Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Karbon
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    CK/TPI
    Auto
    Było 156 1.9 JTD Jest 159 2.4 Q4 Ti 210 KM
    Postów
    132

    Domyślnie Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa

    Witam , od 2 miesięcy borykam się z problemem w mojej 159 Q4 Ti. zacznijmy od tego iż pędkła mi z tyłu jedna spręzyna (sprawa dobrze znana na forum) podczas przyśpieszania było słyszanć huk i według mnie dochodzio to z tylnego mostu. Wymieniłem sprężyny na eybaha pro kit dedykowane do mojej wersji samochodu i sprawa huczenia niby znikła choć nie całkiem. Spradziłem poziom oleju w tylnym moście i jest ok... Geometria zrobiona (kąty pochylenia tylnych koł i przednich również odbiegają po za norme o ok 1'. Jeśli chodzi o drgania to przy ruszaniu czuć bardziej na podłodze jakby miało to miejsce z przodu samochodu natomiast po przekroczeniu ok 120 km/h drgania da sie odczuć tak jakby centralnie na środku samochodu i widać jak "telepie się fotel pasażera". Dodam że raz zachaczyłem przednia podpora wału napedowego ale została ona naprostowana i teoretycznie wydaje sie ze jest w porządku. Jeden mechanik mówił żeby dać do wyważenia wał napedowy inny że to może być przegub wewnętrzny z przodu saochodu. Pozwiem szczerze ze nie mam juz pomysłu... Aha koła juz 2 razy wywazone... Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co moge spradzić to bede wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA 159 3.2 JTS
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ja miałem tak samo, wibracje całego auta. Dałem wał napędowy do naprawy bo podpory były wyrobione. Jako że u mnie w 3.2 Q4 podpory są niewymienialne to gość musiał mi przerobić lekko wał. Teraz mam podpory od BMW jakiegoś i w razie czego mogę je wymieniać w przyszłości bo wał jest teraz "rozpinalny". No i problem wibracji minął. Robione w Gdańsku, jakbyś był z okolicy to mogę dać namiar na gościa.

    Aha, koszt całkowity u mnie to 1050 zł wraz z wyważaniem. Jeden dzień roboty.
    Ostatnio edytowane przez pieczen1 ; 13-07-2015 o 18:08

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Karbon
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    CK/TPI
    Auto
    Było 156 1.9 JTD Jest 159 2.4 Q4 Ti 210 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Dzisiaj alfe przebadał gość który zajmuje się regeneracją wałów napędowych i powiedział że według niego wał jest OK natomiast stwierdził że do wymiany jest przegub wewnętrzny prawy przedni oraz lewy tylni wewnętrzny. I tu taj mam pytanie czy wystarczy wymienić sam krzyżak wewnątrz przegubu (jesli występuje osobno) czy cały przegub (gdzie go można kupić najtaniej) ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Można wymienić sam przegub , ale trzeba mieć pewność, że gniazdo nie jest wyrobione. Założę się, że wyrobione jest własnie gniazdo przegubu. Ja bym pomyślał o regeneracji.

Podobne wątki

  1. Stukanie i szarpanie podczas "jazdy" 1.9JTD.
    Utworzone przez zenon6810 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 08:56
  2. [159] "Dziwny" objaw podczas przyśpieszania.
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 11:02
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:50
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06
  5. [155] Dziwne "huczenie" podczas jazdy.
    Utworzone przez lukasjed w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory