcia.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gt 1.9 jtd
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wtryski mają się dobrze, nie tak dawno temu były sprawdzane.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał prozac Zobacz post
    Wtryski mają się dobrze, nie tak dawno temu były sprawdzane.
    Trzeci post od góry

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148376

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gt 1.9 jtd
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy reszta poduszek może aż tak wpłynąć na przenoszenie drgań. Kiedyś miałem wymienioną tą pod silnikiem na nieoryginalną to już w ogóle był kosmos. Każdy jeden plastik w samochodzie chciał odpaść na postoju

    O ile do tej pod silnikiem/skrzynią jest świetny dostęp, to do reszty już tak łatwo nie jest się dostać żeby sprawdzić ich stan. Ale z tego co widzę nie mam za bardzo innego wyjścia.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    W związku z tym, że to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Od pewnego czasu odkupiłem od brata Gt z tematu, temat drgań nadal nie został rozwiązany, sprawdzałem ostatnio poduszki i guma jest dość mocno wypracowana i nosi ślady starości.. U mnie przy wolnych obrotach drgania czuć na lewarku, kierownicy i delikatne zdudnienie w powietrzu, po ruszeniu z małą ilością gazu drgania są nieakceptowalne dla mnie, zdudnienie bardzo duże, drgania trzęsą wszystkim. Jeżeli to przyniesie jakieś korzyści to chętnie kupię nowe poduszki, dlatego chciałbym zapytać was jakie drgania są u was w kabinie

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Doświadczenia wielu właścicieli JTD mówią, że to poduszki a najbardziej ta z tyłu, przy tłumiku. Dodatkowo 90% osób, w tym ja, twierdzi, że tam nie może być zamiennik.
    Ja obecnie też u siebie mam drgania i wymieniam lewą poduszkę na Corteco (250 PLN) (mam tam Akron-Malo - nie polecam, padła po 18kkm) a na tył daję oryginał.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, a jest może ktoś z okolic Wieliczki lub Krakowa i chciałby się spotkać na parę minut w wolnym czasie żeby ewentualnie porównać? bo jeżeli to faktycznie poduszki to jestem chętny kupić wszystkie oryginalne i je zmienić. Dzisiaj miałem okazję siedzieć w 147 i drgania były nawet większe od moich, ale to żadne porównanie bo ona też miała już dość zmęczone poduszki. Albo czy z własnego doświadczenia jesteś mi w stanie powiedzieć czy jeżeli silnik jest w dobrym stanie a poduszki będą nowe i oryginalne, to w kabinie nie powinno być żadnych drgań i pracować jak np sprawne tdi w audi?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    To jest diesel tu zawsze będziesz miał mikro drgania. Ja bym się chętnie spotkał ale również mam już trochę poduszki zmęczone i za paręnaście tyś. będą do wymiany. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. U mnie mechanik stwierdził że te malutkie drgania może powodować jeszcze koło pasowe ze sparciałą gumą.

Podobne wątki

  1. Brak mocy na niskich obrotach, drgania - 1.9 JTD 16V 140km
    Utworzone przez krzywda w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 23:06
  2. Stukanie na niskich obrotach 2.4 JTD
    Utworzone przez shaman w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 18:20
  3. Drgania na niskich obrotach
    Utworzone przez Bider w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 15:16
  4. dzwonienie na niskich obrotach 1.6 TS 120 KM
    Utworzone przez damiankck w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 16:34
  5. Toczenie na niskich obrotach ..
    Utworzone przez Jin147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 00:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory