Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 'Klepiąca' panewka i wymiana silnika - 2,5 V6 CF3

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 156 SW V6 02'
    Postów
    6

    Domyślnie 'Klepiąca' panewka i wymiana silnika - 2,5 V6 CF3

    Witam. Że moja druga Alfa 156 SW V6 z roku 2002r. postanowiła mi zrobić letni prezent, jestem zmuszony wymienić silnik, jest to jednostka 2,5 V6 o mocy 141kW (CF3 jeśli się nie mylę, z komputerem na kolektorze dolotowym). Po krótce, zaczęło klepać, wylaliśmy olej, gdzie już był z opiłkami metalu. Doszedłem do wniosku, że nie bardzo chcę się w remont jednostki bawić, ponieważ jest to kosztowna zabawa.. Postanowiłem znaleźć silnik. I tu jest problem.. Na allegro.pl/olx.pl są V6'stki, ale wszystkie to CF2. Staram się też szukać silnika który jest na aucie, bo te z 'półki' nie wiadomo ile stały i co potem z nimi się stanie.
    Dodam, że silnik do samego końca chodził równiutko, ma nowiutkie świecie, większość cewek wymienionych, nowy dolot, był bez błędów, zmierzona kompresja na wszystkich cylindrach między 13,5-14,5atm.

    Teraz konkretne pytanie:

    1) Czym się różni CF2 od CF3 (jeżeli było już takie pytanie z góry przepraszam, sprawa dość świeża i pilna)?
    2) Jeżeli się różni to czy się da zniwelować różnice miedzy CF2 a CF3 mając mój uszkodzony, ale kompletny silnik?
    3) Czy ktoś posiada takowy silnik z pewnego źródła?
    4) Ogólnie co możecie mi powiedzieć w tym temacie?

    Dywagacje na temat dlaczego się to stało, czy pałowałem samochód, czy wymieniałem oleje itd. Prosił bym odpuścić. O samochód dbałem, a to nie moja pierwsza 'Vłka'. Nie było nawet mowy, o kręceniu jej powyżej 2300-2500obr/min na silniku który nie nabrał temperatury.

    Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi! Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Można wkładać z cf2 do cf3 i odwrotnie, będę robił teraz swapa na 3.0 jednemu klientowi i w jego aucie jest zdrowy silnik, z tego co wiem będzie chciał go sprzedać.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    Z cf3 do cf2 musisz przekładać elektryke czujniki stukowe ,wału wałków bo maja inne wtyczki reszta bedzie to samo jeżeli mowilmy o motorach ze 156 bo w 166 sie paroma pierdolami różniły

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    w moim aucie jakby co jest ten zdrowy silnik, w którego miejsce idzie 3.0. Więcej w moim temacie o Belli pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 156 SW V6 02'
    Postów
    6

    Domyślnie

    Czyli ogółem pasuje.

    QBA,
    jak się mają koszta z swapem na 3.0 V6? Jaki przebieg ma silnik, czy jest z LPG czy bez? Kiedy ma zamiar go zmieniać? Nie ukrywam, że Alfa mi stoi.. A potrzebna jest na wczoraj.

    Litrowy, Przerabiać nic nie trzeba, tylko poprzekręcać elektrykę?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Speedy _91 Zobacz post
    QBA, jak się mają koszta z swapem na 3.0 V6? Jaki przebieg ma silnik, czy jest z LPG czy bez? Kiedy ma zamiar go zmieniać? Nie ukrywam, że Alfa mi stoi.. A potrzebna jest na wczoraj.
    Koszta zależą od wielu czynników, o silnik pytaj kolegi PassionatiPL, który napisał wyżej. Auta jeszcze nie widziałem, narazie szykuje sam silnik.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Speedy _91 Zobacz post
    Postanowiłem znaleźć silnik. I tu jest problem.. Na allegro.pl/olx.pl są V6'stki, ale wszystkie to CF2. Staram się też szukać silnika który jest na aucie, bo te z 'półki' nie wiadomo ile stały i co potem z nimi się stanie.
    A tą ofertę widziałeś?
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-156-...5-IDb10sJ.html

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 156 SW V6 02'
    Postów
    6

    Domyślnie

    Widziałem, czekam na wiadomość od tego Pana.

    Byłem już dwie oglądać.. MASAKRA.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    kropek 2FL 1.2
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Nie jestem do końca pewien ale chyba kojarzę ten egzemplarz lub bardzo podobny oglądałem.
    2 lata temu w Warszawie wystawiona była też w takiej wersji kolorystycznej tylko bez przyciemnionych szyb. Wtedy serwisowana była w pobliskim polecanym tutaj warsztacie, na co był stos faktur na wymienione części. Niestety przejażdżka ujawniła osiągi poniżej spodziewanych, po prostu nie jechała tak jak na v6 przystało. Później jeszcze porównałem z wersją v6 FL i odczucia były o wiele lepsze, szczególnie elastyczność.
    Szczegółem który może potwierdzić że jest to egzemplarz oglądany przeze mnie to dziura w desce rozdzielczej po przykręconym systemie głośnomówiącym.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Jeżeli silnik masz taki pico bello "tylko" panewa poszła, a da sie jeszcze odratować wał to robil bym swój silnik, a nie szukał po krzakach używki w której nie wiadomo kiedy stanie sie to samo. Chyba że któryś z tutejszych "pewniaków" sprzeda Ci swój.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTD uszkodzona, obórcona panewka - wymiana silnika?
    Utworzone przez piotrux w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 08:45
  2. Czy to koniec silnika , chyba panewka
    Utworzone przez Mytek w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 10:06
  3. 1.8 TS obrócona panewka - pytanie o numery silnika
    Utworzone przez pietrek1993 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 13:38
  4. Obrócona panewka Wymina silnika .
    Utworzone przez Simens208 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 23:06
  5. Koniec silnika niestety panewka
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 17:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory